Податок на таланти

Податок на таланти

Пропозиції із заходами для оптимізації мережі бюджетних установ Міністерство фінансів надіслало Міністерству культури. Зокрема, Мінкульту пропонують «розглянути питання про надання органам місцевого самоврядування та виконавчої влади пропозицій здійснювати реорганізацію та ліквідацію загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості». Окрім того, Мінфін хоче довести плату за навчання у мистецьких школах до рівня «економічно обґрунтованої, на рівні, не нижче собівартості плати за навчання». Ще урядовці рекомендують не лише «оптимізувати (читай — скоротити. — Авт.) загальне число годин навчальних планів», а й «продовжити роботи з оптимізації закладів культури», затвердивши «регіональні плани об’єднання навчальних закладів, закладів культури, фізичної культури і спорту». На практиці ж це означає встановлення фактично непідйомної для більшості батьків плати за навчання для дітей у мистецьких школах, що потягне за собою їх закриття.

За Шухевичем треба стежити

Слідом за Львівщиною черговий акт вандалізму вчора стався на Прикарпатті. Зловмисники зруйнували пам’ятні гранітні дошки із зображенням бюста головнокомандуючого УПА Романа Шухевича в селах Княгиничі й Пуків Рогатинського району. За фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 1 статті 196 Кримінального кодексу (хуліганство).

«Яка людина — така і зброя»

Учора Шевченківський суд столиці засудив активістку Коаліції учасників Помаранчевої революції (КУПР) Єлизавету Жарікову до сплати штрафу за метання пакетами з фекаліями у народного депутата від Партії регіонів Вадима Колесніченка. Нагадаємо, інцидент стався напередодні в інформагенції УНІАН, під час якої один зі співавторів «мовного закону» ініціював видачу анонсованих владою біометричних паспортів не лише державною, а й мовою регіональних меншин — російською.

«Вам повертаю ваш портрет...»

«Вам повертаю ваш портрет...»

Інцидент трапився в інформагентстві УНІАН, де вчора мала відбутися прес–конференція на тему «Біометричне хуторян­ство». Пан Колесніченко обіцяв представити результати досліджень щодо мов біометричних паспортів у країнах Європи і світу. А заодно — презентувати проект закону України «Про удосконалення окремих положень Єдиного державного демографічного реєстру».

Валюта по–дорослому

Валюта по–дорослому

Учениця столичної школи №97 Ніна Блащук вимагає від Національного банку дозволити обмінювати валюту не лише за паспортами, а й за свідоцтвом про народження. Позиватися з НБУ Ніна вирішила після того, як їй в «обмiнцi» відмовили перевести в гривнi 50 доларів. Натомість попросили паспорт, якого, звісно, 15–річна дівчина не має. «До моменту отримання паспорта у вас немає можливостi бути ідентифікованою, відповідно — здійснювати валютно–обмінні операції», — таку відповідь отримала школярка від банку, пункт обміну валют якого відмовив їй у здійсненні фінансової операції.

За цятку на лобі — небо в клітинку

За цятку на лобі — небо в клітинку

Володимир Никоненко та Ігор Ганенко, сумські графітчики, які малювали в місті зображення людини, схожої на Президента Віктора Януковича з простреленим лобом, відсидять рік та 1,8 року, відповідно. Апеляційний суд залишив у силі вирок Зарічного суду Сум, яким хлопців засудили до ув’язнення.

Корисні аномалії

Корисні аномалії

Ще в суботу в Києві проводжали учасників XVIII Української антарктичної експедиції, ротація якої відбувається щороку. А вже вчора наші науковці оприлюднили сенсаційне відкриття: в Західній Антарктиці, поблизу станції «Академік Вернадський», яку свого часу Україна купила в англійців за символічний один фунт стерлінгів, за результатами геоелектричного зондування виявлено чотири аномалії типу «поклад нафти».

Усне «цвірінькання»

Вилучити зі шкільних бібліотек матеріали, які суперечать політиці керівництва країни, — саме такий наказ отримали від начальника управління та науки Зінаїди Цвірінько директори одеських шкіл під час наради в школі №117. Головна освітянка Одеси, призначена на посаду міським головою Олексієм Костусєвим у середині лютого (донедавна очолювала відділ освіти Суворовського району міста. — Авт.), заявила: «Зі шкільних бібліотек необхідно вилучити матеріали (літературу, плакати, реферати), які суперечать політиці керівництва країни. Всіх «Бандер» і «Шухевичів», які залишились від минулої влади».

Не платять тільки «крутелики»

Менше місяця залишилося до подорожчання транспортних засобів (ТЗ), які ввозять з–за кордону. Днями Кабмін таки підтримав ініціативу Міністерства економіки, запровадивши додатковий збір за ввезення іномарок: з двигуном до 1,5 літра доведеться додатково сплатити 6,46% від загальної вартості ТЗ, 12,95% — за авто, двигун якого має більше 1,5, але не перевищує 2,2 літра.

Папа по українському знайомству

Папа по українському знайомству

Новообраний Папа Римський Франциск I може ввійти у світову історію не лише як людина — перший єзуїт на престолі святого Петра та перший понтифік із Нового Світу. Величезні надії на нового очільника Католицької церкви покладають українські греко–католики, адже Хорхе Маріо Бергольйо, як очікується, надасть УГКЦ статус патріархії.