Біла пастка

Біла пастка

Черговий сніговий шквал у понеділок скував Київ. Метелиця, обледеніння і потужний снігопад призвели до 10-бальних заторів, транспортного паралічу, а синоптики додавали «олії у вогонь», стверджуючи, що сніговий шторм протримається ще щонайменше добу.

Цех із заподіяння страждань

Біля Лук’янівського СІЗО в Києві зібралися кількадесят активістів, влаштувавши акцію протесту проти тамтешніх умову утримання. Цьому послугував нещодавній трагічний випадок, коли у новорічну ніч у СІЗО помер 26-річний Макар Колесников, який, за свідченнями активістів, разом iз побратимами намагався протистояти наркопритонам.

Як хворому припарка

Три роки тому Виноградів отримав грант у розмірі 750 тис. євро від ЄС на реконструкцію будівлі колишнього штабу військової частини під спорудження медичного призначення «Хоспіс» на 20-25 ліжко-місць у рамках проекту інституційної співпраці з розвитку системи надання паліативної допомоги.

Телефонія азбукою Морзе

Уперше в Дніпропетровську під одним дахом зібрали унікальну колецію засобів зв’язку за 120-річну історію — від ХІХ до початку ХХІ століть. У Національному історичному музеї імені Яворницького представлено апарати Морзе, телеграфи, фонопори, стаціонарні й мобільні телефони та ще чимало цікавого: спеціалізовані шахтні та морські телефони, генерацію польових телефонів німецького, американського, радянського виробництва, колекцію стаціонарних апаратів 1920—1990-х років.

Безкінечні перТРУБАції

Сюрпризи щодо чергових нововведень у сфері комунального обслуговування не закінчуються. Уже з квітня 2016 року в Україні планується запровадити абонплату на газ для населення, своєрідні внески за доступ до газової «труби» у власному помешканні.

Вклад у розумні голови

Сполучені Штати вирішили проблему української кризи. На думку уряду США, витягти Україну з еконономічного колапсу допоможуть суперосвічені «молоді уми», котрі зможуть будувати нову економіку в країні.

Святе місце порожнім не буває

Найближчим часом на маріупольців, які вже, певно, звикли бачити порожнечу на місці пам’ятника Леніну (який скинули ще в серпні), чекає сюрприз. 20 грудня там височітиме князь Святослав «як символ нової сторінки в історії — українська нація нарешті прощається з чужими ідолами, їм натомість приходять символи Героїв здобутої державності», — прокоментували майбутню подію в Громадянському корпусі батальйону «Азов», який виступив ініціатором встановлення монумента.

Читати — не перечитати

Місто Лева удостоїлося звання «Місто літератури» від проекту ЮНЕСКО Creative Cities, де обирали міста в семи творчих категоріях: мистецтво, дизайн, кіно, кулінарія, література, медійна справа і музика. Метою цієї програми є сприяння соціальному, економічному і культурному розвитку міст, тож статус «Міста літератури» для Львова означатиме інтеграцію у світовий книжковий контекст, розвиток літературного туризму, популяризацію українських культурних набутків у світі.

Сильна слабка стать

До Дня Сухопутних військ України понад 1,5 тисячі військовослужбовців-учасників АТО отримали нагороди Міністерства оборони та Генштабу, повідомив прес-секретар Міноборони України Олексій Чорнобай. Серед нагороджених третина — це представниці прекрасної статі.

«Ні» дебілізації нації

«Ні» дебілізації нації

«Ні» геноциду української науки», «Ні» дебілізації нації», «Яценюк, поділись мільярдом з наукою» — із такими плакатами кілька днів науковці та небайдужі люди пікетували урядові будівлі на акції «Руки геть — від науки!», висловлюючи своє обурення щодо скорочення фінансування науки в проекті бюджету на 2016 рік.