Точна формула успіху

Кінопродюсери ламають голови: деякі фільми, хоч скільки грошей у їхнє виробництво вгати, не здобувають популярності, та й квит, тоді як окремі, навіть простенькі стрічки, зняті за пару сотень доларів, здобувають просто всенародне визнання. Чому так? На це питання дає чітку відповідь американський учений Рамеш Шарда: він навіть розробив комп'ютерну програму, яка може передбачити, буде фільм хітом чи пролетить «повз касу»!

І знову сниться гуркіт космодрому...

Телевізійні реаліті-шоу на кшталт «За склом» усе ще залишаються популярними. Як і розіграші учасників телесюжетів. А якщо два таких «проекти» з’єднати в один... Що з цього вийде, найближчими днями побачать глядачі британського «4-го каналу». Адже саме ця телекомпанія влаштувала нещодавно грандіозне за ступенем знущальності та розмаху дійство, учасники якого гадали, ніби вони — космонавти на орбіті!

Ти від мене так далеко, але я тебе помацаю!

Технології спілкування через інтернет зробили ще один крок уперед. Якщо досі кожен бажаючий, сидячи за комп'ютером і маючи на озброєнні мініатюрну відеокамеру та мікрофон, міг бачити й чути далекого комп'ютерного співрозмовника, то тепер його можна буде ще й... помацати. Адже дослідник із Сінгапуру Джеймс Те розробив «костюм для обіймів на відстані». Він виглядає як жилет або інша частина одягу із вбудованими сенсорами; уся ця конструкція, звісно, підключена до комп'ютера, так що користувачі інтернету навіть за тисячі кілометрів один від одного зможуть не лише вести відеодіалог, а й обмінюватися доторками за допомогою датчиків, їхніх коливань та зміни температури.

Що то було? Таки НЛО?

«Чи є життя на Марсі?» — тепер це питання в нас постає здебільшого на Новий рік, після п'ятої-десятої чарки, коли по телевізору показують комедію «Карнавальна ніч». Авжеж, позаземні цивілізації й НЛО в наш час стали якимись непопулярними, не те що пару десятків років тому. Але чи значить це, що гості з інших планет не навідуються на Землю, а «літаючі тарілки» є витвором хворої уяви фанатиків-уфологів? Засумніватися в такій оцінці змушує документ Агентства національної безпеки США, розсекречений цими днями. Як повідомляє агенція MSNBC, цей файл пояснює, чому американська розвідка приховує отримані нею відомості про НЛО від широкого загалу.

Борисе, ти правий?

«А який двигун у твого космічного корабля? — Гравітаційний!». Це з жартівливого діалогу Аліси Селезньової та Кості Садовського, героїв фантастичної кіноповісті Кіра Буличова «Гостя з майбутнього». У нашому часі, куди перенеслася Аліса, ніяких гравітаційних двигунів немає, це Коля просто так жартував. Але хтозна, може, до винаходу такої революційної штукенції лишилося вже зовсім небагато?

Великі гроші за «велику нужду»

Схильність американців перебільшувати порушення своїх споживацьких прав загальновідома. Замордує якась бабця котика в мікрохвильовій печі — і подасть до суду на фірму-виробника, зазначивши в позові, мовляв, ніде в інструкції до печі не було написано, що покупаних котів не можна сушити в мікрохвильовках. І головне, що часто в таких випадках «потерпілим» удається відсудити величезні, іноді навіть мільйонні суми! Схоже, саме за таким сценарієм діє 57-річний Боб Докерті зі штату Колорадо, який... приклеївся до унітазу в туалеті універмагу «Хоум депо».

Пологи в центральному колі

Історія медицини, навіть новітня, знає чимало випадків, коли жінка аж до самого «часу ікс» не здогадувалася про власну вагітність і пологи відтак ставали дуже несподіваним явищем. Ряд «необізнаних породіль» днями поповнила 23-річна бразилійка Сильвія Крістіна, а пікантності її випадку додає та обставина, що Сильвія — баскетболістка, і аж до пологів виступала за збірну своєї країни та клуб «Сан-Каетано»!

Крадена «Священна кров»?

Крадена «Священна кров»?

Майже кожне творіння, що стає популярним в усьому світі, — чи то книга, чи пісня, — ризикує наштовхнутися на оцінку на кшталт «десь ми вже таке чули (бачили, читали)», і його автора підозрюватимуть у плагіаті. Дуже часто такі претензії пов’язуються зі звичайною чорною заздрістю, хоча іноді справді слід замислитися: а чи не використав цей митець для свого злету і, відповідно, збагачення, інтелектуальну власність інших авторів? З огляду на те, що американський письменник Ден Браун — автор релігійно-пригодницького детективу «Код да Вінчі» — віднедавна став одним із найчитабельніших літераторів у світі (і вже точно найбагатшим), йому адресують і відповідну кількість закидів та звинувачень. Скажімо, такі собі Річард Лі та Майкл Бейгент звинувачують Брауна в незаконному використанні висновків, що містяться в їхній книзі «Священна кров та святий Грааль».

Демі-версія

Демі-версія

Шлюб Демі Мур та Ештона Кетчера був оповитий мороком загадковості, як, власне, й іудейське релігійне вчення кабала, за канонами якого парочка вінчалася. Але тепер уже точно відомо, що весілля колег по голлівудському цеху в їхньому домі в Беверлі-Хіллз 24 вересня відбулося. Адже знімки зі шлюбної церемонії Демі й Ештон — хай і з великим запізненням — уже побачили світ: ексклюзивне право на їх друк Демі й Ештон продали британському журналу «OK!».

«Хоробре серце» — добре серце

«Хоробре серце» — добре серце

Хвиля пожертв американських зірок на ліквідацію наслідків стихії у штаті Луїзіана припинилася. Після урагану «Катріна» йдуть і інші буревії, але вони вже мало зачіпають США і, відповідно, тамтешніх знаменитостей. Мел Гібсон, який вирішив бути оригінальним і ощасливив мешканців Мексики.