Повне «занурення»

Повне «занурення»

Кабінет Міністрів погодився на пропозицію Міністерства оборони про виведення зі складу українських ВМС деяких бойових суден. Свою пропозицiю відомство, яке очолює Дмитро Саламатін, мотивує так: «...у зв’язку зі сплином термінів служби і втратою тактично–технічних характеристик, а також через недоцільність відновлення». На списання Мiноборони вiддає ракетний корвет «Кременчук», протичовновий корвет «Ужгород», базовий тральщик «Маріуполь», ракетний катер «Каховка», судно–мішень «СМ–15» і учбовий корабель «Сімферополь». Вiдтак Міноборони має у місячний термін подати пропозиції щодо подальшого використання списаних суден, тобто чи є можливiсть їх якось продати, чи вiдразу рiзати на брухт.

«Нікому не вигідно, щоб він говорив...»

«Нікому не вигідно, щоб він говорив...»

Після проведеної балістичної експертизи правоохоронці розглядають причетність «караванського стрілка» до низки інших убивств у столиці, мотиви яких так і не вдалося зрозуміти слідчим. Водночас вулиці Києва посилено патрулюють міліцейські наряди. «Операція з його розшуку триває. Наказ ніхто не відміняв. Найстрашніше було в перші дні, коли наказали прочесати підвали і горища Оболонського та Куренівського районів. Хоча нам і видали автомати, важко передати, як це було заходити у темний підвал. Ми ж розуміли, що він трьох людей самотужки поклав. Якби зіткнулися з ним, ніхто б живим не брав — стріляли б на ураження», — розповів «УМ» один зі співробітників патрульно–постової служби.

Охоронець: озброєний i... дуже небезпечний

Охоронець: озброєний i... дуже небезпечний

Поки міліція розшукує Ярослава Мазурка, якого підозрюють у потрійному вбивстві в торговельно–розважальному центрі «Караван», до тями прийшов четвертий охоронець, важко поранений під час сутички в ТРЦ, — Павло Феденков. Як повідомив правозахисник Марк Бен–Наїм, iз посиланням на власні джерела в МВС, Феденков не став приховувати від слідства, що більшість випадків iз дрібними крадіжками охорона «Каравану» «вирішувала на місці». Тобто без виклику міліції. Так сталося і у випадку з Мазурком, з якого, розповів Феденков, теж вимагали гроші «за мовчання» i за те, що не доведеться викликати правоохоронців, яким «доведеться заплатити більше в рази». Підтверджує його покази, за словами правозахисника, і той факт, що впродовж року охорона ТРЦ викликала на місце крадіжки правоохоронців лише один раз.

По спадщину — до сільради

По спадщину — до сільради

За Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо оформлення спадщини» вчора проголосували 288 народних обранців. Таким чином, народні депутати внесли зміни до Цивільного кодексу та Закону України «Про нотаріат», закріпивши за сільрадами весь процес оформлення спадщини мiсцевим спадкоємцям.

«Це провокація київських спецслужб...»

Справжній екшн розігрався днями на центральній вулиці Січових Стрільців в Івано–Франківську. Близько 21–ї години голову фракції «Свобода» в міськраді Романа Онуфріїва, директора департаменту архітектури та містобудування Олега Гаркота та забудовника Володимира Балагуру оточили автомобілі працівників силових структур у масках. Усіх трьох затримали співробітники Служби безпеки нібито за хабар у розмірі 30 тисяч доларів США.

Комунальники–«розбійники»

Це вже далеко не перший напад на учасників акції на захист державної мови, яка триває біля Українського дому в Києві третій місяць поспіль. Цього разу від варварських дій людей, перевдягнених у комунальників, постраждав намет політичної партії «Наша Україна», встановлений разом з Українською народною партією та Конгресом українських націоналістів на знак протесту проти так званого «мовного закону» Ківалова—Колеснiченка.

Збираємо український «багаж»

Збираємо український «багаж»

Акція протесту проти так званого «мовного закону», згідно з яким російська мова набула статусу регіональної, не лише триває, а й разом з учасниками набирає нових обертів. Попри те, що мітингувальників під Українським домом періодично ганяють то міліціянти, то комунальники, вчора представники націонал–патріотичних сил — «Нашої України», Української народної партії і Конгресу українських націоналістів — встановили додаткові намети, провівши короткий брифінг.

І гвіздком, і судом...

Мітинг із вимогою негайно почати виконання судового рішення про відновлення парку Героя України Василя Стуса у Святошинському районі Києва біля будівлі Державної виконавчої служби провели представники партії «Наша Україна», Конгресу українських націоналістів і Української народної партії.

Чуєте, domnule Azarov?!

Чуєте, domnule Azarov?!

Україна пожинає плоди так званого «мовного закону», завдяки якому, нагадаємо, станом на сьогодні російська мова отримала статус регіональної у восьми областях країни i одинадцяти містах. Потiм депутати Берегівської райради, що на Закарпатті, надали статус регіональної угорській мові. Днями ж аналогічне рішення щодо румунської мови ухвалили депутати сільської ради Білої Церкви (Рахівський район Закарпатської області).

Хоч грузинською, хоч вірменською

Із заявою про те, що на одному з гігантів вітчизняної промисловості — ПАТ «Мотор–Січ», яке очолює представник Партії регіонів В’ячеслав Богуслаєв, робітників змушують вести документацію російською мовою, учора виступила прес–служба партії «Свобода».