Зустріч — 11 липня на острові Пасхи

Зустріч — 11 липня на острові Пасхи

Однією з найбільш специфічних приваб цього літа для туристів є острів Пасхи, що належить Чилі й розташовується в Тихому океані за 3 тис. км від узбережжя Південної Америки. 11 липня там упродовж чотирьох хвилин можна буде спостерігати повне сонячне затемнення.

Почім для народу кризова Греція і вулканічна Ісландія?

Почім для народу кризова Греція і вулканічна Ісландія?

Цьогорічне літо метеорологи вже називають найспекотнішим за останні півтора століття. Спраглі до відпочинку люди, природно, тягнуться до води, і не тільки до неї, а туристична індустрія втілює в життя всі бажання курортників. Кардинальних змін на ринку відпочинку не відбудеться — тенденції щодо найпопулярніших туристичних напрямків зберігаються на рівні минулорічних, кажуть туроператори. У 2010–му, як і минулоріч, українці у своїй масі залишаються економними та обирають перевірений відпочинковий варіант у Туреччині, Болгарії, Єгипті, трохи рідше — у Греції. Втім значна частина наших співвітчизників відмовляється від послуг туроператорів і подорожує самостійно, здебільшого по країнах–сусідах (36% таких автономних відпочивальників відвідали Росію, 26% — Польщу, 12% — Угорщину, по 7% — Білорусь і Молдову). Водночас спостерігається певне пожвавлення конкуренції серед українських туроператорів, які вже, схоже, оговталися після економічної кризи і намагаються переманювати потенційних клієнтів «гарячими» пляжними турами та привабливими акційними пропозиціями. Яким буде туристичне літо–2010, намагалась з’ясувати «УМ».

Хочеш їхать — підстрахуйся

Хочеш їхать — підстрахуйся

Тим людям, які мають кошти і можливість подорожувати кілька разів на рік, можна лише позаздрити. Але більшість українців на той же таки Єгипет збирає гроші цілий рік, економлячи на омріяний відпочинок на найнеобхіднішому. Та навіть тримаючи в руках заздалегідь проплачену путівку, турист може постати перед фактом: ніхто нікуди не їде. І добре, коли він про це дізнається в аеропорту рідної країни — тут принаймні можна із зіпсованим настроєм повернутися додому. Складніше, коли в чужій країні туристам повідомлять, що у них непроплачений готель або літак, яким мали повертатися додому...

«Холєра ясна!»

Літо на Луганщині почалося з неабиякої спеки, і людей нестримно потягло до води. В основному, до тієї, що знаходиться не надто далеко від їхніх домівок — економічна криза якось не сприяє марш–кидкам до віддалених морів і знаменитих курортів. Загалом, в області вистачає водойм, як природних (таких, як Сіверський Донець), так і — переважно — рукотворних. От тільки їхній вміст водою можна назвати хіба що з ввічливості. Принаймні Луганська обласна санепідстанція оцінює ту рідину як, м’яко кажучи, ворожу до людини.

Купало над Солоним озером

Купало над Солоним озером

Якщо десь і поселився язичницький бог плодів земних Купало, то на Кегичівщині в круглому, як блюдце, озері. Про те, звідки взялося у слобожанському степу це озеро з солоною на присмак і бірюзовою на колір водою, є багато свідчень. Місцеві жителі стверджують, що у 1963 році газівники вирішили пробурити тут свердловину. Спочатку бур увійшов у надра землі, як ніж у масло, але згодом натрапив на дуже твердий пласт.

«Відпочинок в Україні мав би подешевшати на 30 відсотків»

«Відпочинок в Україні мав би подешевшати на 30 відсотків»

Українці цього року заоща­джу­ють на відпочинку. Кусючі кримські ціни та недосяжні закордонні мандрівки змушують вітчизняних туристів полювати за «гарячими» путівками та частіше поглядати у бік вітчизняних сільських садиб. Статистика свідчить: туристів усюди відчутно поменшало — і в Україні, і в популярних раніше Єгипті та Туреччині. Відтак бізнесмени хоч не хоч мусять зменшувати ціни й вигадувати нові цікавинки для клієнтів. Експерти запевняють, що не обійде ця хвиля знижок і напівпорожній Крим — уже зараз місцеві санаторії починають переглядати завищені ціни. І не було б лиха без добра: економічна криза змушує українців відпочивати вдома, отже, сприяє розвитку вітчизняного туризму. Про це, а також про ймовірні «розпродажі» путівок, «широку ногу» елітних туристів та економічний відпочинок розповів «Україні молодій» заступник голови Державної служби туризму і курортів України Євген Стьопін.

Світязь готовий. Залишається замовити... літо

Світязь готовий. Залишається замовити... літо

Цьогорічний червень знову зіграв злий жарт як і з тими, хто в ці ягідні дні вибрався у відпустку на Шацькі озера, так і з мешканцями озерного краю, які з нетерпінням чекають відкриття курортного сезону. Бо відпочивальники — чи не єдине джерело прибутку озерян. Не по–літньому холодний і мокрий червень відлякав навіть любителів екстремального відпочинку, і на Світязі поки що тихо й безлюдно.

У Карпатах влітку й ціни «не печуть»

Минулорічна руйнівна повінь якимось дивом пощадила об’єкти туристично–рекреаційної галузі Прикарпаття — від катастрофічної води серйозних збитків зазнали лише шість садиб сільського «зеленого» туризму у Верховинському районі. За час, що минув відтоді, налагоджено транспортне сполучення з усіма, зокрема й найвіддаленішими, населеними пунктами, куди зазвичай люблять навідуватися всюдисущі мандрівники. Особливо ті, котрі замість солоної води, палючого південного сонця і «кусючих» цін віддають перевагу помірно теплому літу й активному гірському відпочинку. Тим паче що для них цьогоріч на Івано–Франківщині підготували кілька цікавих новинок.