Цілителі чи винищувачі?

Цілителі чи винищувачі?

Наше здоров'я давно стало категорією економічною. Газети рясніють об'явами на кшталт «вилікую від псоріазу», «зніму судимість по фотографії», «прочитаю вашу долю». Шарлатани входять у наше життя, і ми, зіткнувшись із байдужістю офіційної медицини, охоче звертаємось до них. А потім переповідаємо одне одному, скільки коштують на таких збіговиськах відеокасети, «заряджені» водичка і фотографії. Але ж є і справжні цілителі, люди, обдаровані Богом. Як відділити «праведників» від «грішників» і не потрапити у пастку шахрая від медицини, кореспондент «УМ» з'ясовувала у голови Комітету з питань народної та нетрадиційної медицини Міністерства охорони здоров'я України Тетяни ГАРНИК.

Ця нестерпна печія

Статистика свідчить, що не менше 20-30 відсотків людей страждають від печії хоча б раз на місяць. Учені довели, що за вироблення кислоти у людському шлунку, який може розчиняти навіть цвяхи, відповідають парієнтальні клітини. Вони і виділяють кислоту, коли ви з'їли багато жирної їжі. Виходить, ця їжа, яка надовго затримується у шлунку, провокує печію — викид кислоти зі шлунка до стравоходу з його ніжною слизовою оболонкою.

Геть м'ясні пиріжки

Геть м'ясні пиріжки

Хвороботворних мікробів, які спричиняють кишкові отруєння, близько двохсот. До харчових токсикоінфекцій відносяться надзвичайно різноманітні захворювання. Всіх їх об'єднує одне: ними заражаються через їжу, в якій угніздились збудники цих захворювань.

За крок від легенди

За крок від легенди

Непересічна постать не тільки в українській, а й у світовій медицині, Олександр Шалімов став легендою. Автор більше 830 наукових праць та 112 винаходів, він створив в Україні два науково-дослідних інститути — у Харкові і Києві, виховав цілу школу хірургів. Так сталося, що коли ми з'явилися на порозі його затишного обійстя у Києві, де він живе разом з дружиною Сусанною Миколаївною, академік Шалімов відкрив двері нам сам. Світило медичної науки був по-домашньому у тренувальних штанях — він-бо щойно повернувся з поїздки до одного з районних центрів Київщини, де фонд Шалімова разом з УНП проводили благодійну акцію. Олександр Олексійович, попри досить-таки пізню годину, охоче погодився розказати «УМ» про головні віхи своєї незвичайної біографії та життєві принципи.

Діагностика від Шалімова

Діагностика від Шалімова

Подібні виїзди столичних лікарів до сільських та віддалених районів країни академік Шалімов, один із творців сучасної української хірургічної школи, засновник двох інститутів — Харківського загальної і невідкладної хірургії та Київського хірургії і трансплантології, практикує давно, ще з 1970 років. Востаннє з групою фахівців він об'їхав всю Україну у 1997 році. Але з тих пір з різних причин не було можливості поновити цю традицію. Навіть коли згідно з указом Президента України був створений фонд академіка Шалімова, такі виїзди не відновилися. І от, за організаційного сприяння Української народної партії, яка називає себе «незламною опорою Віктора Ющенка», фонду Шалімова нарешті вдалося відновити багаторічну благочинну акцію «Із серцем до серця». «Народники» організували для фонду сучасну діагностичну апаратуру. А колектив висококваліфікованих лікарів разом з місцевими медиками забезпечив можливість обстеження мешканців віддалених міст і селищ України.

Колесом по хворобах

Колесом по хворобах

Про те, що за допомогою морального вдосконалення виліковуються всі хвороби, ми вже чули не раз. «Порожні балачки», — кажуть одні. «У принципі правильно, але нереально», — зітхають інші, які вірять, що, діючи відповідно до вимог власного сумління, ніколи не захворієш, але не в змозі це здійснити. Треті закидають, що офіційна медицина здебільшого лікує прояви хвороб, аніж їх причини, і щойно позбуваєшся одного захворювання, одразу виникає інше. То все-таки глибинні витоки будь-якої недуги слід шукати не в поганому екологічному середовищі чи засиллі інфекцій, а в самій людині, яка живе не у відповідності із власним організмом і Всесвітом. Люди, які розмірковують саме так, називають себе послідовниками вчення Фалунь Дафи і у Києві збираються на галявинах Гідропарку. Там їх і знайшла кореспондент «УМ».

«Коли не може говорити психіка, говорить тіло»

«Коли не може говорити психіка, говорить тіло»

Відомо, що майже всі хвороби мають не тільки біологічну причину, а й психологічну. Інакше як пояснити той факт, що при інших рівних умовах одна людина стає жертвою такого «сезонного» захворювання як грип, а інша — ні? Є навіть і такі види захворювань, які називають соматоформними розладами, коли в людини болить, наприклад, серце, а всі фізичні показники — в нормі, що показує і електрокардіограма... Але ж людині болить! Що робити? Таких хворих після всіх аналізів у соматичній клініці направляють до психотерапевта. І він шукає психічні травми, заховані глибоко у підсвідомості, через які в організмі виникають не тільки нібито безпричинні болі, а й такі банальні нібито захворювання типу виразкової хвороби шлунка, бронхіальної астми чи цукрового діабету.

Небезневинна ягнятина

На сьогодні в Харківську обласну клінічну інфекційну лікарню через підвищену температуру госпіталізували дев'ятьох осіб, серед них — двоє дітей. Але підозри, що вони хворі саме на «сибірку», досі не підтвердилися, повідомляє прес-служба Мінохорони здоров'я України.

У лабіринтах лабораторій

У лабіринтах лабораторій

Чотирьом лабораторіям — трьом державним (регіональним лабораторіям Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів у Криму, Закарпатті та Севастополі) та одній приватній («Міжнародна об'єднана лабораторна група») Державна служба лікарських засобів та виробів медичного призначення видала свідоцтва про акредитацію на право проведення контролю якості та безпеки ліків. Фахівці розцінюють це як ще один крок до забезпечення належної якості українських фармпрепаратів. «Нашим пріоритетом є розбудова системи забезпечення населення України безпечними, ефективними та якісними лікарськими засобами. Невід'ємною складовою такої системи є високопрофесійний лабораторний контроль», — зазначила заступник голови Державної служби лікарських засобів та виробів медичного призначення Олена Кричевська.