На Черкащині у селі Будище Звенигородського району, в колишньому маєтку пана Енгельгардта відновили екологічну ініціативу: з 1000-літнього дуба, в дуплі якого малий Тарас Шевченко ховав свої малюнки, зібрали жолуді.
«Поки у вас антракт, я перезаряджу рушницю», — такими словами закінчується перша дія вистави «Шевченко 2.0», яку в Києві нещодавно представив легендарний Харківський театр імені Шевченка «Березіль».
Виконано важливу частину заповіту активіста та розвідника 93 ОМБр «Холодний яр» Романа Ратушного. Загиблий герой заповів зі своїх бойових виплат підтримати Будинок-музей Тараса Шевченка.
Дослідники літературної творчості Тараса Шевченка, високо оцінюючи все написане ним, виділяють декілька поезій, найбільш актуальних для українського народу саме нині, під час оборонної війни нашої держави проти московського агресора.
До переліку номінацій додали декоративно-прикладне мистецтво. Раніше визначали лавреатів у літературі, літературознавстві і мистецтвознавстві, публіцистиці і журналістиці, музиці, театрі, кіно та візуальному мистецтві.
У своє 10-річчя фестиваль Ше.Fest традиційно перетворив Моринці на Черкащині на справжній центр сучасної української культури. У знаковому селі у рік 210 річниці з дня народження Кобзаря зібралося багато артистів, письменників, музикантів і відвідувачів.
Володимир Павлович Вітюк — лікар, хірург. Сотні успішно проведених ним операцій врятували безліч людських життів та зберегли здоров’я тим, хто, здавалось, перебував у безнадійній ситуації.
Всесвіт Шевченка знову відкриється цього року в Моринцях на Черкащині: 17-18 серпня, у дні проведення вже десятого за ліком мистецького фестивалю Ше.Fest.