У випадку з визнанням Бундестагом ФРН Голодомору 1932 – 1933 років геноцидом українського народу згадується ось такий крилатий вислів нашого Кобзаря: «І на Січі мудрий німець картопельку садить. А ви її купуєте, їсте на здоров’я…».
Російські окупанти спробували нахабно привласнити культурну спадщину видатного українського Кобзаря. Зокрема, на пам’ятник Тарасу Шевченку в окупованому Луганську рашисти почепили табличку, на якій вказали, що він нібито є «російським поетом».
Комітет Національної премії України імені Тараса Шевченка оприлюднив результати першого туру конкурсу серед мистецьких творів. До списку потрапили 27 номінантів.
Національний герой України Тарас Шевченко очолив рейтинг проекту «Народний ТОП», його вважають найбільш видатним українцем, на другому місці президент Володимир Зеленський.
Легендарний французький актор театру і кіно Ален Делон в черговий раз висловив свою підтримку Україні. Цього разу він процитував вірш Тараса Шевченка «Заповіт» французькою мовою.
Пам'ятник Шевченку на його могилі в Каневі не можна обкласти піском і захистити від можливих ударів російських військ. Адже на самій Тарасовій горі просідає грунт через поспішну реставрацію в часи Януковича.
Це всіма нами улюблений мед, який був зібраний на пасіках землі Великих Українців. Шевченківський мед був зібраний в Моринцях, Бандерівський – в рідному селі Степана Андрійовича – Старому Угринові.