Цирк переїхав на Хрещатик

Цирк переїхав на Хрещатик

Кілька сотень червоних сердечок на білих полотнищах, завивання сирен і пронизливі звуки футбольних дудок, струнке багатоголосе скандування: «Ганьба!», гасла «Кияни більше не вірять Черновецькому», «Вимагаємо негайно заборонити забудову скверу Зої Космодем'янської (варiант — такого-то майданчика на Оболонському проспекті тощо — «земельні питання» досі залишаються найгарячішими. — Авт.), «Черновецький хоче зробити нас жебраками!», «Ні підвищенню житлово-комунальних тарифів». Так організовані Блоком Тимошенко кияни зустрічали депутатів столичної міськради, які прийшли на свою чергову сесію. Головною «ідеєю» мітингу був протест проти підвищення тарифів на послуги ЖКГ — це питання фракція БЮТ планувала внести на розгляд Київради й боротися за нього до останнього. Поборотися таки довелося, але не зовсім за те, за що збиралися — до розгляду питань порядку денного так і не дійшло. Зате було дуже весело. Недарма під кінець безплідного засідання міський голова Леонід Черновецький сипав «перлами» на кшталт: «Ми всє под наблюдєнієм — нас люді смотрят!», «Ми уже достаточно развєсєлілі кієвлян, ми ім доставілі много удовольствія, давайтє работать!». І справді, у двох будинків під куполом — того, що на площі Перемоги, і його конкурента на вулиці Грушевського (цирку й Верховної Ради), — з'явився неабиякий суперник. А всілякі «Комеді клаби» й «95-ті квартали» просто відпочивають: надірвати животи від сміху, принаймні кияни, можуть просто подивившись трансляцію засідання Київради.

Політичні гази

Значною, якщо не визначальною мірою українсько-російські відносини регламентує «газове питання». Яке було, є і, на жаль, іще довго залишатиметься політичним. Саме в такому контексті його коментують експерти й незалежні політики, оцінюючи позавчорашні домовленості між «Росукренерго» й «Укргаз-Енерго» (нагадаємо, друга компанія є спільним підприємством «РУЕ» та «Нафтогазу України», яким в «Укргаз-Енерго» належить по 50 відсотків акцій).

Ох уже цей Луценко...

«Україна молода» звернулася до депутатів із двох протилежних таборів, аби вони висловили позиції щодо залишання чи не залишання Юрія Луценка в уряді Януковича після відходу звідти міністрів-«нашоукраїнців».

«НУ», нарешті!

«НУ», нарешті!

Ну що ж, це таки сталося - знак питання нібито остаточно перетворився на крапку. Учора фракція блоку «Наша Україна», як і обіцяла, вустами свого лідера Романа Безсмертного оголосила з парламентської трибуни про перехід в опозицію. «Наша Україна» вийшла з переговорного процесу, «Наша Україна» в опозиції, наші міністри покидають уряд», - заявив Безсмертний під оплески «помаранчевих», недовірливо-скептичні посмішки БЮТівців та несхвальні вигуки і свист фракцій «антикризової» коаліції.

Штучні перли і натуральні пільги

Штучні перли і натуральні пільги

«Чому це я буду відмовлятися від своїх пільг?! Якщо людині при наймі на роботу обіцяють певний пакет соціальних послуг, значить, повинні справді забезпечити цими путівками, відповідною зарплатою тощо. От і я на цю роботу йшов за певних умов, і виборці, які мене сюди «найняли», ці пільги мені обіцяли!». Так колись, іще в минулому скликанні Верховної Ради, один не надто багатий «прокучмівський» нардеп пояснював («не на диктофон»), чому навіть задля популізму не підтримає закон про скасування депутатських привілеїв.

Ми знову разом на барикадах?!

Ми знову разом на барикадах?!

Сталося. «Наша Україна» нарешті припинила розриватися між двома берегами й... Ні, до жодного з них іще так і не пристала. Але принаймні подрейфувала у відповідному напрямку. Нібито. Бо чомусь у здатність цієї політичної сили справді ухвалити якесь конкретне рішення і поставити у перманентному переговорному процесі крапку вже ніхто не вірить. Тому, мабуть, і нам ставити крапку поки що зарано. Краще звучатиме так: чи сталося?

Тарифний конфуз

Дивна якась в українській владі складається ситуація: Президент як законослухняний глава держави прагне підписати закон, ухвалений Верховною Радою. Яка, між іншим, за цей закон, на який раніше сам Президент наклав вето, голосувала, аж пищала. І вето таки подолала, зусиллями опозиції в особі Блоку Тимошенко та, що головне, антикризової коаліції, чиєму урядові це рішення, власне, і належить втілювати в життя. Однак Голова цієї самої Верховної Ради відправляти ухвалений акт на підпис главі держави не поспішає. Більше того, відмовляється. Парадокс?

«Найгірший бюджет найгіршого уряду»

«Найгірший бюджет найгіршого уряду»

249 «за» — саме такою кількістю голосів парламент погодився прийняти до розгляду в першому читанні поданий урядом Януковича проект Державного бюджету на 2007 рік. Себто ніби й схвалили, але ніби й не зовсім. Проголосованою постановою передбачається доручити Голові Верховної Ради до першого читання створити робочу групу з двома співголовами — віце-прем'єр-міністром, міністром фінансів Миколою Азаровим та першим заступником спікера Адамом Мартинюком, до якої увійде голова Бюджетного комітету Володимир Макеєнко (Партія регіонів) та по три представники від кожної фракції. Не пізніше ніж до 26 вересня кожен комітет і кожна фракція у письмовому вигляді мають подати свої пропозиції на розгляд цій робочій групі, щоб можна було провести відповідну роботу, готуючи документ до першого читання.

То чи був запис?

«Безпідставними і бездоказовими» постановила вважати оприлюднені нардепом-БЮТівцем Олегом Ляшком звинувачення слідча комісія Верховної Ради з розслідування заяв про підкуп соціалістів Партією регіонів. Нагадаємо, після переходу Соцпартії з «демократичної» в «антикризову» коаліцію Ляшко заявив, що «рожеві» на чолі з Олександром Морозом отримали за такий фортель 300 мільйонів доларів. Однак доказів так і не навів.

Пороги Балоги

Пороги Балоги

Секретаріат Президента очолив Віктор Балога. Колишній міністр з надзвичайних ситуацій став уже третім керівником Банкової за період президентства Віктора Ющенка — після першого і поки що єдиного в історії України державного секретаря Олександра Зінченка і до «простого» голови СП Олега Рибачука. Два відповідні укази — про звільнення «у зв'язку з переходом на іншу роботу» Рибачука і призначення Балоги — вийшли з-під пера Президента 15 вересня, у п'ятницю. А вже наступного дня обидва суб'єкти кадрової ротації дали спільну прес-конференцію, де розповідали про свої подальші плани, бажали одне одному успіхів й тиснули руки на знак дружби та взаємопідтримки.