Безсилля на воді
«Шерше ля форсмажор»: наші моряки із захопленого піратами ще у вересні судна «Фаїна» мали б уже повернутися додому, але... «У справу втрутилася одна особа, яка фактично через свої неадекватні дії загальмувала фінальну стадію всієї цієї операції», — констатував міністр закордонних справ Володимир Огризко. І це при тому, що до «Фаїни» ще 7 грудня відправили корабель із викупом у 3,5 мільйона доларів. А закінчення епопеї з «Фаїною» було так близько: «Коли я казав, що до звільнення залишилося дватри дні, це була правда», — виправдовувався міністр. За його словами, вживаються усі можливі заходи, щоб нейтралізувати «негативний вплив утручання третіх осіб» у переговорний процес. Хто ця таємнича «третя особа», Огризко не уточнив, проте раніше представники судновласника «Фаїни» висловлювали незадоволення активністю українського омбудсмана Ніни Карпачової, яка почала було намацувати власні канали до переговорів.