У політику — з молитвою

У Львівської міської ради відтепер є власний капелан. Ним став греко–католицький священик, настоятель однiєї з найбільших львівських парафій, що на Сихові, Орест Фредина. Тож надалі новообрані міські депутати кожну сесію починатимуть із молитви. І навіть уже встигли спільно зачитати «Царю небесний».

Замість Ломоносова — Данило Нарбут

У Черкасах своє засідання провела топонімічна комісія міськвиконкому. І винесла ухвалу — 30 черкаських вулиць мають нарешті отримати нові назви. Вирішено повернути та відродити стародавні назви вулиць обласного центру, що зникли в місті над Дніпром, коли до влади прийшли більшовики.

Похорон заповідника

Днями по вулиці Суворова, під стінами Української академії аграрних наук, пройшла маленька й на диво гучна похоронна процесія. Замість тиші й скорботи учасники «похорону» бряжчали та свистіли бiля маленької чорної труни з написом «Мис Мартьян». У такий спосіб активісти–екологи з Києва та Криму намагалися привернути увагу до проблем вищезгаданого заповідника.

Бал для тернопільських «попелюшок»

Бал для тернопільських «попелюшок»

Як відомо, саме на Тернопільщині знаходиться третина всіх старовинних замків та фортець України. На жаль, частина з них уже давно перетворилась на руїни, які навряд чи можна відреставрувати. Тож обласна влада вирішила терміново рятувати ті, які збереглися найкраще, вибравши дванадцять — зокрема, історичні споруди у Вишнівці, Микулинцях, Скалаті, Чорткові, Теребовлі, Язлівці.

«Швидка» бомжує

Уже дев’ять місяців місцева влада не може вирішити питання з місцем розташування 1–ї підстанції «Швидкої допомоги» Миколаєва, в штаті якої працює 104 людини. Нагадаємо, 19 лютого цього року підстанцію в екстреному порядку евакуювали через загрозу обвалу будівлі. Співробітників 1–ї підстанції «розквартирували» по всьому місту, а всі медпрепарати та обладнання звезли в будівлю Центральної станції «Швидкої допомоги»... в конференц–зал на третьому поверсі. Планувалося, що на правах бомжів медики пробудуть місяць–другий. Однак лікарі й нині «сидять на валізах». Бо, по–перше, з’ясувалося, що примiщення Миколаївської лікарні №2 ремонту не підлягає, а по–друге, перейматися проблемами медиків–«бомжів» ніхто не поспішає.

Як я став Нiною...

...На початку фільму хлопчик представляється: його звати Гвідо, йому одинадцять років. А далі починається історія. Гвідо схожий на дівчинку. І з дитинства йому хотілося гратися в ляльки, носити сукні — бути дівчинкою. Звичайно, у школу він ходить одягнений, як хлопчик, — мама боїться, що його дражнитимуть. Утім, цього боїться й він сам. А от на день народження до подружок Гвідо одягається по–дівчачому. І ми стаємо свідками цих гостин, де йому цілком комфортно, а дівчатка зовсім не акцентують, що він не такий, як усі. Гвідо розуміє: таких, як він, — один на тисячу. Але вже знає, що коли виросте, два роки має прожити, як дівчина, аби отримати право на операцію зі зміни статі. Про це йому розповіла мама. Він навіть ім’я собі обрав. Тому наприкінці фільму знов представляється: «Мені одинадцять років, мене звати Ніна».

Стебнівське диво

Стебнівське диво

До села Стебне Звенигородського району Черкаської області цими днями валом iдуть паломники. Кілька днів тому за триста метрiв вiд населеного пункту, на зрізаній гілці старого осокора, в яку влучила блискавка, проявився образ святого на повний зріст. Тож тепер сюди по зцілення їдуть люди не лише із сіл цього району та області, а й iз сусідніх Кіровоградщини та Київщини. «Обриси святого краще видно у світлі фар або на фото. Дехто переконаний, що це Микола Угодник, ще хтось каже — Божа Матір», — розповів «УМ» сільський голова села Стебне Василь Піддубний.

Повiдбивати вандалам руки

Всесвітньо відомий Уманський національний дендропарк «Софіївка» переживає нашестя вандалів. Днями від них постраждали статуї Венери–купальниці та Меркурія. «Вранці ми з охороною робили обхід території, а коли поверталися назад, то у Венери вже було відбито голову та руку», — обурюється в розмові з «УМ» директор «Софіївки» Іван Косенко. Іван Семенович 30 років очолює дендропарк і каже, що вандали були й раніше. Але тоді вони дошкуляли тим, що обписували різними фразами грот Аполлона в парку. Цього року, на диво, традиційних написів там немає. Зате почалися напади на скульптури. Того ж Меркурія теж розбили. Із цією статуєю це трапляється вже втретє.

Комфорт на колесах

Новенькі автобуси на вулицях Донецька — результат угоди міської влади з Львівським автомобільним заводом. Наприкінці жовтня донецький мер Олександр Лук’янченко відвідав місто Лева, де уклав угоду на закупівлю громадського транспорту. Згідно з планом підготовки до Євро–2012, за лізинговою програмою планують закупити 150 автобусів, 165 тролейбусів великої місткості, а також 58 трамваїв. Транспорт для Донецька виготовлятиме холдинг «Львівський автобусний завод».

Ізолятор iз «плазмою»

У Бериславі, що на Херсонщині, відкрили сучасний ізолятор тимчасового тримання (ІТТ) — з плазмовими телевізорами, килимовим покриттям у камерах та дорогими пластиковими вікнами з ґратами особливої конструкції. Банальна «параша», дерев’яні нари та інші «принади» ізоляторів радянських часів відійшли в минуле. Перед входом в ІТТ знаходиться справжній «ресепшн»: там буде сидіти секретар у міліцейській формі. Він перевірятиме документи для допуску до порушників правопорядку.