20 років без бар’єрів
У Європі відзначили 20-ту річницю створення Шенгенської зони. 26 березня 1995 року Бельгія, Люксембург, Голландія, Франція та Німеччина припинили здійснювати контроль на спільних кордонах між цими країнами.
У Європі відзначили 20-ту річницю створення Шенгенської зони. 26 березня 1995 року Бельгія, Люксембург, Голландія, Франція та Німеччина припинили здійснювати контроль на спільних кордонах між цими країнами.
Провідна (і, власне, єдина) українська лоукостова авіакомпанія «Візз ейр Україна» закривається і припиняє польоти. Таку вкрай неприємну для багатьох мандрівників новину вчора поширила прес-служба «бюджетного» перевізника, який, прийшовши в Україну сім років тому, першим відкрив українцям задоволення від дешевих авіаперельотів.
Менш ніж через два тижні після переговорів лідерів своїх держав у Мінську міністри закордонних справ Німеччини, Франції, України та Росії Франк-Вальтер Штайнмаєр, Лоран Фабіус, Павло Клімкін і Сергій Лавров зустрілися в Парижі, щоб укотре обговорити врегулювання кризи на Донбасі.
Ситуація на сході України дедалі більше турбує Папу Римського Франциска. Понтифік уже не раз під час аудієнцій для віруючих молився за мир у нашій державі, а також порушував цю тему в розмовах зі світовими політиками. Одна з таких зустрічей відбулася днями — «пошуки мирного розв’язання конфлікту в Україні» глава Римо-католицької церкви обговорив із канцлером ФРН Ангелою Меркель.
Нова «холодна війна» між Заходом та Росією змусила найбільший російський банк — «Сбербанк», 51 відсоток акцій якого належать Кремлю, продавати свої активи у Центральній Європі. Як повідомляє чеська газета «Лідове новіни», на продаж уже виставлені словацька та угорська дочірні компанії «Сбербанку».
«Можливо, найважча ніч у новітній історії України», як охрестили коментатори переговори лідерів України, Росії, Німеччини та Франції у президентському Палаці незалежності у Мінську, тривала 16 годин. Учасникам переговорів, принаймні трьом із них, не позаздриш — усі вони були «на нервах», невиспані й злі. Власне, таким вийшов і результат.
Учора канцлер ФРН Ангела Меркель, після візитів до Києва та Москви, прибула до Вашингтону. У плані зустрічі глави уряду найпотужнішої держави Євросоюзу з президентом США Бараком Обамою — обговорення «питань торгівлі, підготовки до саміту «Великої сімки» (який відбудеться в Німеччини 7-8 червня. — Ред.), безпеки і боротьби з тероризмом». Насправді ж очевидно, що головна тема візиту — російська агресія щодо України.
Останні пропозиції російського президента Володимира Путіна щодо мирного врегулювання конфлікту на сході України є «російським планом окупації», спрямованим на утримання територій, захоплених сепаратистами за підтримки Москви. Про це заявила на засіданні Ради Безпеки ООН у середу, 21 січня, постійна представниця США при цій організації Саманта Пауер.