Тільки «помаранчевий» Прем’єр

Тільки «помаранчевий» Прем’єр

Парламентська більшість в обраній на позачергових виборах Верховній Раді може бути тільки одного формату, і вже сьогодні Президент сподівається отримати від її учасників коаліційну угоду. А решта «коаліційних» питаннь, у тому числі й подання на кандидатуру Прем’єр–міністра, будуть вирішені вже до кінця наступного тижня, сподівається глава держави.

Як не доженемо, то зігріємо

Як не доженемо, то зігріємо

Відповідно до закону про вибори народних депутатів, усі політичні сили, які бажають взяти участь у парламентських перегонах, повинні внести на спеціальний рахунок Центрвиборчкому грошову заставу. Вона дорівнює двом тисячам розмірів мінімальних зарплат (станом на серпень—вересень ця сума становила 880 тисяч гривень). У разі, якщо партія проходить до Верховної Ради, ці кошти їй повертають. Якщо ні — вони надходять до Державного бюджету. Однак це не відлякало від участі у позачергових виборах півтора десятка політичних «лузерів». Чому?

Майдан «синіє»

Майдан «синіє»

Майдан Незалежності знову «посинів»: прихильники Партії регіонів по–значили його своєю присутністю, розбивши біля Головпоштамту наметове містечко. Поки що воно досить скромне: кілька великих військових наметів, навіть не огороджених по периметру — так, що до них вільно можуть підходити перехожі. Біля наметів походжають вбрані у футболки й жилетки з партійною символікою люди різного віку і, судячи з вигляду, різних соціальних прошарків. «Ми тут для підтримки стоїмо, — пояснює немолодий уже чоловік літній жінці, яка підійшла поцікавитися, що відбувається. — Кого підтримуємо? Ну ось, бачите, написано: Партія регіонів».

Хто кричить: «Лови фальсифікатора!»?

Хто кричить: «Лови фальсифікатора!»?

Партія регіонів нарешті придумала, як уникнути дострокових виборів. У середу «Регіони» розповсюдили заяву, в якій ідеться: «Якщо цинічні провокації наших опонентів, що посиленими темпами готуються до масштабних фальсифікацій народного волевиявлення, будуть продовжуватися, Партія регіонів готова переглянути питання своєї участі в дострокових парламентських виборах. Ми не будемо брати участь в авантюрі за назвою «Вибори–2007», у яких результати можуть бути визначені представниками Банкової, а після — «підтверджені» у підконтрольних ним же судах», — попереджають «сині».

Кандидат із «дєрьма»

Кандидат із «дєрьма»

Вибори — процес неприємний і вельми нервовий. І не лише для нас, пасивних поглиначів різнобарвної локшини, яку політики намотують на виборчі вуха, а й для них — активних її «виробників». Адже це тільки на перший погляд наплести сотні міхів гречаної вовни — то так, дурничка. А спробуй кожен день порозказуй про всенародне «благополуччя», дивлячись просто в очі людям, які після сплати всіх комунальних рахунків не можуть нашкребти копійок на пляшку в півтора рази дорожчої, ніж іще місяць тому, олії. І почути у відповідь все, що вони думають про твоє урядування...

День ожилих «мерців»

День ожилих «мерців»

На людей подивитись і, що головне, себе показати — якщо є така нагода, то чого б нею й не скористатися? Тим паче напередодні виборів, коли кожна поява в ефірі — на вагу виборчих голосів. От і злетілися вчора «коаліційні» нардепи 5–го скликання під «купол» Верховної Ради, як мухи не мед: демонструвати виборцям свою південну засмагу, як Сергій Головатий, нову зачіску, як аж посвіжіла з новим кольором волосся білявка Ганна Герман, і, звісно, свою неперевершену красномовність, як переважна більшість тих, хто цього дня роздавав коментарі журналістам і виступав з трибуни. Яких тільки «перлів» не лунало в бік Президента й опозиції! Дійшло навіть до невеличкої мовної дискусії: «регіонал» Михайло Чечетов, виступаючи російською мовою, «дотепно» охрестив зображення кулака на «ржавих» плакатах «Нашої України — Народної самооборони» «дулею». Майстер красного слова Олександр Мороз виправив колегу: мовляв, якщо вже говорити російською, то не «дуля», а «фіга».

28 «комісарів» «розпустили» парламент

28 «комісарів» «розпустили» парламент

Процес, хоч і туго, але пішов: учора на засіданні Верховної Ради, чи то пак, колишньої коаліції колишньої Верховної Ради, головуючий Олександр Мороз оголосив заяви «нашоукраїнців» про вихід із фракції і, відповідно, припинення повноважень народних депутатів. Щоправда, не всі заяви (їх, нагадаємо, за попередніми повідомленнями «НУ», є 66), а лише 28. «Самовідводи» представників Блоку Тимошенко не були оголошені взагалі. Нібито через те, що до них є «багато запитань» — зокрема, щодо того, чи кожен нардеп писав свою заяву особисто (наприклад, сама Юлія Тимошенко, як вивідала «Українська правда», скористалася послугами якогось іншого каліграфіста, поставивши під написаною ним заявою лише свій підпис).

Усі вільні. Ніхто нікуди не йде

Усі вільні. Ніхто нікуди не йде

Невтішні прогнози «нашоукраїнців» та БЮТівців, які з наближенням вечора 1 червня (чергового дня, відведеного Президентом на «реабілітацію» Верховної Ради) висловлювали дедалі більше сумнівів у тому, що парламенту вдасться ухвалити пакет необхідних для проведення дострокових виборів документів, не справдилися. А от заступник керівника фракції Партії регіонів Василь Кисельов навпаки, не помилився, прогнозуючи, що до 24-ї години «всі питання будуть розв'язані». Парламентарії таки й справді примудрилися проголосувати за всі потрібні закони, незважаючи на сварки, взаємні образи й чергові проблеми в переговорах.

Хай відпочине «втомлений метал» — у ЦВК уже головою Шаповал

Хай відпочине «втомлений метал» — у ЦВК уже головою Шаповал

«Шановні колеги, ми не на стадіоні, ми у стінах парламенту!» — так головуючий на п'ятничному засіданні Верховної Ради був змушений утихомирювати представників коаліції. Свистом, «улюлюканням» та іншими звуковими ознаками невдоволення парламентарії від більшості зустрічали щойно обраного в тому числі й частиною їхніх голосів члена оновленої Центральної виборчої комісії — Володимира Шаповала. Можливо, якби колишній представник Президента в Конституційному Суді став «звичайним» членом ЦВК, обурення «регіоналів» сотоваріщі було б меншим. Однак, вони вже знали, що, за домовленістю з Віктором Ющенком, Шаповал очолить Центрвиборчком після того, як на закритому засіданні члени ЦВК оберуть собі голову.

Заморожений компроміс

Заморожений компроміс

«Дєвушкі, ну чьо ви тут скучаєтє? Пошлі лучше кофє піть — я вам зуб даю: оні сєводня опять нічєго нє рєшат», — переконував знуджених бездіяльністю журналісток помічник-охоронець котрогось із «регіональних» депутатів.
Але «кофє» випито вже стільки, що зайвий раз спускатися в парламентський буфет не було сил. Це помічники слідом за «своїми» нардепами цілий день гасали то «під купол», то з-під нього, а журналістам доводилося цілісінький день нудитися в кулуарах, очікуючи, коли народні обранці зволять знову зібратися на засідання. Адже чергова перерва у середу ввечері була оголошена «до упора» — себто до 24-ї години, аж доки не завершиться дія указу Президента про тимчасове відновлення повноважень Верховної Ради, і парламентарії могли зібратися у сесійній залі будь-якої миті. Недарма ж навіть лідери фракцій попросили їх не від'їздити далеко від Печерських пагорбів.
Але пiвнiч настала без результату. А вчора iсторiя повторювалася...