Відбирають майбутнє

Відбирають майбутнє

Шукаючи, як захистити українські школи в Донецьку та Макіївці від закриття, активісти батьківських комітетів регіону дісталися аж до Києва. Вони попереджають: на цих школах тримаються райони і цілі містечка. Тож якщо ці навчальні заклади закрити, молодь втратить перспективу, рівень злочинності зросте, а райони поступово стануть безлюдними. Нещодавно представники партії «Наша Україна» на чолі з головою політради Валентином Наливайченком та народним депутатом Лілією Григорович відвідали як українські, так і російськомовні школи на Донеччині й побачили, що влада байдужа й до перших, і до других.

Поверніть Абу–Сісі!

Україна опинилася в центрі скандалу з викраденням Дірара Абу–Сісі, технічного директора єдиної електростанції у Секторі Газа. Чоловік одружений з українкою, й до нашої країни прибув, аби залагодити «паперові справи». Невдовзі він планував разом з усією родиною переїхати до України. У ніч на 19 лютого за нез’ясованих обставин Абу–Сісі зник iз потяга «Харків—Київ». За деякими свідченнями, його висадили на проміжній станції двоє невідомих, за іншими — інженера нібито викрали ізраїльські спецслужби за допомогою українських.

Перепустка в небо

Держпідприємство «Антонов» сертифікувало новий пасажирський реактивний літак Ан–158 — після року випробувань літакобудівники отримали відповідні сертифікати від Державної авіаційної служби України та міждержавного авіаційного комітету Співдружності незалежних держав. Відтепер Ан–158 зможуть продавати у 64 країнах світу. До кінця року обіцяють налагодити серійне виробництво літака й з 2012 року виробляти не менше десятка машин на рік.

Лотерея і «лохотрон»

Посольство США в Києві попередило мешканців України про масову розсилку підробних електронних листів щодо Диверсифікаційної візової лотереї на отримання «грін кард» — візи з правом працевлаштування у США. За словами американських дипломатів, «лохотрон» охоплює увесь світ. Тим, хто наприкінці минулого року заповнив електронну заявку на участь у цій офіційній лотереї, яку проводить уряд США, приходять листи такого змісту: «Вітаємо! Ви стали одним із тих, кого було відібрано та зареєстровано для подальшої участі у програмі диверсифікаційних імміграційних віз. Даний відбір гарантує, що Ви отримаєте картку постійного мешканця США (також відому як «зелена карта» чи «диверсифікаційна віза») за умови, що виконаєте інструкції для подальшого розгляду Вашої справи».

Наших там не було

Учора опівдні інформаційний простір вибухнув «новиною»: нібито пілоти, які на винищувачах обстрілювали антиурядових повстанців у Лівії, були українцями. Про це повідомило американське «розвідувально–аналітичне» видання «Стратфор» iз посиланням на неназвані «дипломатичні джерела в регіоні». Гнобити лівійських повстанців українським пілотам нібито допомагала ще й італійська мафія, яка керувала кораблями, що атакували демонстрантів у містах Тріполі та Бенгазі, розташованих на березі Середземного моря.

Наш «Оплот» в Еміратах

Наш «Оплот» в Еміратах

Цього року на всесвітньо відому виставку зброї IDEX–2011, яка розпочалася минулої неділі в столиці Об’єднаних Арабських Еміратів Абу–Дабі, Україна «живцем» привезла найновітніший вітчизняний танк «Оплот» розробки Харківського конструкторського бюро з машинобудування імені Морозова (ХКБМ). «Оплот» — узагалі чи не найвище досягнення, яке наразі має українська «оборонка». Його не соромно показувати у світі. «За основними характеристиками — бойовою міццю, мобільністю та захистом — танк «Оплот» перебуває на рівні найкращих світових зразків», — заявив перед виставкою Михайло Борисюк, генеральний конструктор зі створення бронетехніки та артилерійських систем України.

Ми за ціною постоїмо

Ми за ціною постоїмо

УЄФА оголосила реєстрацію для купівлі квитків на Євро–2012, а також — ціни на них. Формуючи ціни, врахували купівельну спроможність місцевих мешканців України та Польщі, тому квитки найнижчої категорії коштують удвічі дешевше, ніж такі самi, які продавали на першість Євро— 2008 в Австрії—Швейцарії, тобто від 30 євро у групових матчах, до 50 євро у фіналі. Продаж квитків триватиме з 1 по 31 березня 2011 року, а вже з 1 лютого кожен уболівальник може створити особистий обліковий запис на інтернет–сторінці УЄФА, який знадобиться йому для замовлення квитків. Щойно завершиться термін подачі заявок, і якщо попит перевищить пропозицію, коректно подані заявки на придбання квитків будуть вибрані за допомогою лотереї, як і на попередніх чемпіонатах Європи.

НА ВЛАСНІ ОЧІ

Уже три роки на подвір’ї київського комбінату «Художник», гордо підносячи булаву, сидить гетьман України Іван Мазепа. Як на вокзалі. Його кінцевий пункт призначення — Полтава, але коли вiн туди вирушить — невiдомо.

Країна емігрантів

Україна увійшла у трійку націй світу, представники яких прагнуть виїхати на постійне місце проживання до США. Минулого року 760 тисяч наших співвітчизників подали заявки на участь у лотереї на отримання «грінкард» — дозволу на проживання і роботу в США, — яку щороку проводить американський уряд. Загалом минулий рік став рекордним в історії лотереї — 15 мільйонів людей в усьому світі заповнили електронну форму–заявку, і лише 50 тисяч із них отримають «грінкард».

Сомалійці відчули смак крові

Сомалійські пірати, які 24 січня захопили судно «Белуга номінейшн», розстріляли вже двох моряків із 12 членів екіпажу. Ще один моряк зник безвісти. Нагадаємо, в складі екіпажу «Белуги» є й українці. Одному з них, а також філіппінському моряку вдалося втекти від морських розбійників. Зараз Дмитро Т. вже вдома, але коментувати події відмовляється, доки в полоні ще перебують його товариші.