Загарбання палаців

Загарбання палаців

Важко уявити, що «Ластівчине гніздо», Ханська фортеця, Воронцовський палац й інші візитки півострова Крим, до яких українці «прикипіли» душею, стануть чужими. 220 культурних об’єктів Криму прибирає до своїх рук Росія.

Нагороди патріотам

У лавах героїв України поповнення. Церемонія нагородження орденом «Народний Герой України» відбулась в Одеському оперному театрі, і одним із 17 представлених до нагород став лідер кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв, котрий отримав орден із рук очільника області Михеїла Саакашвілі.

«Вічний» вогонь

«Вічний» вогонь

Виявляється, те, що на вулиці жовтень і термометр показує від сили +12 удень, не означає, що минула пора масових пожеж. Навіть навпаки. У східних, більшості центральних, північних регіонах України, у Запорізькій, в окремих районах Одеської, Миколаївської та Херсонської областей 17—19 жовтня утримувалася надзвичайна (5-го класу) пожежна небезпека, попередили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій.

Захисти захисників, Богородице!

«Покрова накриває траву листям, землю — снігом, воду — льодом», кажуть у народі. А відтепер і всі захисники та захисниці Вітчизни, як колись козаки та воїни УПА, будуть під покровом Святої Богоматері, свято якої здавна надзвичайно шанувалось українцями. Тож цей день став для України апогеєм мужності, героїзму і віри. «14 жовтня Покрову Пресвятої Богородиці — ще січовики-запорожці зробили своїм військовим святом.

Скандальне оцінювання

Навколо ЗНО та Центру оцінювання якості знань досі не вщухають пристрасті. Після того як слідчі органи заявили, буцімто під час екзаменаційної весняної кампанії працівники УЦОЯО змінювали дані в електронних системах — і на ґрунті цих підозр влаштували низку обшуків та звільнень, ГПУ заявила, що підозри підтвердились і факт втручання у результати тестів має місце.

Не Людовік, а Кузьма

Не Людовік, а Кузьма

Серед сіті-парку Луцька з’явився вилитий із бронзи співак Кузьма Скрябін. У Міжнародний день музики провели урочисту церемонію відкриття пам’ятника Андрію Кузьменку — любителю гострої правди, відомого своїм відвертим стьобом. Ініціатива створення пам’ятника належить підприємцю Андрію Покровському, який, до того ж, був особисто знайомий із музикантом.

Останній прихисток

Валерія НАЛИВАЙКО
Аскольдова могила, яка стала останнім домом не лише для князя, а й для тисяч киян протягом століть, виявилося, приймала до себе не лише українців. Так, на території заповідника у Києві вже протягом двох місяців військові археологи розкопують залишки німецьких солдатiв, котрих поховали тут під час Другої світової війни.
«У нас є списки тих, хто тут похований за період 1941—1943 років, ці документи зберігалися в архівах Німеччини, — повідомив головний спеціаліст відділу перепоховань «Народного союзу Німеччини» Олександр Романенко. — До цих робіт залучені як українські, так і німецькі фахівці в рамках спільного співробітництва між Німеччиною та Україною. Але основну і найважчу роботу виконують археологи. Адже потрібно дбайливо відкопати останки, щоб нічого не пошкодити і всіх знайти». За словами спеціаліста, розкопки ведуться на Аскольдовій могилі, де територія довгий час була недоглянутою. Роботи проводять iз лівого боку від каплиці, на ділянці близько півкілометра. Щоденно на об’єкті працюють 8-12 військових археологів.
Уже знайшли останки 600 солдатiв. «Усі вони були поховані на відстані приблизно 70 см один від одного, де раніше була викопана траншея. Близько 90% знайдених явно померли в лікарні, оскільки на останках чітко видно рівні зрізи після розтину, — зазначив Романенко. — У кожного знаходимо номерні жетони, за якими можна буде ідентифікувати загиблого». Загалом, за даними німецьких документів, на території Аскольдової могили поховано близько 1500 німецьких, румунських та угорських солдатiв. Коли пошуки завершаться, їх перепоховають на німецькому військовому цвинтарі біля Віти-Поштової під окремими номерами в маленьких трунах, а всі знайдені жетони відправлять до Німеччини, і вже там фахівці встановлять особи солдатів і почнеться пошук родичів загиблих.
Загалом пошуки триватимуть до початку зими. Однак головна складність роботи полягає в тому, що необхідно зняти асфальтне покриття в парку, аби відкопати останки ще тисячі солдатiв. «Вирішується питання з приводу проведення робіт під асфальтними пішохідними доріжками в самому парку, адже під ними теж є поховання. Йдеться про територію в 200 кв.м, і якщо міська влада дозволить зняти дорожнє покриття, то після проведення робіт будуть залучатися кошти на їх відновлення», — заявив Олександр Романенко, додавши, що на проїжджій частині поховань немає. n

Моя прекрасна няня

Схоже, скоро стіни Верховної Ради наповняться дитячим сміхом і галасом — прислухавшись до наполегливого звернення жінок-депутатів, парламентарії взяли курс на повну відкритість і вирішили облаштувати дитячу кімнату, пожертвувавши для неї приміщенням, де ще недавно була кав’ярня.

Посидьте, подумайте

Голосіївський райсуд Києва подовжив утримання під вартою двох спезназівців iз Росії Олександра Александрова і Євгенія Єрофєєва, яким інкримінується участь у терористичній діяльності «ЛНР» та збройна агресія проти України, до 21 листопада.

Все життя у шитті і шиття, як життя

Все життя у шитті і шиття, як життя

Цими вихідними найкрасивішими вулицями Києва пройшли найгарніші люди, одягнені у барвисті національні сорочки, віночки та з патріотичною атрибутикою — у столиці відбувся 16-й Мегамарш у вишиванках. 26 вересня щонайменше тисяча людей у національному вбранні співали та перегукувалися вже традиційним вітанням «Слава Україні! Героям Слава!», йдучи ходою від Золотих воріт через Софіївську, Михайлівську та Контрактову площі, Андріївський узвіз до площі Поштової.