Цвіт кохання: Василь Мисик крізь призму листів і документів

Цвіт кохання: Василь Мисик крізь призму листів і документів

У сучасному українському літературному ви­мі­рі все частіше автори вдаються до об’єктивності розповіді й дослідження. Тенденція, спрямована на вивчення листів i документів, глибоко врізується в контекст забутих митців.

«Підлаштовуватися під смаки — безперспективна річ»

«Підлаштовуватися під смаки — безперспективна річ»

Київський джазовий чоловічий вокальний секстет ManSound сьогодні порівнюють з американськими Manhattan Transfer і Take 6. Без перебільшень віртуозне виконання музики різних жанрів, технічність і артистизм не залишають сумнівів у тому, що ManSound — справжній бренд української музики.

Не наш Оскар

Прийом заявок на «Оскар» у номінації «Кращий фільм іноземною мовою» завершився 1 жовтня. До цього часу новообраний вітчизняний Оскарівський комітет так і не зібрався для того, щоб визначити номінанта від України. У той же день продюсери фільмів «Брати.

Кінокадри пам’яті

Музей кіно у Києві ще з десяток років тому міг з’явитися в «Мистецькому арсеналі» біля Києво-Печерської лаври. Трохи пізніше мріяли, що місце йому в центрі столиці, неподалік Хрещатика. Тепер з’явилася перспектива розмістити його на п’ятому поверсі колишньої Київської кінокопіювальної фабрики на Голосіївській площі — не те, щоб зовсім на манівцях, але й не надто близько від основних туристичних принад.

Маєм — не цінуєм

Маєм — не цінуєм

Напевно, у червні 2016 року знаний не лише в Україні, а й далеко за її межами танцівник Денис Матвієнко — володар чотирьох гран-прі міжнародних конкурсів артистів балету — стане художнім керівником театру опери та балету в Новосибірську, принаймні про це йдеться на сайті закладу.

Сила книжки

Сила книжки

Одна з найбільших книжкових подій України завершилася у Львові. Центральна локація — Палац мистецтв — стала для книголюбів важкодоступним місцем, через перериті дороги і гори бруківки, та перешкодою для більшості це не було.

Книжковий фронт

Книжковий фронт

Понад 50 тисяч відвідувачів цього року очікують найближчими днями у Львові. Учора там стартувала наймасштабніша книжкова подія. Президент Форуму видавців Олександра Коваль розповіла, що в програмі фестивалю заплановано аж 304 заходи у 70 локаціях у центрі міста.

Поетичний десант

Поетичний десант

Поети з Німеччини, Австрії, Ізраїлю, Румунії та Польщі з 3 до 6 вересня, що взяли участь у Meridian Czernowitz, подискутували про культуру на тлі війни в Україні. Читали вірші не лише у стінах університету, а й на єврейському кладовищі та в синагозі...

Мандрівна музика

Мандрівна музика

Багато українців до сих пір сприймає групу The HARDKISS як іноземну, помилково думаючи, що приїхали виконавці з далеких країв. Та музикантів інколи можна зустріти навіть посеред вулиці в Києві. У вересні The HARDKISS iз концертами відвідають два українськi міста. 12 вересня вони зіграють у Дніпропетровську в «Тайм-ауті» та рівно через тиждень, 19 вересня, — у Харкові у Саду Шевченка у ККЗ «Україна».