«Вона несла ідею незалежності в народ...»

«Вона несла ідею незалежності в народ...»

Скорботна хода розпочалася від каплиці верхньої частини Байкового кладовища до могили дружини лідера Організації українських націоналістів, яка по смерті чоловіка Ярослава Стецька сама до 2000 року очолювала Провід ОУН. Уродженка Тернопільської області Ярослава Стецько (за дівочим прізвищем — Ганна Музика) тричі була народним депутатом і найстаршим народним обранцем двох парламентських скликань.

Знавець «галицького клімату»

Учора віце–прем’єр–міністр Костянтин Грищенко представив колективу Львівської облдержадміністрації нового керівника. Ним став не новий для галицької еліти Віктор Шемчук, який розпочав свій трудовий шлях в органах прокуратури рідного Тернополя, а з 2005 року обіймав посаду заступника Генпрокурора, очоливши прокуратуру АР Крим. З червня 2010 року Шемчук був членом депутатської групи Давида Жванії «Право вибору».

Відсіч «КоСяКам»

Відсіч «КоСяКам»

Акція протесту відбулася учора на Банковій, де в Комітеті з питань науки та освіти проходили слухання трьох законопроектів «Про вищу освіту». І якщо два з них (так званий опозиційний законопроект №1187–1, підготовлений за участю представників усіх парламентських опозиційних фракцій, і громадський законопроект №1187–2, напрацьований робочою групою під керівництвом ректора Київського політехнічного інституту Михайла Згуровського. — Авт.), українські спудеї вважають прогресивними, то документ, підготовлений депутатами від Партії регіонів Сергієм Ківаловим, Григорієм Калетніком і Миколою Сорокою, називають точною копією законопроекту, поданого свого часу відомством Дмитра Табачника.

В облозі «ленінців»

Сутичка між прибічниками Леніна і націоналiстами сталася під час спроби відновити монумент, зруйнований минулого тижня народним депутатом від партії «Свобода» Ігорем Мірошниченком. Комунiсти, оперативно зібравши кошти, спробували відновити пам’ятник. Коли націоналiсти намагалися завадити відновленню монумента, комуністи спільно з правоохоронцями «вдалися до грубих і незаконних дій», iдеться у заявi прес–служби ВО «Свобода». «Правоохоронці били і штовхали активістів, зокрема народних депутатів від ВО «Свобода» Андрія Мохника, Ігоря Мірошниченка, Ігоря Швайку. Прихильники КПУ з погрозами й залякуваннями намагалися відтіснити націоналістів від постамента», — iнформує прес–служба.

Стрiчки про криваві «совєти»

23 лютого в Києві відбудеться перший щорічний документальний кінофестиваль про злочини більшовиків. Організатор заходу — Молодіжний народний рух України — пропонує до перегляду шість документальних стрічок про злочини радянської влади і Червоної армії, а також про історію боротьби за українську незалежність.

Корова з паспортом

Корова з паспортом

Чиновники пропонують змінити законодавство і ввести обов’язкову реєстрацію корів, кіз і овець не лише для фермерів (така вимога до власників фермерських господарств діє вже кілька років. — Авт.), а й тих українців, які вирощують худобу для власних потреб. Тільки так, пояснюють урядовці, можна контролювати якість м’яса чи молока, яке може потрапити на прилавки.

Дешевше — зупинитись

Дешевше — зупинитись

Загалом уряд пропонує виключити зі сфери державного цінового регулювання низку продуктів — яловичину, свинину без кістки, філе курки та будь–яке м’ясо іншої птиці, ковбасні вироби найвищого ґатунку, соняшникову олію, курячі яйця тощо.

Пропан в «Апреле»

Пропан в «Апреле»

Вибух із подальшим займанням спричинив 20–літровий балон iз пропаном. НП сталася в обідню пору неділі в елітному ресторані «Апрель» на вулиці Великій Васильківській у центрі столиці. Одним з акціонерiв цього закладу є відомий 40–річний ресторатор Микола Тищенко. Серед одинадцяти постраждалих — працівники ресторану, розташованого на двох нижнiх поверхах п’ятиповерхівки. «У трьох постраждалих — опіки 80% тіла, у п’ятьох — травми різного ступеня тяжкості, забої і незначні опіки», — повідомила прес–служба Державної служби з надзвичайних ситуацій.

А на десерт — цукерки

Учні, яких доправили у Бобровицький районний територіальний центр екстреної медичної допомоги, скаржилися на нудоту, блювоту й різке підвищення температури. З 43 оглянутих медиками дітей 22 вихованців інтернату на Чернігівщині довелося госпіталізувати з попереднім діагнозом харчова токсикоінфекція.