Крутить у шлунку?

Крутить у шлунку?

Якщо ви часто страждаєте від болів у шлунку, пам'ятайте просте правило: прийшовши додому втомленим після довгого робочого дня, не сідайте одразу за стіл їсти. Краще трохи розслабитись, полежати на дивані, а вже потім вечеряти.

Панове, вдягайте маски

Навесні ніжна шкіра обличчя особливо страждає від перепадів температури. Допомогти пережити цей період без особливих «страждань» зможуть косметичні маски, які освіжають і тонізують шкіру. Всі рекомендовані нижче маски наносять на обличчя на 20—30 хвилин, а потім змивають спочатку теплою, а затим холодною водою.

«Осінь» жінки

На початку вікової менопаузи, коли організм перебудовується, у жінок виникають різноманітні нейропсихічні, судинні, обмінні та ендокринні порушення, які, як правило, лікуються під наглядом лікаря з допомогою гормональної терапії.

У комсомол — ні ногою

Що будь-яка робота шкідлива для нашого здоров'я, ми всі давно підозрювали... Але вчені з австралійського університету Фліндерс довели, що найбільше шкодить здоров'ю громадська робота — та, де треба проявляти ініціативу та працювати «за спасибі». За їхніми даними, один з найефективніших засобів зіпсувати власне здоров'я — це вступити у громадську організацію.

Зламавши хребет, не втрачай надію

Зламавши хребет, не втрачай надію

Жовтоводця Михайла Гаврилишина страшна біда спіткала в Москві, де він працював будівельником. Влітку минулого року цей молодий чоловік упав з другого поверху і зламав хребет, що й прирекло його на нерухомість. Така серйозна травма на оптимістичний лад ніяк не налаштовувала. Хоч там же, у Москві, потерпілому й надали необхідну в таких випадках допомогу, зробили декомпресію спинного мозку, тобто розрізали тканини, що могли тиснути на нерви, та видалили уламки хребта.

Шукайте серце

Шукайте серце

У відділ трансплантації i хiрургiї серця Інституту експериментальної хірургії і трансплантології, більше відомому як інститут Шалімова, харків'янин Едуард Соколов, єдина в Україні людина з трансплантованим серцем, — дорогий гість. Приблизно раз на півтора місяця він приїжджає сюди на обстеження, щоб упевнитись, що донорське серце, яке йому пересадили півроку тому, функціонує як слід. У проміжках між процедурами Едуард спілкується з медсестрами та лікарями. Він — людина товариська й оптимістично налаштована, тож за дев'ять місяців перебування в столиці в очікуванні операції завів тут багато друзів.

Так чи був сифіліс?

Так чи був сифіліс?

На прийом до шкірвенеролога приходять з острахом: а раптом лікар щось знайде? А виходять — або розправивши плечі та скинувши вагар провини, яка невідь-звідки береться перед візитом до фахівця із «сороміцьких» хвороб, або ж «убиті» поставленим діагнозом. В обох випадках, як правило, ні з ким не діляться про результати відвідин. Історія ж конфлікту пацієнтки з лікарем-дерматологом Васильківської районної лікарні випадає зі звичного ряду. Лікар поставив дівчині діагноз «сифіліс», проте та невдовзі засумнівалася у сумлінності фахівця, а згодом подала скаргу у Васильківську міжрайонну прокуратуру, аби довести, що їй навмисне поставили неправильний діагноз, щоб видурити якомога більше грошей. Таким чином інтимна справа стала надбанням громадськості не лише чималого райцентру під Києвом, а й усієї Київської області.

Ой не так лікують рак

Ой не так лікують рак

До професора Валерія Тарутінова, президента благодійного фонду «Проти раку молочної залози» та неофіційного головного мамолога України, пацієнтки, «заліковані» іншими онкологами, приходять часто. Історія, яку він розказав «УМ», типова. «Жінка прийшла до нас дуже зла і ображена. Їй наші київські онкологи видалили доброякісну пухлину — фіброаденому — й імплантували протез. Я не міг приховати від неї, що, можливо, саме цей протез спровокував виникнення через кілька місяців уже злоякісного утворення — саркоми», — розповідає Валерій Іванович. Він працює провідним науковим співробітником Інституту експериментальної патології, онкології та радіобіології імені Ростислава Кавецького, тож щодня бачить і за змоги виправляє чужі помилки. У першу чергу це стосується раку молочної залози.

Без вузликів і плям

Без вузликів і плям

Усі зміни в організмі жінки залежать від менструального циклу. Тому молодим представницям слабкої статі мамологи рекомендують самообстежуватися раз на місяць, зазвичай через сім-десять днів після закінчення менструації. Коли ж менструальні цикли стають нерегулярними або зовсім припиняються, робити самообстеження слід теж щомісяця, в будь-який, але фіксований час. Просто зробіть відмітку у своєму календарі на певний день місяця, і тоді ви не забудете про цю важливу процедуру.