Ще одна філармонія?

Амбітні проекти у Києві вже давно не дивина. А от у галузі класичної музики експериментів замало. Змінити це взявся Національний портал академічної музики Music-Review Ukraine. На днях у столичному Будинку вчених стартував проект «Нова філармонія».

Культура териконів і шахт

Культура териконів і шахт

Днями у столичному музеї «Духовні скарби України» розпочався національний форум «Донкульт — мистецькі надра». Його основним завданням стало ознайомлення якнайбільшої кількості людей з культурною спадщиною сходу України, руйнування стереотипів, які склалися навколо цього регіону.

Що бачив у полоні донецький Бенксі?

Що бачив у полоні донецький Бенксі?

Донецький митець, відомий своїми вуличними портретами проти терористів, після шеститижневого полону створив серію робіт, у яких зобразив тортури та знущання у полоні. Терористи викрали Сергія Захарова з його будинку в Донецьку на початку серпня.

У чиїх руках «Ангелус»?

У чиїх руках «Ангелус»?

Літературну премію для письменників Центральної Європи цьогоріч отримав словацький письменник Павол Ранков за роман «Це трапилося першого вересня (або в інший час)». Польською переклав твір Томас Грабінський. Письменник поділився: «Для мене перемога стала несподіванкою та шоком. Це виняткова нагорода, і я дуже вдячний моїм читачам.

Де живе мистецтво?

Де живе мистецтво?

Вулиці багатьох міст України накрило хвилею моди на перефарбовування мостів і огорож у синьо-жовті кольори, на зображення вишитих орнаментів на люках і пішохідних переходах, прапорів на будинках і в під’їздах. «УМ» спробувала знайти відповіді на українських стінах, чи здатні художники вийти за рамки національної символіки і по-новому переосмислити революцію та війну за допомогою стріт-арту.

«Культура її кольору — неймовірна»

«Культура її кольору — неймовірна»

Днями в Національному музеї Тараса Шевченка відкрилася виставка робіт Марії Примаченко. Спадщина геніальної художниці налічує близько п’яти тисяч робіт, але більшість із них знаходяться у приватних колекціях. Саме це й спонукало організувати виставку такого формату, адже представлені картини знаходяться у приватних колекціонерів і дуже рідко виставляються.

Словом — по війні

Словом — по війні

Війна проникла у простір думок кожного українця. Проте письменники, перекладачі, літературознавці, критики та видавці відчули величезні пробіли в інформаційному полі України про Першу та Другу світові війни. Радянізація цього простору закрила на довгий час перед українським суспільством шлях до переосмислення концепту війни.

На двох колесах із піснею

На двох колесах із піснею

У середу в обідню пору просто з майдану Незалежності учасники українського фрі-фолк гурту «Фолькнери» Володимир Муляр та Ярина Квітка вирушили на велосипедах у довгу подорож до Сіднея. Вони планують за рік подолати 25 тисяч кілометрів та проїхати 14 країн. Для музикантів це вже шоста така поїздка. Раніше вони подорожували Україною та Європою.

Любов і муки

Любов і муки

Історії сильних духом жінок завжди захоплюють і надихають. Нещодавно одна така вийшла друком у видавництві «Академія». Публіцистично-документальна повість українця — комерційного директора інформаційного агентства «УНІАН», колишнього заступника редактора «України молодої» — Сергія Сай-Боднара та німця Петера Хоманна побачила світ одночасно двома мовами — українською та німецькою.