«Нелегітимна» інфекція

У медичних картках хворих немовлят лікарі здебільшого писали: «гостре отруєння молочними продуктами» або «кишкове захворювання невстановленої етиології». Саме з таким діагнозом два місяці тому в Києвi близько шестисот дітей дошкільного віку потрапили на лікарняні ліжка. Як повідомляла «УМ», причиною отруєння дітей стала ротавірусна інфекція. Технологічний процес підготовки сиркової маси на злощасній фабриці-кухні №1 включав ручну працю. Так зараза і потрапила до харчування немовлят.

Одна на двох

Одна на двох

Досі не лише в Україні, а й в СНД лікарі не наважувалися виконувати трансплантацію таким маленьким пацієнтам. Сьогодні чи завтра Ірину Бикову, мешканку Сімферополя, яка стала донором для своєї дев'ятимісячної доньки Маргарити, випишуть iз лікарні разом iз донькою цілком здоровими. Як сказала на прес-конференції мама-донор: «Я почуваюся чудово. Навіть краще, ніж до операції!»

Стомлені сонцем

Стомлені сонцем

Відпочиваючим, які не страждають на ці хронічні захворювання, теж не варто розслаблятись. Жива природа роззяв не любить. На сонці ви можете перегрітись, у лісі — підчепити кліща, у звабливо прохолодній річці — дизентерію чи холеру...

Інфекція не за порогом

Тринадцять жителів селища Пороги Богородчанського району Івано-Франківської області злягли з вірусним гепатитом А. Як повідомила завідуюча інфекційним відділенням Богородчанської районної лікарні Лілія Федорів, це переважно діти шкільного віку, а двом — менше чотирьох років. «Загалом протягом місяця до нас поступило 19 хворих з підозрою на гепатит. У двох діагноз знято, а ще чотирьох ми нещодавно виписали. Всі пацієнти почуваються задовільно», — повiдомила Лілія Антонівна.

«Швидкій» допоможуть

На потреби закладу екстреної медичної допомоги нещодавно звернув увагу Президент України, який підписав відповідне доручення. Згідно з цим документом, Кабінет Міністрів України та Київська міська державна адміністрація мають забезпечити лікарню медичним обладнанням для операційних та профільних відділень, у тому числі цифровими стаціонарними та переносними рентгенапаратами, тримірними УЗО-апаратами, операційними столами та лампами, наркозно-дихальної апаратурою, лапароскопічним обладнанням, слідкуючою моніторною апаратурою, ангіографом та іншим, повідомляє УНІАН.

Позика на паличку Коха

Позика на паличку Коха

Проект під назвою «Контроль за туберкульозом та ВІЛ/СНІДом в Україні», який протягом чотирьох років здійснюватимуть Міністерство охорони здоров'я, «протитуберкульозні» та «антиснідівські» організації України, а також Департамент покарань, повинен у результаті призвести до зниження смертності від туберкульозу майже вдвічі та смертності від СНІДу — на 10 відсотків. За даними Міністерства охорони здоров'я України, тільки у минулому році жертвами палички Коха стали десять тисяч українців, синдрому імунодефіциту людини — 843 дорослих і п'ятнадцять дітей.

I глухий почує

I глухий почує

Відділення тимпанопластики, тобто мікрохірургічних операцій у вусі, є складовою частиною слуховідновного центру, який у 1978 році збудували на кошти, надані товариством глухих. Саме тут проводять найскладніші й найсучасніші операції з відновлення барабанної перетинки, слухових кісточок і навіть із вживлення штучного, електронного, вуха. Більшість втручань отохірурги здійснюють за допомогою потужних мікроскопів німецького виробництва, тому що слухові кісточки людини дуже дрібні. «Ми відновлюємо барабанну перетинку, звукопровідний механізм середнього вуха, тобто втрачені слухові кісточки, і таким чином можемо покращити чи відновити слух людині», — розповідає провідний співробітник відділення тимпанопластики, доктор медичних наук Олег Борисенко.

Літо, ех, літо!

Літо, ех, літо!

Сезон дорослих відпусток і дитячих канікул у самому розпалі. Всі, кому вже пощастило вирватися iз задушливих офісів та міст із розпеченим асфальтом, зараз у кращому випадку безтурботно підсмажують боки на березі моря, річки чи іншого водоймища, в гіршому — гнуть спину на присадибних ділянках. Хоча останнє твердження дещо спірне, бо для когось хімічна війна з колорадським жуком — неабияке, але теж психологічне розвантаження, а «танго з сапкою» легко дасть фори усіляким там шейпінгам та дієтам. Усвідомлювати, що сонце, повітря і вода є нашими найкращими друзями, нас привчали з дитинства. При цьому на пам'ять не спадає чомусь жодної скоромовки, яка б попереджала про численні загрози, що таїть у собі матінка-природа. І особливо влітку, коли небезпека зростає, а пильність людини — навпаки, знижується.

Після вчорашнього

Після вчорашнього

Руки тремтять, голова розламується, горлянку сушить, і, взагалі, у вас таке відчуття, ніби по ваших нутрощах цілу ніч гуляла весілля зграя скажених котів. Ця жахлива сукупність симптомів отруєння в усьому світі називається однаково — «ранок після вчорашньої ночі». Похмільних мук не побажаєш навіть ворогові. Не дивно, що в народі «гуляє» багато рецептів швидкої лiквiдацiї похмілля — аж до гримучих сумішей меленого перцю, гострого томатного соусу та нашатиря. Повний «джентльменський набір» запобіжних заходів годі перелічити. Але є декілька, так би мовити, основних акцентів. Отож, щоб зранку не було нестерпно важко...

Коли вечір мудріший за ранок

Коли вечір мудріший за ранок

«Я приходжу з роботи, і ні на що не залишається сил. Поїм швиденько і падаю на ліжко, під звуки телевізора і засинаю. А зранку не можу згадати, на якому я світі», — скаржиться знайома. Її ситуація доволі типова. Ідете з роботи — голова важенна, шию «крутить», ноги «відпадають». Єдине бажання — тихо сконати на дивані перед телевізором. Та після такого «відпочинку» наступного ранку ви нагадуватимете, даруйте, варену картоплю. Мало того, що ви не відпочинете, так ще й піддасте себе ризику набрати зайві кілограми. Як же правильно розслабитись, відновити сили і зарядитись для здорового початку завтрашнього дня? А починати треба з ніг.