Свій крок назустріч Президент зробив...
Учора Президент Віктор Ющенко призупинив на 29 і 30 травня дію статті 2-ї свого указу від 26 квітня про дострокове припинення повноважень Верховної Ради V скликання та призначення позачергових виборів.
Учора Президент Віктор Ющенко призупинив на 29 і 30 травня дію статті 2-ї свого указу від 26 квітня про дострокове припинення повноважень Верховної Ради V скликання та призначення позачергових виборів.
...Кому в цій ситуації можна поспівчувати, то це різноманітним «Комеді клабам», «95-м кварталам» та іншим майстрам смішити народ, чий рейтинг, очевидно, стрімко падає. Ще б пак, адже віднедавна українці значно більше регочуть при перегляді політичних новин, ніж гумористичних передач. І добре, бо сміх, як відомо, продовжує життя...
Хто не працює — той і їсти не повинен. До такого рішення дійшов Комітет Верховної Ради з питань регламенту і вирішив підтримати депутата від Партії регіонів Василя Кисельова, який на початку травня висунув пропозицію позбавити колег із опозиційних фракцій заробітної платні. Мовляв, на засідання парламенту вони не ходять, у книгах реєстрації не розписуються, і поки представники коаліції протирають штани у сесійній залі, займаються своїми опозиційними справами. Але при цьому отримують зарплатню таку саму, як і сумлінні «кнопкодави» та виголошувачі фейлетонів із парламентської трибуни. Несправедливо це.
Уперше в політичній історії «Наша Україна» йде на вибори не у блоці, а окремою партією. Щоправда, залишаючи свої обійми відкритими для тих демократичних сил, які все ж таки надумають приєднатися. Адже до виборів часу ще чимало (усі ж бо розуміють, що 27 травня — дата в будь-якому разі нереальна). До слова, більшість принаймні рядових «нашоукраїнців» виступає за те, аби дату голосування переносили щонайпізніше на середину літа, але аж ніяк не на осінь.
Перенесення вчорашнього з'їзду «Нашої України» з 10-ї години на 15-ту викликало в делегатів з областей підозри в тому, що причиною цьому став з'їзд БЮТ. Мовляв, керівництво «НУ» хотілося дочекатися результатів зібрання потенційних партнерів по мегаблоку. Однак Блок Тимошенко також вирішив «з'їжджатися» не о 10-й, а аж увечері. Втім, як кажуть люди знаючі, насправді причина перенесення з'їзду «Нашої України» була суто технічною, а на об'єднання у спільний блок із БЮТ сподіватися було марно в будь-якому разі. Хіба що на залучення «Народної самооборони» Луценка. Тут варто зауважити, що НСНУ, уже не раз обпікшись на мінусах громіздкої конструкції блоку, відтепер вимагає від соратників з інших політичних сил приєднуватися не партіями, а «фізичними особами».
За словами Президента, до підписання указу про дострокове припинення повноважень Верховної Ради його спонукало позачергове засідання парламенту. Глава держави розповів, що 2 квітня, після «безрезультатних» консультацій з керівництвом Верховної Ради й лідерами фракцій, кілька разів розмовляв із Головою ВР Олександром Морозом. І попередив його, що є три варіанти виходу з кризи: досягнення порозуміння всіх сил у стінах парламенту, саморозпуск ВР або підписання указу про її розпуск Президентом.
Нібито ще й не пізно — 17-та година 31 березня, — а назустріч трапляються все більші групи людей, які йдуть у напрямку, протилежному Європейській площі. На запитання кореспондентів «УМ», чому вони всі йдуть угору по Грушевського (чи не запланований там, бува, якийсь інший мітинг?), відповідає стомлена літня жінка з хлопчиком років п'ятнадцяти: «Ні, мітинг там, унизу (показує в бік Європейської площі), але ми своє відмітингували — нас уже додому везуть. А ви сходіть, там весело...».
Примара дострокових виборів набирає дедалі чіткіших обрисів.
Секретаріат Президента натякнув на те, що відповідний указ глави держави вже підготовлений, і у верхнiх ешелонах політикуму одразу повіяло духом вольниці — розпуском парламенту. І ось уже на Банковій збираються групи людей із помаранчевими прапорами — на підтримку ідеї розпуску. Юлія Тимошенко терміново повертається з Франції — «тиснути» на Ющенка, аби не передумав. А перелякана правляча коаліція скликає своє засідання й погрожує Президенту імпічментом.
Отже, принаймні однієї мети — збити пиху із самовпевнених коаліціонерів — на Банковій точно досягли. Навіть зовнішній вигляд деяких високопосадових членів більшості свідчить про те, що переляк там аж ніяк не надуманий. І, в принципі, небезпідставний. А от чи будуть дострокові вибори і коли — це, як кажуть англійці, «залежить...».
Погожого недільного дня журналісти «УМ» вибралися на прогулянку. Однак політика й робота не дають про себе забути навіть у вихідний день. Тож автори цих рядків неочікувано для себе отримали нагоду не лише подискутувати на тему НАТО і ЄЕП, а й, хоч і «з боєм», висловити з цього приводу свою громадянську позицію. А все завдяки Комуністичній партії України, яка саме проводила в Києві «референдум за народною ініціативою».
Володимир Огризко сам винен — ні, щоб прийти на засідання тих же «Регіонів», і хай поганою, але російською мовою зізнатися в щирій любові до Росії й ненависті до НАТО. І ще вчора став би «повноважним» міністром закордонних справ, а не якимось «в.о.». Але ж до чого затятий чоловік — стоїть на своєму, і край. Ну хіба може «антикризова» коаліція голосувати за такого упертюха? «Коли ми на засіданні фракції питали у Огризка, як саме він виконуватиме зовнішньополітичний курс, що його визначає Верховна Рада, він нам чітко дав зрозуміти: голова в нього повернута в один бік — НАТО і Євросоюз. Іншого він не знає. Ну не може бути керівником МЗС людина, яка так заангажована!» — так пояснив черговий «нуль» у «позитивному» рядку голосування за кандидатуру Огризка на міністра МЗС представник Партії регіонів Василь Кисельов. Але не думайте, якісь «підозрілі» зв'язки ПР із великим північним сусідом тут ні до чого. Просто, як переконував журналістів пан Кисельов, «регіонали» переконані: така «односторонньо орієнтована» людина на чолі МЗС «працюватиме не на користь України».