Гаївки біля церкви

Гаївки біля церкви

У неділю на площі перед тисячолітнім собором святої Софії, як і минулого року, зберуться діти й дорослі. За українською традицією, на Великдень, коли цілий день радісно дзвонять дзвони, вся громада збирається біля церкви. Молодь забавляється, а старші тішаться, споглядаючи нащадків. Звісно, після святкового обіду. Організатори дійства — Київська архієпархія Української греко–католицької церкви та різні культурні осередки столиці — кличуть усіх охочих аж на 16.00.

Обереги від зла

Обереги від зла

У малому залі столичного культурно–мистецького комплексу «Мистецький арсенал» гамірно, як у вулику. Напередодні Великодня у Києві можна знайти чимало майстер–класів із писанкарства. Утім не завжди такі заняття доступні для сиріт. А під час благодійної акції «Великодня веселка» керівник народного гурту–студії «Писанкарство» Зоя Сташук разом зі своїми вихованцями навчає розмальовувати писанки саме сиріт та діток із малозабезпечених чи багатодітних родин. Пані Зоя пропонує: «Візьміть кожен у руки свій майбутній шедевр». Лунає гра лірника і кобзаря Тараса Компаніченка, з вікон промінці падають світлими смужками на столи з усім потрібним для «священнодійства»: баночками з фарбами, свічками, яєчками, шматочками воску. За обліпленими дітьми столами майстриня з помічницями показують кожному, як правильно тримати яєчко, як підігрівати віск.

Амур готує стріли

Амур готує стріли

Напередодні Дня Валентина всі сушать голову, що подарувати коханій людині, як освідчитися та вразити свою половинку. Заклопотані закохані оббивають пороги магазинів. «Як же її вразити?» — чухають потилиці чоловіки. Звичайно, одними валентинками та квітами не обійтись. «УМ» вирішила полегшити завдання закоханим відчайдухам та пропонує кілька варіантів, як оригінально та неповторно привітати кохану чи коханого з Днем усіх закоханих.

Не мавпа, а мама

Не мавпа, а мама

У зоопарку Південної Кароліни опіку над двома білими тигренятами взяла... шимпанзе. Рідна мати відмовилася від дитинчат після урагану Хана, що пронісся штатом. Тож виростила двох малюків дворічна шимпанзе Аньяна. Як справжня нянька, вона годувала їх із пляшечки, гралася, заколисувала.

Символи у смужечку

Символи у смужечку

Живим символом Нового 2010 року — білим тигром — в Україні сьогодні може похвалитися лише Ялтинський зоопарк «Казка». І хоча шестимісячна Тигрюля насправді ще зовсім дитина, на відсутність апетиту вона не страждає — в один «присіст» легко з’їдає половину добової норми м’яса дорослого хижака. Й доки смугаста «дівчинка» росте, власник «Казки» Олег Зубков уже готує їй нові «апартаменти» та підшуковує такого ж білого жениха.

Звичайні чарівники

Звичайні чарівники

Свято не настає саме по собі. Для цього обов’язково потрібна фея–хрещена, як у історії з Попелюшкою, чи чарівна паличка, як у казці про Гаррі Поттера, — тобто рушійна сила, яка б започаткувала увесь святковий процес. Оскільки казка — це рефлексії з життя, відповідно такі чарівні речі мають бути і в нашій реальності. «УМ» спробувала знайти українських чарівників, які створюють святковий антураж: пишуть казки, малюють чарівні картини, роблять смачний шоколад і незвичайні іграшки. Цікаво, що багато з них сприймають своє чародійство не як чудо, а як звичайну роботу. Хто ж сперечається, казка — це нелегка праця.

Бородатий гість

Новий рік — час, коли ми всі хоч трішки стаємо мрійниками. Кожен загадує бажання і чекає, що воно магічним чином здійсниться. У цей час ми віримо в казку і сподіваємося побачити її на власні очі. Особливо новорічних свят чекають діти. А якщо до них, просто додому, завітає ще й справжній Дід Мороз із подарунками — радощів не буде меж. Отож «УМ» вирішила розібратися, де шукати дивовижних персонажів та скільки це коштуватиме.

Авангард у маси!

З наближенням Нового року в кожного із нас з’явилася головна проблема — ялинка. З одного боку, тягти в оселю ціле живе дерево неекологічно та незручно. Романтичний хвойний запах, про який твердять переконані прихильники «живих» дерев, зникає дуже швидко. Ялинка натомість перетворюється на сухе колюче і сумне видовище. З іншого боку, китайські штучні ялинки зовсім не відповідають будь–яким естетичним вимогам. Більшість із них ніби складено з пластикових йоршиків, що дуже прислужаться у прибиранні, однак зовсім не створюють святкового настрою.