Ранковий біг і чай із шипшини...

Ранковий біг і чай із шипшини...

Осінь — пора нестабільна, дарма що часом тішить теплим сонцем і безвітряними днями. Раптом неочікувано все може змінитися: небо затягнуть сірі хмари, холодний дощ зарядить безперестанку... А звідси — і підступні «апчхи». Здавалося б, іще вчора все було гаразд, а сьогодні зранку — нежить...

Солодка ілюзія?

Солодка ілюзія?

Існує думка, що штучні замінники цукру допомагають людині залишатися стрункою. Тож їх часто використовують, готуючи дієтичні страви, додають до чаю та кави. Мовляв: солодко, але не так калорійно.

Голод не тітка, тим паче вночі

Голод не тітка, тим паче вночі

Науковці з Університету Аделаїди (Австралія) дійшли висновку, що шлунок людини не лише відповідає за перетравлювання їжі — він навіть здатен визначити, яка нині година і наскільки людина сита. Дослідники працювали з мишами (як це зазвичай буває при таких експериментах) і мали на меті визначити: як нерви у шлунку «розподіляють» денний раціон на три основні прийоми їжі.

Склянка життя чи отрути?

Склянка життя чи отрути?

Основою життя на Землі є вода. Наші прадавні нащадки — амфібії — вийшли з гідросфери на сушу вслід за примітивними рослинами. З океану людина захопила і понесла в собі, під покровом шкіри, частину своєї «батьківщини» — морської води. Доказом цього є дивна подібність у співвідношенні основних хімічних елементів і особливостях їх регулювання в крові мешканців суші та в морській воді.

Як зіницю ока...

Як зіницю ока...

Хвороби очей тривалий час можуть ніяк себе не проявляти, і в цьому їх підступність. Лікарі-офтальмологи наголошують: кожен чоловік і жінка зрілого віку мають регулярно навідуватись у кабінет окуліста для профілактичного огляду. Адже одна з найпоширеніших і найскладніших «вікових» хвороб очей — катаракта — здатна повністю «забрати» зір.

Дихайте глибше. І — носом!

Дихайте глибше. І — носом!

Зазвичай, якщо людина не застуджена і не страждає на алергію, то не надає особливого значення тому, як дихає: глибоко або поверхово, тільки носом або іноді вдихає повітря ротом. Однак, як наголошують лікарі, можна стати здоровішими і позбутися багатьох проблем, якщо навчитися правильно дихати.

Утекти від утоми...

Утекти від утоми...

Ще кілька десятиліть тому про синдром хронічної втоми не говорили ні лікарі, ні науковці — здавалося, що такої проблеми не існує взагалі. Як це можна — хворіти «від утоми»? Адже втомлюються всі.

Спитай у... дзеркала

Спитай у... дзеркала

Здається, жодних проблем зі здоров’ям немає, але шкіра... У найбільш недоречний момент з’являються ці непривабливі прищі і псують усю «картину». Що ж робити? Лікарі стверджують: у таких випадках варто звернути більш прискіпливу увагу на власне харчування.

З родини козацьких характерників

З родини козацьких характерників

«Я з роду лікарів-костоправів, — розповідає Микола Артеменко, лікар-мануаліст, син відомого українського костоправа, козацького характерника Миколи Артеменка з села Литвинівка Вишгородського району. — Лікарською справою займався мій дід, потім батько — народний цілитель і поет за сумісництвом.