Ще одна філармонія?
Амбітні проекти у Києві вже давно не дивина. А от у галузі класичної музики експериментів замало. Змінити це взявся Національний портал академічної музики Music-Review Ukraine. На днях у столичному Будинку вчених стартував проект «Нова філармонія».
Культура териконів і шахт
Що бачив у полоні донецький Бенксі?
У чиїх руках «Ангелус»?
Літературну премію для письменників Центральної Європи цьогоріч отримав словацький письменник Павол Ранков за роман «Це трапилося першого вересня (або в інший час)». Польською переклав твір Томас Грабінський. Письменник поділився: «Для мене перемога стала несподіванкою та шоком. Це виняткова нагорода, і я дуже вдячний моїм читачам.
Де живе мистецтво?
Вулиці багатьох міст України накрило хвилею моди на перефарбовування мостів і огорож у синьо-жовті кольори, на зображення вишитих орнаментів на люках і пішохідних переходах, прапорів на будинках і в під’їздах. «УМ» спробувала знайти відповіді на українських стінах, чи здатні художники вийти за рамки національної символіки і по-новому переосмислити революцію та війну за допомогою стріт-арту.
«Культура її кольору — неймовірна»
Днями в Національному музеї Тараса Шевченка відкрилася виставка робіт Марії Примаченко. Спадщина геніальної художниці налічує близько п’яти тисяч робіт, але більшість із них знаходяться у приватних колекціях. Саме це й спонукало організувати виставку такого формату, адже представлені картини знаходяться у приватних колекціонерів і дуже рідко виставляються.
Словом — по війні
Війна проникла у простір думок кожного українця. Проте письменники, перекладачі, літературознавці, критики та видавці відчули величезні пробіли в інформаційному полі України про Першу та Другу світові війни. Радянізація цього простору закрила на довгий час перед українським суспільством шлях до переосмислення концепту війни.
На двох колесах із піснею
У середу в обідню пору просто з майдану Незалежності учасники українського фрі-фолк гурту «Фолькнери» Володимир Муляр та Ярина Квітка вирушили на велосипедах у довгу подорож до Сіднея. Вони планують за рік подолати 25 тисяч кілометрів та проїхати 14 країн. Для музикантів це вже шоста така поїздка. Раніше вони подорожували Україною та Європою.
Любов і муки
Історії сильних духом жінок завжди захоплюють і надихають. Нещодавно одна така вийшла друком у видавництві «Академія». Публіцистично-документальна повість українця — комерційного директора інформаційного агентства «УНІАН», колишнього заступника редактора «України молодої» — Сергія Сай-Боднара та німця Петера Хоманна побачила світ одночасно двома мовами — українською та німецькою.