Куди поділи силу вражу?

Мешканець Івано–Франківська Руслан Коцаба у своєму листі на ім’я Генпрокурора Віктора Пшонки звернув увагу на ганебний факт наруги над одним із головних державних символів — Гімном України — під час святкування Нового року на столичному майдані Незалежності. Коцаба стверджує, що в ніч із 31 грудня на 1 січня 2011 року в момент переходу годинника через 12–ту годину ночі Державний Гімн «Ще не вмерла України і слава, і воля», який традиційно лунає на головній площі країни й транслюється вітчизняними телеканалами не тільки в Україні, а й далеко за її межами, прозвучав в «урізаному» вигляді. За словами Руслана, з Гімну, зокрема, було викинуто слова: «Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці. Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці...».

«Могилянка» не здається

«Могилянка» не здається

Незважаючи на певні поступки керівництва Києво–Могилянської академії — зокрема з правил вступу до вишу під шаленим тиском Міністерства освіти нещодавно було вилучено норму про обов’язкове знання абітурієнтами англійської мови, — її студенти продовжують боротися за свою «альма–матер». І за право отримувати якісну та, що головне, прогресивну освіту. Молоді люди вимагають від міністерських чиновників негайно припинити тиск і затвердити статут університету без вилучення окремих положень (вiльне вiдвiдування студентами лекцiй, право на пiдготовку докторiв фiлософiї), на яких наполягають підлеглі одіозного міністра Дмитра Табачника і які поки що вирізняють «Могилянку» з–поміж «типових» вітчизняних вишів. Свої вимоги до освітнього відомства спудеї озвучили під час учорашнього пікету під стінами Міносвіти.

Ні нашим, ні вашим

Депутати Одеської облради просять Президента Віктора Януковича посприяти у передачі Україні частини території Молдови в районі села Паланка під автодорогою Одеса — Рені. «Одеська обласна рада звертається до Вас, пане Президенте, як до гаранта дотримання Конституції України й недоторканності наших кордонів із проханням вжити відповідних заходів для виконання Республікою Молдова своїх зобов’язань відповідно до підписаного договору. А в разі невиконання просимо ініціювати денонсацію договору в повному обсязі», — сказано у прийнятому 15 грудня зверненні, за яке проголосували 114 зі 132 депутатів облради.

Допитливі і в погонах

«Усе відбувалося в понеділок близько 19.00. Я стояв iз колегою біля його машини на стоянці поруч iз редакцією (на Позняках), коли під’їхав джип «Беркута». Вийшло троє кремезних хлопців у формі й попросили в нас документи. Мотивували вони це тим, що, може, я в цей момент «когось замовляю», — поділився з «УМ» головий редактор журналу «Кореспондент» Віталій Сич подробицями контакту зi спецназiвцями. — Настрою сперечатися з ними в мене не було, тому чинити опір чи щось з’ясовувати я не став. Показав водійське посвідчення і сказав, що журналіст, працюю поруч». Віталій запропонував «беркутівцям» зайти в офіс, щоб він пред’явив їм своє посвідчення, однак ті відмовилися і натомість обшукали самого журналіста, а потім і автівку його колеги. Обшук вiдбувся при 10–градусному морозі впродовж 20 хвилин. Зрештою, переконавшись, що нічого протизаконного вони не знайдуть, міліціянти залишили чоловіків у спокої.

І час, і місце — все не те?

І час, і місце — все не те?

«Приблизно о 21.30 ми з моєю колегою (телеведучою «5–го каналу» Тетяною Даниленко. — Авт.) сиділи в її автомобілі на парковці біля «5–го каналу», чекаючи, доки прогріється двигун. У цей час на стоянку заїхала патрульна машина «Беркуту», — згадує події пізнього вечора 13 грудня відомий телеведучий і журналіст інтернет–видання «Українська правда» Мустафа Найєм. Ані він сам, ані його колега Тетяна Даниленко не звернули уваги на міліційний «бобик». А от міліціянтів «Міні–Купер» журналістки неабияк зацікавив, і вони попросили документи, приділивши всю свою «увагу» одному Найєму. На вимогу журналіста пояснити, на яких підставах його перевіряють, від одного з правоохоронців прозвучало грубе: «ти — ліцо кавказской нацiональностi i, значіт, должен бить готов вєздє і всєгда прєдьявлять докумєнти».

Кінець Бєспрєдєла

У Бердянську затримали двох громадян Російської Федерації, яким інкримінують участь у кривавому побоїщі в станиці Кущевська. Про це вчора «УМ» повідомили у прес–службі міліції Запорізької області. Подробиці правоохоронці наразі не повідомляють, однак зазначають, що обох затриманих підозрюють у причетності до серії вбивств. «Затриманих росіян оголосили в розшук на їхній батьківщині ще три тижні тому саме на підставі звинувачень щодо участі в кривавій різанині в Кущевській. Проте наші колеги у Росії підозрюють їх у скоєнні цілої низки вбивств на території Краснодарського краю», — повідомив «УМ» речник Запорізької міліції Олександр Солошенко.

Україна таки вип’є шампанського в Осло?

Доки вітчизняні дипломати продовжують наполягати на «технічних» причинах ігнорування церемонії вручення Нобелівської премії, в керівному органі Євросоюзу вже натякнули: якщо Україна не сповідує європейські цінності, то їй нічого розраховувати на членство в ЄС. У Єврокомісії висловили сумнів і занепокоєння з приводу рішення бойкотувати церемонію нагородження, прийняте низкою країн, зокрема й Україною, повідомляє «Німецька хвиля». У Європі закликають «відмовників» схаменутися, негайно переглянути свої позиції і взяти участь у міжнародному заході. «Такі країни, як Україна, Білорусь, Марокко та Єгипет, ще можуть змінити свою позицію. Вони хоч і не є кандидатами на вступ до ЄС, проте пов’язані з ним у рамках політики добросусідства. Ми розчаровані, що час від часу наші партнери не поділяють наші цінності. Ми все ще сподіваємося, що вони все ж змінять свої рішення щодо ігнорування церемонії в Осло», — цитує «НХ» речницю Єврокомісії в Брюсселі.

Поневолені й безправні

Масштабні перевірки в станиці Кущевська на Кубані, які почалися там після кривавого вбивства 12 осіб (у тому числі чотирьох дітей), виявили, що вбивство — не єдиний вид кримінальної діяльності банди Сергія Цапка. Днями російська міліція підтвердила повідомлення деяких російських ЗМІ про використання рабської праці на полях фермерського господарства «Артекс–Агро», яким керувала мати бандитського ватажка Надія Цапок. Більше того, «рабами» виявилися 15 українських громадян, яких утримували в нелюдських умовах і доволі часто били. Однак, попри наявні докази вчинення злочину, в порушенні кримінальної справи за даним фактом наразі відмовлено. До речі, мешканці станиці справжнім «босом» називають саме пані Цапок, а не її сина.

Вперед... у минуле!

Загалом церемонію вручення Нобелівської премії миру бойкотували 19 країн на чолі з Китаєм. Нобелівський комітет Норвегії вчора оголосив про те, що КНР і ще 18 країн відмовилися відвідати церемонію вручення Нобелівської премії миру, протестуючи проти нагородження нею китайського дисидента Лю Сяобо, засудженому на 11 років «за заклики до повалення державного ладу». Серед держав, що не прислали своїх дипломатів на міжнародний захід, доволі несподівано опинилася й Україна. Крім того, від участі в церемонії відмовилися Росія, Казахстан, Колумбія, Туніс, Саудівська Аравія, Пакистан, Сербія, Ірак, Іран, В’єтнам, Афганістан, Венесуела, Філіппіни, Єгипет, Судан, Куба і Марокко.

Батькам на радість

Батькам на радість

Правоохоронці розшукали і передали батькам студентку 5–го курсу столичного Інституту міжнародних відносин (КІМО) Ірину Лазаренко, яку викрали у травні цього року. Про це повідомляє прес–служба Міністерства внутрішніх справ України. Водночас у міліції продовжують розслідувати порушену за даним фактом кримінальну справу — встановлюється повне коло осіб, причетних до скоєння цього резонансного злочину. Слідчо–оперативна група Головного слідчого управління МВС відпрацьовує кілька версій здійснення викрадення, в тому числі й «викрадення з метою вбивства».