Цап–царап, ваші документи!

Днями автор цих рядків мав незвичайну можливість спілкування з людьми, які відрекомендувалися співробітниками міліції. Сталося це у Києві поблизу вулиці Генерала Наумова. Йдучи на зупинку маршрутного таксі, ще здалеку помітив чотирьох хлопців і дівчину, які, переминаючись iз ноги на ногу, чогось чекали. Проминувши компанію, навздогін почув жіночий голос: «Молодой чєловєк, можна вас на мінутку?». Першою думкою було просто проігнорувати звернення, адже, по–перше, район мені зовсім не знайомий. По–друге, спілкуватися з натовпом молодиків віком 28—30 років, «мажорно» одягнених, бажання не було.

Революцією — по чекістах

«Відповідальність» за акцію, під час якої столичний монумент, що уособлює репресивні часи українського минулого, неподалік станції метро «Либідська» закидали пляшками із запалювальною сумішшю, взяли на себе «невідомі патріоти»: «17 вересня 1939 року московсько–більшовицькі війська зайняли територію Західної України і розпочали там нелюдський терор. Акція присвячена цій кривавій події в нашій історії. Московська окупація перетворилася на режим внутрішньої окупації, який знищує українську самостійність. Тому, руйнуючи окупаційні символи, ми, українські патріоти, заявляємо: Україна є єдина, соборна і самостійна! Ми неминуче виженемо всіх окупантів геть! Слава Національній визвольній революції!».

Шантаж покійником

Відповідний висновок народний депутат озвучив в офіційному депутатському запиті на ім’я Олександра Медведька, в якому, зокрема, звертає увагу Генпрокурора, що навіть у десяту річницю викрадення і вбивства журналіста замовники й організатори злочину не понесли заслуженого покарання. Причиною цьому, на думку Омельченка, який, вочевидь, не погоджується з висновками слідчих, що днями визнали єдиним замовником убивства Георгія Гонгадзе покійного екс–главу МВС Юрія Кравченка, є «політична заангажованість керівництва Генеральної прокуратури».

Маєте право вимагати!

У рамках акції проти міліцейського свавілля «Захисти себе сам», у міжнародний День знань представники українських правозахисних організацій, студенти й активна молодь протестуватимуть проти систематичних порушень прав людини з боку української міліції. Організатори заходу, який розпочнеться об 11–й годині, мають намір зібратися біля вищих навчальних закладів Києва, Луганська, Харкова, Чернігова, Одеси, Тернополя, Рівного, Ялти тощо, щоб звернути увагу студентів і перехожих на незаконні затримання, допити і застосування сили міліціонерами до української молоді. «Основна мета акції — підвищити рівень знань молоді про захист своїх прав при контакті зі співробітниками МВС, — розповів «УМ» координатор заходу Ярослав Мінкін. — Ми вважаємо, що поруч з акціями протесту проти свавілля правоохоронців хтось повинен навчити нашу молодь і правового захисту. Дуже символічно, що акція відбудеться в міжнародний День знань, бо це має бути ще й день нових знань».

На мітинг запишися в ДАІ

На мітинг запишися в ДАІ

Як з’ясувала «УМ», нововведення не стосуються регулярних пасажирських перевезень і міських рейсів. Водночас усі інші органiзованi поїздки груп громадян відтепер мають не лише узгоджуватись iз Державтоінспекцією і місцевою владою, а й iз владою і ДАІ по всьому маршруту кінцевої мети рейсу. Зокрема, перевізник мусить надати паспорт маршруту перевезень, що містить список пасажирів, які перебувають у салоні. Таким чином, пояснюють у Державній адміністрації автомобільного транспорту, створюватимуться умови для контролю за відповідністю графіків руху вимогам безпеки.

У відпустку на... кордон

Уже не перший день поспіль на кордоні з Угорщиною з боку сусідів на батьківщину не можуть потрапити сотні наших співвітчизників. Людям доводиться вистоювати під пекучим сонцем по 15 годин, а швидкого розв’язання проблеми прикордонники не обіцяють.

Бомба в Запоріжжі — «новий підпал рейхстагу»?

Бомба в Запоріжжі — «новий підпал рейхстагу»?

Близько 17:00 середи в запорізькому храмі Української православної церкви Московського патріархату (район Малого ринку) пролунав вибух. Від потужної вибухової хвилі постраждало не тільки приміщення церкви, а й люди. Як інформує Центр зв’язків із громадськістю Головного управління МВС України в Запорізькій області, на той момент у соборі перебували п’ятнадцять осіб (з огляду на спеку, на літургію прийшло незвично мало людей). Дев’ятьох із них доправили до Центру екстремальної медицини, трьох — у дуже важкому стані. На жаль, того ж дня на операційному столі померла найстарша з потерпілих — 80–річна монашка Людмила (в миру — Марія Михайлівна Донець).

Дозвольте ваш автограф

Дозвольте ваш автограф

Міністерство внутрішніх справ погодило з Державним комітетом з питань регуляторної політики та підприємництва законопроект, який передбачає відмову від використання печатки як дозвільного документа. Скасувати печатку як обов’язковий атрибут ведення діяльності обіцяють вже у вересні, коли документ подадуть на узгодження до Кабінету Міністрів. Звідти він потрапить на стіл народним депутатам, які й повинні законодавчо оформити зміни. «Головна мета ліквідації такого анахронізму як печатки, від якої давно відмовилися у Європі і яку там використовують, швидше, як інформаційний документ, — економія коштів», — пояснив «УМ» заступник голови Держкомпідприємництва Сергій Третьяков.

Не заплатиш — не виїдеш

У «Приватбанку» пояснюють: домогтися через рішення суду заборони на виїзд за межі держави клієнта, який узяв позику і не повертає, — це останній захід, до якого банк просто змушений вдатися, пройшовши всі етапи — від рішень Третейського суду до послуг колекторів. «Безумовно, перед тим, як звертатися до суду, боржникові надсилають не один лист із попередженням про необхідність сплатити борг, — пояснив «УМ» прес–секретар «Приватбанку» Олег Серга. — Наразі йдеться про заборону на виїзд чотирьомстам боржникам, щодо яких набрало чинності рішення про забезпечення позову виконавчою службою. Утім нині на розгляді в судах перебувають тисячі справ, а загалом йдеться про сотні тисяч несумлінних позичальників».

Московський піп до буцегарні доведе

Московський піп до буцегарні доведе

Міліція взялася жорстко реалізовувати п’ятничні постанови судів у Дніпропетровську й Києві, які забороняли будь–які масові акції на шляху «пастирського» візиту московського патріарха Кирила. «Виявляється, блокування вулиць правоохоронцями під час приїзду громадянина РФ Владіміра Гундяєва («патріарха Кіріла») не є перешкоджанням нормальній життєдіяльності міста, а мирні акції протесту чи просто молебень за Україну, який планували провести традиційні українські конфесії, перешкоджатимуть. Багатотисячна міліцейська охорона свідчить, що спецкомісар Кремля Гундяєв боїться українського народу та діє як окупант», — так прокоментував постанову Окружного адміністративного суду столиці за позовом КМДА голова київської міської організації ВО «Свобода» Андрій Мохник.