Viva надія, Viva вікторія

Viva надія, Viva вікторія

Олександр Мочалов загинув 29 серпня під час виходу з Іловайського котла. Проте лише через понад 5 місяців його батьки Ігор Олександрович та Любов Олексіївна змогли перепоховати сина на рідній землі — так він урешті-решт спочив на Алеї героїв на міському цвинтарі в Полтаві. Олександр назавжди лишився 36-річним...

Цю імперську машину треба зупинити в Україні

Цю імперську машину треба зупинити в Україні

«Майя, дорога, якщо матимеш вільний час, заїдь у Феофанію, там грузин поранений лежить з АТО, щоб йому було веселіше». Це дзвонили з-під Маріуполя мої знайомі грузини, що разом з українцями тримають на сході крихкий мир. Ще сказали, що пораненого звати Георгій і він уже переніс майже півтора десятка операцій. А з усіх грузинських наїдків чоловік найбільше любить лобіо, яке, звичайно ж, найкраще їсти з хачапурі.

Осколки мирного життя

Осколки мирного життя

Нещодавно довелося побувати у прифронтовому, але тоді ще тиловому Краматорську. Випала нагода зблизька побачити залишок однієї з ракет реактивної системи залпового вогню «Град», якими напередодні донецько-російська хунта обстріляла житловий масив Маріуполя. Уламок безжального знаряддя вбивства і свідка злочину проти мирного населення (тоді загинуло більше 30 осіб, серед яких були i діти) привезли в місто українські військові.

Чиї ви, хлопці, будете?

Чиї ви, хлопці, будете?

Напередодні річниці трагічного розстрілу на Майдані в Сумах знову понівечили пам’ятник Героям Небесної сотні. Його встановили торік улітку громадські активісти. Червоно-чорний прапор, звісно, звертав на себе увагу. Його кілька разів зламували, встановлювали знову... Та цього разу вночі хтось просто спиляв металевий флагшток.

«Плине кача» над Майданом

«Плине кача» над Майданом

Цими вихідними Майдан багатьом нагадав події річної давності. І не лише тому, що дата і спогади самі собою воскрешалися в пам’яті. А й тому, що такої кількості людей, які з квітами та свічками прийшли до місця, де рік тому точилися бої і де гинули їхні друзі, Майдан не бачив давно.

Присутність війни

Присутність війни

Михайлівська площа. Скульптура княгині Ольги. Свято-Михайлівський Золотоверхий чоловічий монастир. А поряд — системи залпового вогню «Град» та «Смерч», гранатомет «Джміль», БТР, ЗІЛ-131, БМД-2, «Гранат-Ч», БПЛА, БТР-80, Т-64БВ. Усі — російського виробництва. Ті, яких начебто не має бути на сході, бо Росія ж з Україною не воює.

«Хто, якщо не я»

«Хто, якщо не я»

Мабуть, не помилимося, якщо скажемо, що Майдан змінив усіх: і його прихильників, і противників... Ще не загоїлися рани ні тілесні, ні душевні. Досі на вулиці Небесної Сотні, яка стала своєрідним меморіалом, лежать квіти і горять свічки у пам’ять про загиблих. І коли проходиш повз, огортають неоднозначні почуття — радість і смуток.

Четвертий вал

Четвертий вал

Минулого тижня в Україні стартувала четверта черга часткової мобілізації. Цього разу такої активності добровольців, як у минулі рази, не спостерігається. І причин тут кілька. По-перше, більшість патріотів, які відчували своїм обов’язком бути на передовій і зі зброєю в руках захищати свою землю від агресора, уже давно знайшла можливість там опинитися. По-друге, за час війни багато хто усвідомив складність служби в Збройних силах.

Чи буде суд? Чи буде кара?

Рік тому до символічної Небесної сотні відійшли її перші герої: Михайло Жизневський, Сергій Нiгоян, Роман Сеник та Юрій Вербицький. Після цього були розстріли 18—20 лютого, були масові прощання з героями і різноманітні заходи щодо вшанування їхньої пам’яті, як на рівні приватних ініціатив, так і на державному рівні. Однак минув рік, а питань у цій справі досі більше, ніж відповідей.

Олександр Кравцов: «Люди з Майдану були готові померти за ідею, а «Беркут» — ні»

Олександр Кравцов: «Люди з Майдану були готові померти за ідею, а «Беркут» — ні»

Рік тому події на Майдані, який досі був мирним протистоянням, почали розвиватися з карколомною швидкістю. Фантасмагоричний карнавал «Кастрюляндія» на Водохреще, як відповідь на драконівські закони від 16 січня, переріс у заграви від палаючих міліцейських автобусів на Грушевського.