Трагедія Голодомору-геноциду українців відбилася в багатьох свідченнях – найбільш вражаючими є спомини очевидців, якими передається вся палітра великої загрози для існування нашої нації.
Більшістю голосів Європейський парламент ухвалив резолюцію з приводу дев'яностих роковин Голодомору в Україні, яка визнає ті жахливі події 30-х років минулого століття геноцидом українського народу.
У випадку з визнанням Бундестагом ФРН Голодомору 1932 – 1933 років геноцидом українського народу згадується ось такий крилатий вислів нашого Кобзаря: «І на Січі мудрий німець картопельку садить. А ви її купуєте, їсте на здоров’я…».
Бундестаг проголосував за резолюцію, яка визнає Голодомор геноцидом українського народу. Це рішення для справедливості, для правди. І це дуже важливий сигнал багатьом іншим країнам світу, що російському реваншизму не вдасться переписати історію.
Уперше Україна прожила День пам’яті жертв Голодомору в умовах повномасштабної російської агресії — і це надало меморіальній даті особливого звучання й трагізму.
В Одеському художньому музеї відкрилась виставка «Голодомор очима українських художників» з приватної колекції голови Американсько-української ділової ради Моргана Вільямса.
Володимир та Олена Зеленські разом з іноземними гостями - Александром Де Кроо та Інгрідою Шимоніте також відвідали Національний музей Голодомору-геноциду, де ознайомилися з його експозицією.
Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо зазначив, що сьогодні українці платять високу ціну за незалежність своєї держави, однак вони ніколи не відмовляться від свободи, як і під час Голодомору-геноциду.