ГРiшне з праведним

Анонсована на понеділок зустріч, на якій мали заслухати аналіз юристів про легітимність однієї з двох обраних на минулому тижні громадських рад при Київміськ­держадміністрації, плодів так і не принесла. Юридичні висновки загубилися десь між звітом правоохоронців про відкриття близько двох десятків кримінальних проваджень за побиття у Головпоштамті опозиційних народних депутатів і небажанням Олександра Попова взагалі ставити під сумнів легітимність обраної громадської ради (ГР), яку називають провладною і «кишеньковою».

Шипуни із Чорториї

Шипуни із Чорториї

Уже не перший рік окрасою Кіцманського району Чернівецької області є білі лебеді–шипуни, яких приваблюють водойми з термічними водами. Птахи оселилися на озерах у селі Чортория i стали улюбленцями не лише місцевих мешканців, а й туристів, які приїздять подивитися на зимове диво і погодувати довгошиїх.

Кубанська гастроль

П’ятнадцять діб адмінарешту — такий вирок виніс суд Російської Федерації двом громадянам нашої держави, 23–річному Максиму Михайлову та 28–річному Тарасу Карпюку, за участь в акції протесту на підтримку націоналістичних організацій Ставропольського краю. Їх та ще майже дев’яносто мітингувальників, які в суботу вийшли на протест проти засилля регіону вихідцями з Кавказу, затримали у Невинномиську.

Навіки разом — зі Львовом та Донбасом

Навіки разом — зі Львовом та Донбасом

«Соборну Україну — до соборної Європи» — саме з такого заклику розпочалася хода з нагоди 94–ї річниці проголошення Акту Злуки, організована позавчора в Києві активістами iз Конгресу українських націоналістів, Народного руху України, Української народної партії та інших патріотичних організацій. Захід перенесли з 22 січня на раніше задля того, аби до святкування Дня Соборності у вихідний день змогли долучитися більше людей. Тож під скандування «Геть Митний союз!» учасники колони пройшли від Софійської площі через Михайлівську до Європейської площі, де розгорнули найбільший в Україні державний прапор довжиною 45 і шириною 36 метрів.

Соборність без свободи

22 січня відбудуться святкові заходи з нагоди 94–ї річниці проголошення Акту Злуки на Софійській площі столиці. Тоді, в далекому 1919 році, член Директорії Федір Швець перед велелюдним віче зачитав Універсал Директорії про об’єднання українських земель: «Віднині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України — Галичина, Буковина, Закарпаття і Наддніпрянська Україна.

Бандера «зайшов» у парламент

Чи не вперше лідери українських націоналістів потрапили до українського парламенту i потiснили «добровiльно–примусово» портрет Президента Януковича. Тепер їхні зображення висять на стіні віце–спікера Верховної Ради, «свободівця» Руслана Кошулинського.

А з вікна — дуло

А з вікна — дуло

Стрілянину в закладі швидкого харчування в селищі Біле Володимирецького району влаштував 22–річний місцевий мешканець. За повідомленням правоохоронців, молодик стріляв через вікно з незареєстрованої гладкоствольної рушниці, яку вже направили на експертизу до Науково–дослідного експертно–криміналістичного центру при Управлінні МВС у Рівненській області.

Колеснiченко проти червоно-чорного

Одному зі скандальних авторів «мовного закону» — Вадиму Колесніченку — і далі не сидиться. Тепер народний депутат хоче заборонити героїзацію людей, пов’язаних з Українською повстанською армією та Організацією українських націоналістів.

«Небесні» лiкарi

Першим пацієнтом, екстрено еваку­йованим із райцентру Піщанка до обласної лікарні, стала жінка з патологією нирок. Гвинтокрил Мі–2 iз бригадою медиків на борту подолав відстань у 160 кілометрів за якихось півгодини. Нині хвора вже одужує після термінової операцiї. А керівництво Вінницької області думає над впровадженням регулярної «повітряної» допомоги. «З обласного центру до деяких районів — двісті кілометрів. Оперативно доставити хворих звідти можна лише повітряним транспортом. Для цього на нинішній рік в обласному бюджеті передбачено 600 тисяч гривень», — каже начальник управління охорони здоров’я і курортів області Лідія Діденко.

УКР–спроба

Делегати «Українського конгресу Росії» зберуться з єдиною метою — створити замiсть ліквідованої судом сусідньої держави (УКР) «Організації українців Росії» (ОУР) нове об’єднання, яке відстоюватиме на теренах РФ інтереси української дiаспори. Фактично це буде відповідь на ліквідацію ОУР 18 травня Верховним судом і виключення її з Єдиного державного реєстру юридичних осіб РФ. Окрім того, з’їзд прагне продемонструвати, що створена і зареєстрована 9 квітня міністерством юстиції Росії Федеральна національно–культурна автономія «Українці Росії» є псевдоорганізацією, мета якої лежить далеко за межами відстоювання прав дiаспори. Тоді, нагадаємо, журналістів не пустили на з’їзд новоствореної «автономії», а українська діаспора заявила, що не брала участі у формуванні нового органу, а відтак не визнає його.