Мороза «поховали» вже й комуністи

Поки Партія регіонів вустами Раїси Богатирьової висловлює сподівання на те, що в новообраній Верховній Раді знову відродиться коаліція з ПР, комуністів та Соцпартії, у лідера КПУ Петра Симоненка з цього приводу інша думка. Лідер «червоних» переконаний, що до парламенту шостого скликання пройде лише одна ліва сила — звісно, Комуністична партія України. «Це думка учених, і всі соціологічні центри це підтверджують», — зауважив Симоненко в ефірі одного з кримських телеканалів.

Розчарувався і прозрів — Юлю вдруге «вбив»

Розчарувався і прозрів — Юлю вдруге «вбив»

Учора відомий український письменник Юрій Рогоза презентував своє чергове творіння — «Вбити Юлю-2». Перша книжка побачила світ минулого року, і йшлося у ній про те, як оточення Президента Віктора Ющенка нібито об'єдналося заради того, щоб зашкодити Юлії Тимошенко втілити в життя задуми, які б покращили життя українців. Сам автор тоді не приховував, що йому в БЮТ запропонували гарний гонорар, а тому видання було написане з блискавичною швидкістю і мало чималий резонанс.

Нова «Пора» — синя, вона ж — «Г»

Позавчора ввечері по бульвару Лесі Українки розносилися звуки фанатських дудок. Дивно, адже футбольний матч за участі «Динамо» мав відбутися лише за добу. Як виявилося, сигнальні інструменти з відразливим звуком використали пікетувальники Центральної виборчої комісії. Група людей числом близько півсотні з жовтими прапорами з написом «Пора» таким чином «тиснули» на ЦВК, аби та зареєструвала цю саму Громадянську партію «Пора» учасником виборів. І, хоч як дивно, Центрвиборчком уже поночі на своєму засіданні таки ухвалив рішення про реєстрацію кандидатів у депутати від ГП «Пора» (лідер — Ярослав Годунок).

«Зомбі» під «куполом»

«Зомбі» під «куполом»

Незважаючи на погоду, самопочуття, букву закону і глас розуму наступного вівторка до сесійної зали Верховної Ради знову прийдуть депутати п'ятого скликання. Не всі, звісно, а лише ті, хто «не помітив», що парламент розпущений, і прагне ще позасідати під керівництвом Олександра Мороза. Сам спікер наполягає на тому, що «обов'язок кожного депутата — прийти на сесію», яка, згідно з календарним планом роботи Верховної Ради, відкривається саме 4 вересня. Адже в Конституції, нагадав учора на прес-конференції Голова ВР, чітко записано, що чергова сесія парламенту повинна розпочинатися в перший вівторок вересня. Тому неважливо навіть, скільки парламентаріїв відірвуться від виборчої кампанії й зберуться «під куполом» на Грушевського, 5 — відкриття четвертої сесії Верховної Ради V скликання неминуче.

«Пори» року

Громадянська партія «Пора», складається враження, роздвоїлася. Владислав Каськів, який був чи є її лідером, від імені цієї політичної сили підписав документ, згідно з яким «Пора» іде на дострокові парламентські вибори у складі пропрезидентського блоку «Наша Україна — Народна самооборона». Натомість давній соратник Ярослав Годунок заперечує легітимність такого підпису і має намір боротися за те, щоб ЦВК зареєструвала «Пору» як окремий виборчий суб'єкт. Пікантності ситуації додає той факт, що ще недавно Годунок був близьким соратником у «Народній самообороні» Юрія Луценка, нинішнього першого номера «НУ-НаСа». За основною версією, «окрема» «Пора» покликана відтягнути на себе дещицю «помаранчевих» голосів на виборах 30 вересня.

Столичну владу впіймали «на гарячому»

Те, що «земельне питання» у Києві перебуває просто в катастрофічному стані, для мешканців столиці вже давно не секрет: кожен із них щодня ризикує замість дитячого майданчика або скверу побачити перед вікнами котлован дорогущої новобудови. Тепер численні факти порушення законів України при відведенні земельних ділянок для будівництва в Києві підтверджено й відповідними органами.

У дні свята — до електорату!

У дні свята — до електорату!

Три вихідні дні з п'ятниці до понеділка окремі лідери політичних сил провели не у столиці, а в регіонах України. В кожного був свій окремий тур та своя агітаційна «замануха» для електорату. На мітингах, ринках, історичних місцях багато обіцяли, зобов'язувалися та пропонували нові ідеї розвитку країни. Не обійшлося без ексцесів. Так, у місті Ромни ще напередоднi, у четвер, три десятки молодиків-кікбоксерів намагалися зірвати виступ одного з лідерів блоку «Наша Україна — Народна самооборона» В'ячеслава Кириленка, але охоронцям таки вдалося відтіснити їх від сцени. А як відбувалася святкова агітація в інших містах i селах?

Хто-хто в хатинці живе? Виборчий голос...

Перед 30 вересня кожну заяву від громадянина України, який має намір голосувати на дому, ретельно вивчатиме окружна виборча комісія. Таке рішення затвердив Вищий адміністративний суд України. Раніше аналогічний вердикт ухвалив окружний адміністративний суд, а от Центральна виборча комісія спочатку оприлюднила постанову за номером 100 (від 13 серпня цього року), якою дозволяла електорату обходитись самою лише заявою — без обгрунтування її та дослідження причин. Опозиція розцінила такий крок як шлях до масових фальсифікацій й вимагала скасування постанови ЦВК. Що, власне кажучи, і відбулося — спочатку у суді першої інстанції, а на вихідних — й у Вищому адміністративному суді. Рішення цього суду є остаточним і подальшому оскарженню не підлягає.