Подаруй мені радість

Подаруй мені радість

Чи не з перших днів весни перед кожним чоловіком постає питання, що ж подарувати коханій, мамі чи колезі у Міжнародний жіночий день. Кожен хоче виділитись, приємно здивувати оригінальністю подарунку та підібрати саме те, чого бажає жіноча душа.

Замок для коханої

Замок для коханої

Як би хто не ставився до 8 Березня, настання весни й любові до жінок ніхто не відміняв. І чотири вихідні з цього приводу в людей уже на носі. А що може бути кращим відпочинком і подарунком, до речі, ніж подорож. «УМ» склала орієнтовний тур-лист, де і за яку ціну можна провести святкові вихідні.

Змити гріхи

Змити гріхи

Це варто спробувати хоч раз у житті! На заздрість усім, хто в мороз боїться вилізти з теплої шуби, хто злякано тупцює біля ополонки, широкими очима дивлячись на тих, хто заходить у воду. Журналi­сти «УМ» цього року пiшли купатися на Водохреще в Гiдропарк.

У гостях у казки

У гостях у казки

У Санта Клауса нині — гаряча пора. Цими днями «найноворічніший» дідусь планети вирушає з рідного лапландського міста Рованіємі у свою щорічну навколосвітню подорож. Запрягає в сани вірного помічника — оленя на ім’я Рудольф Червоний Ніс, завантажує подарунки... Замовлення на них Санта збирає з кінця листопада.

Доступний Чудотворець

Доступний Чудотворець

Стараннями передусім наділених владою авантюристів сталося так, що за право представляти інтереси Святого Миколая в Україні впродовж останнього десятиліття неодноразово спалахували непримиренні конфлікти.

Великдень, Пасха, Воскресіння

Великдень, Пасха, Воскресіння

Багато хто знає, що відбулося майже 2000 років тому. Утім за стільки років на первісний сенс свята нашарувалося стільки нових тлумачень і видозмін пасхальних звичаїв, що межа між християнським і язичницьким ледь не стерлася. Тож «УМ» дізнавалася, що саме відзначаємо у свято Воскресіння.

Нашестя зайців

Ще років десять тому, приходячи до супермаркетів незадовго до Великодня, звичайні українці не могли второпати: чому саме зараз продаються «заїжджі» декоративні зайці — як дитячі забавки, підставки для яєць, підсвічники, у вигляді цукерок у яскравих обгортках тощо. Рік за роком непомітно, такою собі «заячою ходою», вони проникли в українську великодню традицію. І якщо спершу всі вухані були винятково іноземного виробництва — польського чи китайського, то віднедавна наслідувати західну традицію в комерційних інтересах почали і вітчизняні виробники,

Рецепт внучки панського кухаря

Лідія Федорівна Артюх, відома етнограф, авторка науково–популярної збірки «Традиційна українська кухня в народному календарі», знає не один рецепт випікання Великоднього хліба. На свято у родині (чоловік пані Лідії — знаний філософ Мирослав Попович) печуть паску уманську, не менше двох десятків, бо роздаровують родичам, знайомим і сусідам.

Ціна сердечності

Ціна сердечності

Ви кажете Їй: «Серденько моє...». Серце, кохана, люба... Вона — «ваше все», і навіть більше, бо ж любов переповнює. Переповнює (ви тільки вслухайтесь уважно в саме слово) — це значить більша за об’єм вашого «я», вашого індивідуального всесвіту. Ви готові Їй віддати все — життя, кар’єру, квартиру, е–е–ех! — все бери, не шкода, тільки люби мене, люби! Ви готові віддати Їй своє серце. Справді? А знаєте, скільки коштує серце? Отож бо. Тому почніть iз тістечка. І хай вам ніколи не доведеться дарувати коханій серце в самому буквальному значенні.

Тренування з... одруження

Кажуть, що одружуватися потрібно раз і на все життя. Але в Тернопільському національному педагогічному університеті мають дещо інший погляд на ці речі. Тому на цьогорічний день Святого Валентина кілька десятків студентських пар цього вишу стануть на рушничок просто в його стінах і, так би мовити, жартома. Втім усе відбуватиметься, як у справж­ньому РАЦСі — з маршем Мендельсона, видачею свідоцтв про шлюб, обміном обручками і вельонами для наречених. Єдине — обручки в цій церемонії (цьогоріч вона проходить утретє) пластмасові або з металевої біжутерії. А вельон (так називають на заході України фату) — перехідний, бо один на всіх. Пару, яка буде визнана найгармонійнішою, очікує нагорода.