Перед банком — як на долоні

Міністерство юстиції, Міністерство фінансів, Державна комісія з регулювання фінансових послуг спільно з Національним банком повинні напрацювати документ, який дасть можливість фінансово–кредитним установам перевіряти достовірність поданих документів потенційних позичальників, у тому числі шляхом доступу до інформації про таких позичальників у базі даних держорганів.

«Тур» у кювет

У суботу на автодорозі Житомир—Чернівці, поблизу села Гуменці Кам’янець–Подільського району, з’їхав iз траси і перекинувся автобус, який слідував за маршрутом Чернівці—Донецьк.

Суддi не горять

Суддi не горять

Затриманням вісьмох осіб закінчилася акція на підтримку ув’язненого Віталія Запорожця, якого звинувачують у вбивстві міліціонера Миколи Симоненка, котрий, за свiдченнями мiстян, тероризував увесь район. Позавчора друзі та соратники підсудного прийшли до Броварського міжрайонного суду, під яким влаштували перформанс: вони хотiли спалити опудало судді, яка засудила Запорожця до ув’язнення. Утім довести задумане до завершення організатори так і не змогли через втручання міліції, яка силою розігнала учасників заходу, а шiстьох iз них затримала.

Від «Галичини» до «Донбасу»

Існування повноцінного україномовного національного телерадіопростору є однією з ключових передумов збереження національної державності й цілісності України — вкотре нагадує владі громадськість. І має намір просити центральні та регіональні телерадіокомпанії не виконувати скандальний Закон «Про засади державної мовної політики», який розширює права російської мови.

Мовою колоніальної політики

Мовою колоніальної політики

Невдовзі в ефірі українських телеканалів фактично безроздільно запанує мова сусідньої країни. На виконання закону «Про засади державної мовної політики», звітує офіційна інтернет–сторінка Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, голова Нацради Володимир Манжосов підписав наказ про затвердження нових зразків про видачу і переоформлення ліцензій для мовників, з яких вилучили графу «Мова(и), якою(ими) вестимуться передачі (%)».

Не заважайте «прочищати» мізки!

Побиття представників засобів масової інформації, стверджують самі журналісти, вже стало для міськради традицією. Лише за минулий рік, каже «УМ» голова Котовського осередку Комітету виборців Віктор Зуєв, таких випадків було щонайменше чотири. Днями — черговий скандал. Під час спільних засідань депутатських комісій міськради «котовцям» зі значками депутатів, які є представниками більшості від провладної Партії регіонів, не сподобалася присутність на засіданні журналіста газети «Виборчком» Анатолія Тіори. Відтак секретар Котовської міськради Петро Обертайло почав вима­гати від нього покинути зал засідань, а коли журналіст не погодився — закликав колег «допомогти» Тіорі.

Цензура поiменно

Цензура поiменно

Ганебний перелік очолили голови депутатських фракцій у Верховній Раді, які намагалися заборонити працівникам ЗМІ виконувати свої професійні обов’язки в парламентській ложі преси.

За «прославляння бандерівців»

За «прославляння бандерівців»

Кремль позбувся останнього найбільш масштабного оплоту наших співвітчизників, які проживають на території Російської Федерації. Так, днями Верховний суд РФ ухвалив рішення про ліквідацію Об’єднання українців Росії (ОУР) — організацію, яка мала представництва у більшості регіонів країни. Таким чином, Феміда задовольнила позов Міністерства юстиції РФ, яке наполягало на закритті організації з 20–річною історією формально через те, що її лідер Валерій Семененко нібито в період тимчасового припинення ОУР виступав від її імені в російських засобах масової інформації. Попри незгоду захисників суддя Верховного суду Російської Федерації Микола Романенков оголосив про ліквідацію Об’єднання українців.

За вільнодумство — «на Фрунзе»

Безпрецедентний і дикий випадок трапився днями у столиці. Анатолія Ільченка, який, вимагаючи від МВС розслідувати низку незаконних щодо нього дій миколаївських правоохоронців (відомий правозахисник мешкає у Миколаєві. — Авт.), i прийшов пiд мiнiстерство з плакатом «Міністр Захарченко, мабуть, падлюка», спершу затримали без жодних пояснень міліціянти. А через три години утримання в Печерському райуправлінні міліції «здали» його бригаді лікарів, які прибули на виклик зі столичної психіатричної лікарні на вулиці Фрунзе.

Приїхала, щоб урятувати

Надзвичайна подія сталася в селі Пирогів Тиврівського району. 11–річна Яна приїхала сюди гостювати з Вінниці. На непрацюючому піщаному кар’єрі, куди вона разом iз восьмирічною подружкою пішла гуляти, дівчатка помітили лисячу нору. Менша підійшла поближче — щоб роздивитися. Саме в цей момент порода обвалилася й дитина опинилася в пастці.