Свідомий геноцид!

Днями відбулося засідання Політичного комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи, на якому було заслухано доповідь української сторони з питання Голодомору 30–х років в Україні і на теренах колишнього Радянського Союзу. Підсумком засідання став проект резолюції, в якому комітет Асамблеї визнав тоталітарний сталінський режим злочинним, а діяльність тодішнього керівництва СРСР такою, що була спрямована на свідоме позбавлення життя мільйонів українців. «Асамблея засудила тоталітарний сталінський режим, а політику тодішніх керівників СРСР визнала політично вмотивованою і спрямованою на знищення українського народу», — повідомив «УМ» телефоном зі Страсбурга народний депутат України, член ПАРЄ Григорій Омельченко.

Без протоколу

За рік дії посилених штрафів для водіїв за порушення Правил дорожнього руху ситуацію на українських дорогах навряд чи можна назвати безпроблемною. Чиновники звітують про зменшення кількості загибелі людей у ДТП, збільшення надходжень до бюждету й ратують за посилення вже посиленого українським парламентом 24 вересня минулого року покарання за порушення ПДР. Утім якщо після ухвалення Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху» чимало розмов було про неминуче зростання хабарництва на дорогах, то нині мало хто вголос наважується заявити про те, скільки ж доводиться дати «на лапу». Адже значно легше на місці «домовитися» з інспектором, віддавши у кілька разів меншу суму, ніж бігати по інстанціях, шукаючи, де треба сплатити значно більше, зате «по закону».

Російська кабала?

Російська кабала?

Напередодні Міністерство палива та енергетики України повідомило про продовження підготовки нової міжурядової угоди з Росією про співпрацю у постачанні блакитного палива. За повідомленням Мінпаливенерго, консультації щодо напрацювань будуть проведені у I півріччі наступного року. Російський проект угоди, який потрапив до «УМ», вимагатиме з українського боку твердої позиції щодо відстоювання національних інтересів. Зокрема, у 2 пункті 4 статті угоди росіяни знову наполягають на неможливості експортування російського газу Україною, навіть якщо він буде у надлишку.

Німа «Аврора»

Німа «Аврора»

Найактивнішим цьогоріч виявився Крим. У Сімферополі участь у демонстрації, присвяченій річниці Жовтневої революції, взяли близько тисячі людей. Представники Комуністичної партії, «Союзу лівих сил» та Блоку Грача крокували центральними вулицями у піонерських краватках, після чого поклали квіти до пам’ятника Леніну й відкритому вже за незалежної України монументу «Постріл у спину» на Радянській площі. Під скандування «Хай живе великий жовтень» у Сімферополі «перерізали стрічку» й на новому пам’ятнику — першому секретареві Кримського обкому КПУ Івану Лутаку, а також меморіалі героям праці — вихідцям із півострова.

Вона — інфікована

Лік загиблих від «свинячого» грипу наближається до першої сотні, а український народ і досі не відчув у діях влади впевненості, як із цим боротися. Очевидно, це відчуття прийде не скоро. Принаймні для тих, хто першими потрапив «під обстріл», як стверджує Мінохорониздоров’я, «свинячого» грипу, але дізнався про це з вуст влади вже після того, як втратив родича, знайомого чи просто сусіда.

«Кремль, як і в 30–ті роки, готовий душити потяг українців до самостійності»

«Кремль, як і в 30–ті роки, готовий душити потяг українців до самостійності»

Днями із засідань Комітету з політичних питань та Комітету з юридичних питань і прав людини Парламентської Асамблеї Ради Європи повернувся член ПАРЄ Григорій Омельченко. Головна мета його виступу перед європейцями — оприлюднення нових даних про штучний Голодомор, що з’явилися після порушення Службою безпеки України кримінальної справи за фактом геноциду українців. Під час візиту народний депутат від БЮТ також зустрівся з президентом ПАРЄ Луїсом де Пучем, в. о. Генерального секретаря РЄ Мод де Бор–Букіккіо, головою французької делегації у ПАРЄ Жан–Клодом Міньоном, доповідачем із цього питання Чавушоглу, яким передав матеріали і документи про Голодомор англійською мовою.

Ні честі, ні розуму

Наближення президентських виборів загострюють інсинуації у розслідуванні отруєння кадидата Віктора Ющенка. Так, спершу екс–начальник відділу з нагляду за розслідуванням кримінальних справ Генпрокуратури Лариса Чередниченко, наближена до Рената Кузьміна, у рапорті на ім’я Генпрокурора написала про намагання людей з оточення Ющенка приховати «штучність» факту отруєння» у 2004 році, про що повідомила газета «Сєгодня».

Як забороняють наступний «Майдан»

В українському політикумі виплив як об’єкт жвавого обговорення проект закону «Про порядок організації і проведення мирних заходів». Історія підготовки цього законопроекту довга, а у Верховній Раді він зареєстрований ще у травні минулого року. Коментувати документ, що вийшов на фінішну пряму, зараз узялися і народні депутати, і правозахисники, і, власне, ті, кого закон у разі ухвалення може ущемити.

На захист «прекрасної леді»

Учора народним обранцям у парламенті не сиділося. Поки їхні лідери шукали порозуміння, щоб подолати вето глави держави на Закон «Про вибори Президента», БЮТівці Олександр Абдуллін, Віктор Уколов, Сергій Кошин і Юрій Прокопчук вирішили пограти м’язами біля будинку уряду.

У пошуках Лозинського

Перипетії з Віктором Ло­зинсь­ким, оголошеним у дер­жавний і міждержавний розшук за підозрою у вбивстві мешканця Голованівського району Валерія Олійника, дедалі більше стають схожими на детектив. Приміром, інформацію про перебування утікача в Ізраїлі, про що днями повідомило видання «Коммєрсант–Україна», правоохоронці досі не підтвердили й не спростували. Як писала «УМ», наша перевірка не виявила екс–депутата за вказаною адресою у місті Нетанія — на проспекті Беньяміна, 15. Учора редакція знову сконтактувалася з нашим помічником в Ізраїлі, який на прохання «УМ» спробував перевірити ще й відпочинковий комплекс не на проспекті, а на вулиці Беньяміна.