Тест на морозостійкість

Тест на морозостійкість

Уперше за багато років до весняної стадії єврокубків не пробилися ані «Шахтар», ані «Динамо». Натомість другий сезон поспіль у 1/16 фіналу Ліги Європи гратиме бронзовий призер вітчизняної першості — «Металіст», єдиний представник України на євроарені цієї зими/весни.

«Хорвати перехитрили нас завдяки відеокамерам»

«Хорвати перехитрили нас завдяки відеокамерам»

Назвати «провалом» невихід української збірної з футзалу до півфіналу чемпіонату Європи в Хорватії язик не повертається. Однак зрозуміло, що від команди, в історії якої є значно вищі досягнення, щоразу вимагають максимального результату, а його відсутність розцінюють як невдачу. «Що тут коментувати», — спересердя сказав «Україні молодій» голкіпер національної збірної та харківського «Локомотива» Євген Іваняк, реагуючи на прохання підбити підсумки ЧЄ. Але все ж розповів про обставини турніру й науку, яку винесла з нього наша збірна. Нагадаємо, команда Геннадія Лисенчука зупинилася на стадії 1/4 фіналу, поступившись господарям лише в серії пенальті.

«Бронзовий» джек–пот

Попри те, що Лас–Вегас вважають центром розваг, минулого тижня там відбулася вельми серйозна подія. На головній спортивній арені міста, де зазвичай проходить миле американському оку ковбойське родео, змагалися найсильніші лучники планети. Зібрання «робін гудів» під дахом — своєрідна розминка перед виходом на повітря.

Кому морози в поміч

Кому морози в поміч

Тріскучі морози, які «накрили» фінське містечко Контіолахті, ледь не зірвали восьмий етап Кубка світу з біатлону. Спочатку невтішні прогнози метеорологів змусили організаторів переписати розклад змагань. А безпосередньо в перший день турніру через загрозливі покази термометра двічі довелося зсувати початок змішаної естафети.

Белліссімо, та не наш

Белліссімо, та не наш

Першими ознаками «реанімації» українського хокею став минулорічний чемпіонат світу в першому дивізіоні, коли під дахом столичного Палацу спорту національна збірна України збирала аншлаги. Тоді, щоправда, «синьо–жовті» під керівництвом канадця Дейва Льюїса не змогли виграти турнір і підвищитися в класі. Однак своєю грою відродили ностальгічні спогади київських уболівальників та їхній інтерес до «найшвидшої гри у світі». Після невдалого виступу на домашньому «мундіалі» на посаді керманича збірної відбулася зміна. Місце заокеанського спеціаліста посів вітчизняний фахівець Анатолій Хоменко — екс–гравець «Сокола» й «Беркута», який більшу частину своєї тренерської кар’єри провів у системі ярославського «Локомотива». Із ним на чолі національна збірна, складена вже на базі гравців із Професіональної хокейної ліги України, виграла перший етап «Єврохокей–челенджа» в Румунії. А от другий — у Києві — програла.

Пішов на принцип

Пішов на принцип

За чотири місяці до старту чемпіонату Європи з футболу головний суперник збірної України по груповому етапу — збірна Англії — залишився без тренера. Італієць Фабіо Капелло, який працював із «левами» з 2007 року, написав заяву про звільнення. «Футбольна асоціація Англії образила мене і завдала удару по моєму авторитету. У випадку з Джоном Террі було прийнято рішення, яке істотним чином могло вплинути на збірну. Я ніколи не терпів подібних втручань у внутрікомандні справи, тому я легко визначився зі своєю позицією і прийняв рішення», — пояснив свій крок дон Фабіо.

На прийомі в «Сарая»

Практично кожна турецька команда, незалежно від того, який вид спорту вона представляє, вирізняється непоступливим характером та має палких уболівальників. Особливо це стосується стамбульських клубів. «Галатасарай» — одне з найбільш спортивних товариств Туреччини, яке об’єднало футбольну, баскетбольну, волейбольну та інші секції. На фасаді старого стадіону «червоно–жовтих» гостей зустрічав напис «Ласкаво просимо до пекла». На щастя, харківський «Локомотив» — волейбольна команда — і матч–відповідь 1/8 фіналу Кубка виклику проти «Галатасарая» грав у спорткомплексі імені Бурхана Фелека на 1500 місць. Але й така, порівняно нечисленна, вболівальницька підтримка ледь не допомогла туркам виграти повторну гру.

Денис Ісаєнко: Без бійки хокей неможливий

Денис Ісаєнко: Без бійки хокей неможливий

«Такої кількості телекамер та журналістів я не бачив уже років тридцять, — так ветеран українського хокейного господарства, директор ХК «Сокіл» Василь Митрофанович Фадєєв привітав позавчора в київському Палаці спорту представників ЗМІ, які напередодні старту «Єврохокей–челенджа» прийшли послухати головного тренера української збірної Анатолія Хоменка. І справді, інтерес до хокею в Україні зростає: за короткий час пристойно розкрутилася професійна ліга, на новий рівень піднялися декілька клубів, з’явилися нові команди й ковзанки.

Серед лідерів національного чемпіонату — ХК «Беркут». Для українського хокею ця назва не нова. Але нинішній клуб, який узявся фінансувати нардеп–бізнесмен Давид Жванія, крім імені, не має нічого спільного з тим «Беркутом», який за підтримки «нафтогазівців» ставав чемпіоном країни і Східноєвропейської ліги на початку 2000–х.

У лавах «червоно–синьої» київської команди з’явилося чимало досвідчених хокеїстів, серед яких — легіонери з Чехії, Словаччини, Росії, Білорусі, дехто — з досвідом виступів у НХЛ, КХЛ. Серед «стовпів» «Беркута» — 31–річний захисник Денис Ісаєнко, знову викликаний до табору національної команди. Денис розповів «Україні молодій» про справи збірної, клубу, а також свої особисті.

Ніс як у потвори

Ніс як у потвори

Позавчора в іспанському місті Херес відбулися перші офіційні тести болідів «Формули–1». А за кілька днів до того більшість із 12 команд — учасниць сезону–2012 презентувала нові машини.

Характерна перемога

Характерна перемога

Попри те, що з кожної групи, які сформовані на етапі «топ–16» Єврокубка, до чвертьфіналу потраплять по дві команди, керманич «Хімок» Рімас Куртінайтіс назвав матч–відповідь із «Донецьком» «маленьким фіналом». Друга перемога над «тиграми» робила б підмосковний клуб достроковим переможцем групи і в чвертьфіналі виводила на другу, а значить, слабшу команду квартету I. Прийнятною для російського віце–чемпіона (з огляду на результат матчу в Хімках) виглядала й поразка в Донецьку з різницею менш ніж 13 пунктів.