Окупаційна влада, як і раніше, порушує права людини, утискає національні меншини, обмежує свободу преси, створюють небезпеку для культурної спадщини і перешкоджають доступу до освіти рідною мовою.
Росія анексувала український півострів Крим у березні 2014 року. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією.
У порушення всіх чинних норм карантину через коронавірус, Міноборони РФ зважилося організувати масовий незаконний призов мешканців окупованого Криму на військову службу.
Відоме американське видання The New York Times знову опинилося в центрі скандалу. Зокрема, на карті поширення пандемії COVID-19 у світі, оприлюднену виданням, українська автономна республіка Крим знову помилково позначена, як територія Росії.
«Якщо ти будеш зі мною жити, я спробую кинути пити. Однозначно кину курити, тому що тебе дратує кашель, як у хворих, і нам довелося б поїхати в Крим», - співає Земфіра.
Запланований кримськими татарами і українськими патріотами «Марш на Крим», до участі в якому закликали представників низки країн світу і міжнародних організацій, перенесено з 3 травня на невизначений час через пандемію COVID-19.
Наразі є факт перекриття кордону між ОРДО і ОРЛО. При цьому міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков відзначив, що також є інформація про те, що де-факто кордон з РФ теж закрито.