Громада не забуде
Урочисте відкриття відновлених поховань козаків і старшин війська Української Народної Республіки, які загинули взимку 1918—1919 років, захищаючи Київ від наступу більшовиків, відбулося цієї неділі в місті Боярка. У 1924 році, кажуть історики, яким вдалося віднайти архівні документи, тутешнє Будаївське кладовище, а заразом — і шість військових могил героїв, були знищені окупантами–комуністами.
Володимир Барна: Українцiв треба будити
Уродженець Тернопільщини Володимир Барна прийшов у НСПУ нещодавно — після того як спілку зі скандалом покинув попередній очільник Володимир Яворівський, а його місце зайняв менш публічний Віктор Баранов. Автор поетичних збірок, журналіст, громадський діяч, публіцист, літературознавець, перекладач і дипломант премії Володимира Вихруща уникає запитань про скандали з майном НСПУ, які розгорілися за попереднього голови. «Тут треба відповідати фахово, маючи під рукою необхідні документи», — каже пан Барна. Утім погоджується пояснити інші моменти щодо діяльності спілки, яку після останнього оновлення керівництва дехто звинувачує у лояльності до чинної влади, а інші вказують на послаблення її позицій.
Краще менше, та краще
Два законопроекти №1208 і №1230, які спрощують процедуру оформлення земельних ділянок, Верховна Рада підтримала у першому читанні. Нові зміни, зокрема, скасовують необхідність узгодження земельної документації в низці комісій, як то археологічна чи екологічна. Натомість тепер усі проекти погоджуватиме Держкомзем. А «добро», приміром, архітектурних фахівців знадобиться лише за умови, що бажана земельна ділянка розташована на території населеного пункту. Або за його межами, але якщо на ній є нерухомість.
Біль хворого — не підстава для наживи
«Освіту» вiдстояли
Єдиній на все місто українській книгарні «Освіта», виселити яку з приміщення гуртожитку Ніжинського державного університету імені Гоголя прагнуло Міністерство освіти та науки, завдяки резонансу й підтримці громадськості таки вдалося відстояти приміщення.
Вгамуйся!
Черговий вихід на публіку одного з авторів так званого «мовного» законопроекту вкотре завершився його публічним присоромленням. Як і попереднього разу, коли в нардепа запустили два пакети з фекаліями, вчора інцидент знову стався під час прес–конференції Вадима Колеснiченка на мовну тематику.
На довірі до лікаря
Відтепер важкохворі українці в прямому розумінні зможуть зітхнути з полегшенням. Після багаторічних дискусій уряд таки видав постанову, якою спростив процедуру надання знеболювальних препаратів тяжкохворим. Як ідеться у повідомленні Департаменту інформації та комунікації з громадськістю секретаріату Кабміну, раніше процедура використання певних лікарських засобів та виписування на них рецептів була надто складною і тривалою. А віддаленість лікувального закладу від пацієнта, особливо в сільській місцевості, значно ускладнювала отримання пацієнтами своєчасних і в достатній кількості знеболювальних засобів.
Нiжин без «Освіти»
Попри те, що книгарня «Освіта» розташована у приміщенні гуртожитку Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя більше півстоліття, напередодні травневих вихідних Міністерство освіти та науки дало її власникам аж... три дні, щоб звільнити приміщення. Причин і пояснень співробітники книгарні не почули від чиновників і досі.
Слідами російського Мазурка
За повідомленням МВС РФ, українські правоохоронці отримали орієнтування на Сергія Помазуна, «оскільки є інформація, що підозрюваний може переховуватися на території України». Тож учора в трьох областях, які межують iз Російською Федерацією — Сумській, Харківській і Луганській, — відбулися селекторні наради за участю особового складу міліції. Вiдтак на ноги поставили всіх: від дільничних міліціонерів до груп захоплення.