Шах і мат

Шах і мат

Сьогодні у швейцарському Давосі відкривається знаменитий Всесвітній економічний форум, який триватиме до 24 січня. Традиційно для участі в цьому саміті до курортного містечка з’їжджаються лідери світової політики, економіки та аналітики, а також натовпи журналістів, працівників сфери обслуговування, які за три дні саміту заробляють на кілька місяців безбідного існування, а також антиглобалісти.

100 мільйонів від сусіда

100 мільйонів від сусіда

В уряді Польщі буде окремий уповноважений з українських реформ, завданням якого буде «підтримка дій усіх польських інституцій, залучених у процес реформ в Україні». Окрім того, польська влада надасть Україні кредит у розмірі 100 мільйонів євро — теж на реформи, а також на проекти з відновлення Донбасу.

За сімома замками

Українська льотчиця, а нині народний депутат ВР та делегатка ПАРЄ Надія Савченко, яку утримують у російській в’язниці, ось уже 25 днів як не припиняє голодування. Активісти й адвокати, які побоюються, що в організмі українки можуть початися незворотні процеси, якi призведуть до трагічних наслідків, закликали світову громадськість посилити тиск на Росію з вимогою звільнити Надію.

Сміх і смерть

Такого шоку навіть звична до заворушень у кварталах вихідців з країн Африки та хуліганських погромів Франція не переживала вже давно. Та що там Франція — трагедія, що сталася вранці 7 січня у Парижі, вразила і збурила увесь світ. Якщо жорстоке вбивство провідних журналістів і художників сатиричного журналу «Шарлі ебдо» (Charlie Hebdo), відомого своїми карикатурами, в тому числі й на пророка Мухаммеда, мало на меті залякати суспільство, то терористи прорахувалися. Бо досягли цілком протилежної мети.

Єдиний і незамінний

Незважаючи на складну ситуацію, яку через дії свого керівництва зараз переживає Росія, для більшості росіян президент Володимир Путін залишається головним авторитетом і надією. І саме його співвітчизники визнали «Людиною року», повідомляє російський пропагандистський телеканал Russia Today. Який, власне, і провів відповідне опитування.

Життя на Марсі таки є?

Американський всюдихід Curiosity («Цікавість») виявив на Марсі метан — газ, який на Землі походить майже винятково від живих організмів. Окрім того, цей космічний апарат знайшов у скелях планети інші органічні молекули, повідомляє в останньому числі авторитетний часопис Science.

І знову про реформи...

І знову про реформи...

Щоб не втратити довіру Євросоюзу, Україна має показати конкретні результати впровадження реформ. Про це заявила вчора на спільній із Президентом України Петром Порошенком прес-конференції в Києві Верховний представник ЄС із питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні, яка 16-17 грудня перебувала з візитом у столиці України.

«До зубів» і навіть більше

Продажі зброї російськими оборонними підприємствами стрімко зросли. Згідно з даними нового дослідження Стокгольмського міжнародного інституту досліджень миру (SIPRI), які наводить «Німецька хвиля», у 2014 році найбільші оборонні концерни РФ загалом продали на 20% більше товарів військового призначення, ніж торік.