Максимум зусиль і мінімальний результат

Переговори на ключовому саміті ООН із кліматичних питань у Лімі, столиці Перу, затягнулися і тривали навіть після його офіційного закриття. На цьому саміті планувалося підготувати основу для нової глобальної угоди щодо клімату, яку планують підписати в Парижі наступного року.

Друзі є. Реформи — будуть?

Друзі є. Реформи — будуть?

У Брюсселі, де в цей день страйкували всі види громадського транспорту, вчора було не надто людно — багато працівників скористалися страйком як приводом продовжити собі вихідні. Проте в «європейському» кварталі, де розташовані органи влади Євросоюзу, робота аж кипіла.

НАТОмлена Україна

НАТОмлена Україна

Буремний 2014-й дуже багато змінив у свідомості українського народу. Змінилося ставлення до себе, до влади, до найближчих сусідів, до того, хто ворог, а хто — союзник. І в тому числі — з ким нам треба блокуватися, а від кого краще тікати світ за очі.

Прогресивні тенета

Кількість користувачів інтернету в світі перевищила 3 мільярди осіб. Про це повідомляє Міжнародний телекомунікаційний союз (МТС). Упродовж останніх п’яти років кількість користувачів всесвітньої мережі у країнах, що розвиваються, зросла вдвічі.

Опозиція в лідерах

Минулої неділі поляки обирали представників місцевого самоврядування усіх рівнів: членів гмінних, повітових та воєводських рад (загалом 47 тисяч представників місцевих сеймиків), а також 2,5 тисячі голів сіл, міст і містечок. Каденція представників органів місцевого самоврядування у Польщі триває 4 роки. До речі, у місцевих виборах у Польщі участь можуть брати не тільки громадяни цієї країни, а й громадяни всіх країн-членів ЄС, прописані у відповідному польському населеному пункті. Активність виборців становила 46%.

Президент iз батьківщини Дракули

Згідно з попередніми даними румунського Центрвиборчкому, перемогу в другому турі виборів президента Румунії, що відбулися минулої неділі, здобув лідер Християнсько-ліберального альянсу, етнічний німець Клаус Йоганніс. Як повідомила вчора ЦВК у Бухаресті після підрахунку 99,07% бюлетенів, за мера трансільванського міста Сібіу віддали голоси 54,5% виборців.

Друзі є, буде й газ!

Друзі є, буде й газ!

Україна залучила на свій бік іще одного дуже важливого союзника. Словаччина, яка досі вагалася, кого підтримати в протистоянні Росія — Україна, нарешті визначилася й підтримала Київ та Євросоюз. А також надала Україні гарантії постачання реверсного газу, завдяки якому ми можемо обійтися й без російського «блакитного палива».

Він міг врятувати Україну…

Він міг врятувати Україну…

Минулого четверга, 13 листопада, Україна втратила ще одного великого друга. У Лондоні внаслідок серцевої недостатності помер автор славнозвісних грузинських економічних реформ, екс-міністр економіки Грузії й засновник «Вільного університету» Каха Бендукідзе. Йому було всього лише 58 років.

Брехня про мир

Брехня про мир

Засідання Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй, яке терміново скликали США через підтверджене НАТО введення Росією військових сил на схід України, знову виявилося безрезультатним. Власне, інакше й бути не може, адже для того, щоб Радбез міг ухвалити бодай якусь резолюцію, потрібна згода всіх його членів, наділених правом вето.