Напилися й загубили

Водій маршрутного таксі Микола Носачов ішов до гаража о п’ятій ранку — зміна починається вдосвіта. У безлюдному місці біля заводського паркану побачив дивний згорток. Зупинився подивитися і остовпів — зі згортка дивилася дитина й усміхалася. Певно, відчула в чоловікові свого рятівника.

«Кам’яне» «проти»

До дійового тиску на міськраду жителі 11–тисячного сімферопольського мікрорайону Кам’янка, що межує з полігоном твердих побутових відходів, мають намір вдатись 1 червня. Попередні аналогічні акції дали результат: наприкінці квітня міськрада своїм рішення заборонила спільному українсько–словацькому підприємству «СІМЕКО», яке обслуговує головне звалище кримської столиці, приймати чуже «добро». Заборона насамперед стосувалась Великої Ялти, звідки непотріб доставляли упродовж останніх півтора року. Проте сімферопольський мер Геннадій Бабенко до останнього не підписував рішення своїх депутатів, тому сміттєвози із Південнобережжя й далі курсували в тому ж, сімферопольському, напрямку.

Бурштиновим шляхом

Бурштиновим шляхом

У міській ратуші Гданська, у рамках ІІ Форуму міст «Бурштинового шляху», гданський міський голова Павел Адамович та міський голова Рівного Володимир Хомко підписали протокол про співпрацю у реалізації проектів «Бурштинового шляху». Сторони підтвердили готовність налагодження ділових зв’язків, пов’язаних із торгівлею необробленим бурштином, ювелірними прикрасами та декоративними виробами з бурштину між компаніями, що працюють в обох містах.

Дорога по живому

Дорога по живому

Чотирьох людей забрали до міліції за дрібне хуліганство, двох відправили до лікарні з ранами та синцями. Такий результат майже тижневої боротьби харків’ян проти вирубки дерев у парку імені Горького, де вже під пилку потрапило більше 600 вікових дубів, сосен, акацій. Колишнє місце відпочинку тепер називають «Зеленим фронтом». Тут виросли намети і барикади. Число охочих «повоювати» з лісорубами, бульдозерами і... міліцією зростає з кожним днем.

«Губернаторський» рекорд

На посаді керівника області Володимир Демішкан пропрацював менше двох місяців. Адміністративному активу Вінниччини нового голову представили 5 квітня, а вже 26 травня президентським указом його звільнено «у зв’язку з переходом на іншу роботу» — Демішкан очолив «Укравтодор» (до речі, вже втретє). Такий короткий термін перебування на «губернаторській» посаді претендує на рекорд, мабуть, не лише в регіоні (досі «пальма першості» належала Дмитрові Дворкісу, який керував Вінниччиною менше чотирьох місяців).

Дівчата б’ють дівчат

Дівчата б’ють дівчат

Ця новина перед минулими вихідними облетіла засоби масової інформації: на території середньої школи № 94 у Дніпропетровську шестеро дівчат жорстоко відлупцювали восьмикласницю Ірину. Для роз­прави шестеро дівчат та двоє хлопців, які живуть в іншому мікрорайоні, спеціально прибули до школи № 94. Після з’ясування стосунків Ірина потрапила на тиждень до лікарні.

Конструктивна класика

Підземний бункер, башта–олівець і навіть абстрактне марево, навіяне сном про фантастичну читальню майбутнього. Це лише невелика частина образів, в яких учасники Всеукраїнського конкурсу ескізів–ідей побачили будівлю громадсько–політичної бібліотеки імені Євгена Кушнарьова. Остання, за попередньою інформацією, буде зведена на харківському майдані Свободи, зайнявши шматок саду імені Шевченка.

Мама на похорон не прийшла

Про цього хлопчика з Білопільського району «УМ» розповідала на початку року. Його довелося госпіталізувати, забравши з міліцією у батьків. На сполох тоді забила голова сільради. А коли співробітники кримінальної міліції у справах дітей зайшли до будинку, були вражені тим, у якому стані знаходяться діти.

Земляки? Домовимось!

Коли три роки тому вихідці з Вінницької області, які мешкають у столиці, почали створювати громадську організацію «Вінничани у Києві», багато хто до ініціативи поставився скептично. Мовляв, для чого ще одна структура, якщо існує й активно діє земляцтво? На це засновники нового товариства мали свої вагомі аргументи. Річ у тім, що в столиці мешкають близько 60 тисяч вихідців із Вінниччини, і буде більше користі, коли таких організацій буде десять чи двадцять — головне, щоб вони співпрацювали між собою і допомагали одна одній, а не перетягували ковдру на свій бік.

Грудьми на НАТО

На історичному факультеті Донецького державного університету 18–19 травня мала відбутися широко анонсована в місті конференція «Відносини НАТО—Україна та НАТО—Росія в контексті нової стратегічної концепції НАТО» — суто наукова подія без будь–якого політичного забарвлення. На захід запросили професуру та студентів українських університетів, а також дипломатів закордонних представництв, акредитованих в шахтарській столиці, фахівців із питань НАТО з європейських країн і Росії, журналістів місцевих та всеукраїнських видань. Проте поговорити про проблеми взаємин України з Північноатлантичним альянсом та шляхи їх вирішення учасникам форуму не довелося — завадили представниці ПСПУ — депутатки Донецької міської ради. Шість агресивно налаштованих жінок літнього віку, підсилені двома молодиками «спортивної статури», забарикадували вхід до зали засідань вченої ради, де й мала відбутися конференція, репетуючи, що подібні заходи заборонено проводити в стінах навчального закладу.