Нав’язливі парасольки і шатра

Одеська СЕС благословила відпочивальників на відпочинок, повідомивши, що цього року морська вода на пляжах міста відповідає нормам. Для проведення бактеріологічного дослідження спеціалісти міського управління санепідемслужби відібрали близько 50 проб.

Поліські джунглі

Поліські джунглі

Якби Бог вділив Волині трохи довше літо та кілька толкових інвесторів, її Шацькі озера вже давно б могли стати ще одним Кримом. Та якщо гроші знайти — завдання з тих, що вирішуються, то сонячних теплих днів озерний край отримав стільки, скільки вже отримав. Тому по максимуму ловить кожну літню днину.

«Відпустка» для малят біля «мами»

«Відпустка» для малят біля «мами»

Коли сподівання на оздоровлення в Криму для людей без «вати» в голові відпали, основну ставку зробили на Одещину. Регіон цілком справедливо вважають головною альтернативою не лише для відпочинку на морі дорослих туристів, а й для дітей. За кількістю оздоровчих закладів область із центром у місті, яке нерідко називають з прикладкою-означенням «мама», займає лідируючі позиції на материковій Україні.

Табірна мова

Пора, коли діти «йдуть у відпустку» на три місяці, для батьків додає клопоту: чим би їх зайняти, щоб не сиділи вдома за гаджетами. Рятівною соломинкою для тих, у кого є молодші школярі, стають денні табори на базі загальноосвітніх навчальних закладів.

Дітям Донбасу повертають дитинство

Цього року близько 167 тисяч маленьких українців із зони АТО позбавлені можливості поїхати на канікули до бабусі, відпочити в санаторії поблизу міста або відвідувати пришкільний табір. Щоб для них літо було з іграми на свіжому повітрі, а не серед уламків будівель і з сумними думками про війну, докладають зусиль державні органи соціального захисту та волонтери.

Чорне море: безпечно і вигідно

Чорне море: безпечно і вигідно

Анексія Криму та Антитерористична операція на Донбасі неабияк вплинули на цьогорічний курортний сезон на півдні України. По-перше, курорти Одещини, Миколаївщини та Херсонщини розраховують на збільшення кількості відпочивальникiв на 20—30% за рахунок туристів, які відмовляються від відпочинку в Криму з патріотичних міркувань та з огляду на безпеку.

Море задоволення чи проблем?

Море задоволення чи проблем?

Незважаючи на загарбання Росією нашого Криму і неспокійні дні на Донеччині та Луганщині, за розкладом закінчився шкільний навчальний рік і настало літо. Отже, упродовж трьох найближчих місяців для батьків актуальним буде питання: діти, куди вас подіти?!

«Прийму мандрівника. Зеленого»

«Прийму мандрівника. Зеленого»

У селі Плескачівка на Черкащині нині лише 300 мешканців. Населений пункт, що раніше славився чудовим глиняним посудом, тепер багатий на покинуті хати. Як і в більшості українських сіл, із промисловості — тільки аграрна. Проте близько п’яти років тому селяни вирішили розвивати зелений туризм. Відвідувачів приваблюють можливістю відпочити від міста й Холодним Яром, до якого від Плескачівки кілька кілометрів.

Епоха Котляревського на смак

Епоха Котляревського на смак

Буквально за кілька десятків метрів од садиби зачинателя нової української літератури Івана Котляревського науковці обласного Центру охорони та досліджень пам’яток археології знайшли близько сотні вжиткових речей (переважно посуду) кінця ХVІІІ — початку ХІХ століть. П’ятнадцять із них вони вже передали співробітникам літературно–меморіального музею Івана Котляревського в Полтаві. Йдеться про скляні пляшки, штоф, італійську фаянсову таріль, кришку для супниці, керамічну посудину для запікання птиці та інше. Археологи виявили їх у заглибленні в землі (найвірогідніше, то була господарська яма чи невеликий погріб, куди скидали те, що було пошкоджено чи просто відслужило свій вік) під час розкопок на місці, де зараз реконструюють ресторан «Іванова гора».