«Доказів достатньо, пане прокуроре!»

«Доказів достатньо, пане прокуроре!»

«Україна молода» має у своєму розпорядженні подання народного депутата Григорія Омельченка, який звернувся до Генеральної прокуратури з вимогою притягнути низку як колишніх, так і теперішніх вищих державних посадовців до кримінальної відповідальності за фактами порушення законів та Конституції України. Звернення на 31 аркуші адресоване й Президентові України. Офіцер СБУ, який представляє БЮТ, просить Віктора Ющенка у рамках своїх повноважень дати доручення Генпрокурору Олександрові Медведьку, щоб той вжив невідкладних заходів для «завершення досудового слідства та притягнення до кримінальної відповідальності організаторів і замовників убивства журналіста Георгія Гонгадзе». Окрім того, подання містить багато фактів про інші злочини екс–Президента, і не лише його. Тож є нагода, як кажуть, згадати все.

Перший Беньямін не чув

Учора видання «Коммєрсант–Україна» повідомило, що колишній нардеп Лозинський, підозрюваний Генеральною прокуратурою у навмисному вбивстві мешканця Голованівського району Кіровоградської області Валерія Олійника, переховується в Ізраїлі. Про це газета написала, посилаючись на співрозмовника, інформованого про хід розслідування: «Лозинський тривалий час перебуває у курортному місті Нетанія на середземноморському узбережжі Ізраїлю. Відома точна адреса, за якою він проживає: проспект Беньяміна, будинок 15».

Навіщо Пукачу мотузка

Навіщо Пукачу мотузка

Учора вранці під час огляду камери, в якій під посиленою охороною спецпідрозділу «Альфа» перебуває колишній генерал Олексій Пукач, було виявлено півтораметрову мотузку. «Постає питання: як цей предмет міг потрапити туди і з якою метою? Адже довжини шнура вистачило б, щоб Пукач наклав на себе руки. Відтак можна говорити, що дехто свідомо підштовхує головного фігуранта у справі про вбивство журналіста Гонгадзе до самогубства», — розповіло «УМ» джерело, наближене до правоохоронних органів.

«Тепер Кучма має сісти. І не тільки він»

«Тепер Кучма має сісти. І не тільки він»

Григорій Омельченко відкрито звинувачував Леоніда Кучму в корупції та порушені законодавства ще задовго до Помаранчевої революції. Тоді публічні виступи цього депутата — офіцера СБУ, лідера групи «Антимафія» — сприймали зі скепсисом і невірою, що злочинців буде покарано. Нині, коли один із найрезонансніших злочинів доби Кучми — убивство журналіста Георгія Гонгадзе — впритул наблизився до розкриття, безпартійний Омельченко, який представляє фракцію БЮТ, переконаний: рано чи пізно всі співучасники убивства сядуть на лаву підсудних.

Колишній у «бігах»

Із минулих вихідних колишній народний депутат від Блоку Юлії Тимошенко перебуває у розшуку. Нагадаємо, під тиском громадськості та ЗМІ у п’ятницю Верховна Рада позбавила депутатського статусу свого колегу, який, за попередніми даними Генпрокуратури, причетний до загибелі мешканця села Грушка Голованівського району Кіровоградщини Валерія Олійника (лікарі констатували смерть чоловіка від втрати крові внаслідок численних вогнепальних поранень).

«Він не стріляв, а намагався вижити»

Справу порушили за ознаками злочину, передбаченого частиною 2 статті 121 Кримінального кодексу України, яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 7 до 12 років. Учора прес–служба наглядового за законністю органу нашої держави повідомила, що таке рішення ухвалено «з урахуванням зібраних доказів у кримінальній справі, порушеній за фактом умисного спричинення важких тілесних ушкоджень групою осіб, що спричинило смерть потерпілого Олійника».

Нема ні милості, ні совісті

Справа про загибель мешканця Кіровоградщини Вале­рія Олійника, чия смерть настала за поки не з’ясованих обставин у Голованівському районі неподалік мисливського угіддя депутата з БЮТ Віктора Лозинського, вже спричинила низку не лише арештів, а й відставок. На з’їзді «Нашої України» Президент Віктор Ющенко повідомив, що підписав укази про звільнення з посад глави Голованівської райадміністрацїі Ми­хайла Крижанівського та Кіровоградської обладміністрації Василя Моцного. Останній уже висловив намір оскаржити такий указ у суді, інформує Pro.UA, адже для звільнення мало б надійти подання уряду.

Прокурор у наручниках

Прокурор у наручниках

Позавчора Віктор Ющенко провів нараду з силовиками, на якій обговорювали події в Голованівському районі. Там, нагадаємо, за нез’ясованих обставин загинув мешканець села Грушка Валерій Олійник. По завершенні рандеву в Президента кримінальну справу, порушену за фактом нанесення тілесних ушкоджень, що спричинили смерть чоловіка, передали до Генпрокуратури; створено оперативно–слідчу групу, до складу якої увійшли працівники центральних апаратів Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ. До районного центру для здійснення контролю за проведенням слідчих дій виїхав заступник Генпрокурора Ренат Кузьмін. А вчора стало відомо про звільнення, слідом за прокурором Євгеном Горбенком, начальника райвідділу міліції Михайла Ковальського, а також прокурора Кіровоградської області Тюріна.

У похід — на Росію

У похід — на Росію

Незвичайного мандрівника «УМ» зустріла випадково на одеській трасі. Чоловік, незважаючи на палюче сонце, йшов уздовж дороги з рюкзаком на спині, табличкою, на якій було вказано маршрут, і жовто–блакитним прапором. «Все почалося з того, що у 1992 році двоє канадців, приїхавши в Україну, встановили рекорд, пройшовши за десять днів від Джанкоя до Керчі. Я вирішив покращити цей результат і подолав цю ж дистанцію за чотири доби», — пригадував у розмові з «УМ» «пішоходець», який називає найбільшим сво­їм досягненням прохо­дження 100 кілометрів із Дніпропетровська до Запоріжжя за добу.

Справа Російських, діло — прокурорське

Справа Російських, діло — прокурорське

Придбати житло у столиці може далеко не кожен українець. І хоча за умов фінансової кризи вартість квадратного метра впала, навіть найнижча ціна — трохи більше тисячі доларів за «квадрат» — не по кишені багатьом мешканцям столиці. 36–річна Олена Гречка, яка виховує трьох неповнолітніх дітей з вадами здоров’я, разом зі своєю матір’ю придбали квартиру по вулиці Тростянецькій у Дарницькому районі столиці ще дев’ять років тому. Та попри те, що договір був засвідчений нотаріально, а підшуковувати житло родині допомагали брокери (і взяли за свої послуги досить непоганий відсоток від загальної суми угоди), нині жінка з дня на день може опинитися просто неба без копійки в кишені. Придбати нове житло — нереально. Адже на руках жінки — троє діток: одна з дівчаток — інвалід другої групи, питання про присвоєння групи другій донечці зараз майже вирішене. Найстарший, 15–річний, син Максим має серйозну хворобу легенів. Ось із такою родиною вже майже десять років поспіль і воює наша Феміда.