«Інтоксикація стресом»

Як стверджують медики, кожен другий українець нині живе у стресовому стані. Війна, фінансова криза, невизначеність майбутнього виснажують психічний стан кожного. Доктор медичних наук і науковий керівник Клініки здорових судин Уляна Лущик стверджує: «Ідеться, на жаль, не про поодинокі випадки.

Чому не пахнеш, огірочку?

Після зимового овочево-фруктового «голодування» кожному хочеться чогось свіженького. Тож нині люди, не шкодуючи грошей, купують свіжі овочі й фрукти. Але їх не по сезону рання зрілість викликає багато питань. Чи правда, що в ранніх овочах нітратів більше, ніж вітамінів? Чому в імпортних овочів і фруктів дивний смак?

Не все те миле, що у милі...

Не все те миле, що у милі...

Косметичні та гігієнічні засоби стали невід’ємною частиною нашого повсякдення. Дезодоранти, шампуні, мило, лосьйони є на поличках у кожному домі. Однак ці «блага» цивілізації часом містять небезпечні речовини, які можуть спровокувати серйозні захворювання. Провівши низку досліджень, медики і науковці США дійшли висновку, що найбільш згубні для організму хімічні складники — парабени, ароматизатори і тоул.

«...І хай ваші босі ноги доторкнуться до землі...»

«...І хай ваші босі ноги доторкнуться до землі...»

Методика оздоровлення Поля Брега пройшла перевірку особистим досвідом тисяч його послідовників. Сам автор методики випробував систему здорового способу життя на собі, займаючись спортом, правильно харчуючись і регулярно очищаючи організм.

Пиття для життя

Пиття для життя

Вода має велике значення для процесів обміну речовин у кожній клітині організму. Зокрема, вона бере участь у терморегуляції, тісно пов’язана з мінеральним обміном, разом iз мінеральними речовинами та білками забезпечує осмотичний тиск крові, впливає на секреторну функцію залоз, допомагає травленню.

Увага — на відтінок

Аналізи сечі в медицині використовують уже багато років, адже ця рідина містить цінну інформацію про самопочуття людини і наявність різних патологій.

Однак, як стверджують лікарі, людина може й сама отримати певну інформацію про власне здоров’я, якщо звертатиме увагу на колір сечі.

«Мінералка» — не забавка

«Мінералка» — не забавка

Природна мінеральна вода — джерело корисних мікроелементів для організму. І ті, хто ведуть здоровий спосіб життя, намагаються споживати її щодня. Тож як правильно вживати мінеральну воду, аби вона приносила максимум користі?

Щит для «щитовидки»

Щит для «щитовидки»

Людський організм — як злагоджений оркестр. Коли всі органи і системи діють злагоджено, — здоров’я «звучить» гармонією. Звісно, кожен із «інструментів» є важливим і незамінним, але є серед них такі, дисфункція яких повністю «знеструмлює» організм. Скажімо, щитоподібна залоза, від роботи якої залежить буквально все: нервова, серцево-судинна система, мозкова і психічна діяльність, репродуктивна й ендокринологічна функції...

Не сипте сіль на рану

Не сипте сіль на рану

Кожен із нас має певні уявлення про те, як діяти в критичній ситуації, коли людина потрапила в біду: зламала ногу чи обпеклася. Але, як показує життя, в більшості людей ці уявлення такі суперечливі, що у відповідальний момент замість допомогти ближньому в халепі несвідомо йому шкодимо.

...І готуйте з радістю

...І готуйте з радістю

Якщо правильно організувати режим харчування і добирати потрібні продукти в слушний час, можна зміцнити здоров’я і налагодити ефективний обмін речовин, вважає київський лікар-дієтолог Наталія Самойленко. Для цього не обов’язково бути «мудрецем» дієтології, достатньо запам’ятати кілька секретів і ретельно їх дотримуватися.