Після служби — на промисли

Днями в Чернівцях «на гарячому» спіймали співробітника міліції — 20–річного сержанта батальйону патрульно–постової служби, який майже два місяці безкарно в нічний час грабував приватні автомобілі. Крав усе, що під руку попадало, від автомагнітол до інших речей, залишених в автомобілях їхніми власниками. Допомагали правоохоронцю ще двоє цивільних.

Диканька поблизу Бахчисарая

Диканька поблизу Бахчисарая

Проїжджаючи центральний Крим, неподалiк старовинного Бахчисарая ви побачите незвичайну картину: серед древнiх скель, у невеличкiй затишнiй долинi, нiби якесь чарiвне диво, з’являється... українське село давнiх–давнiх часiв. Я вiдразу ж згадав радянський фiльм «Вечори на хуторi поблизу Диканьки». Здавалося, ще мить, i поблизу хат, бiля криницi–журавля з’являться безсмертнi персонажi Гоголя. Зазвучить голос коваля Вакули i срiбний смiх його коханої Оксани, застрибають вареники до рота козака Пацюка, закрутить хвостом шкiдливий чортяка. Може, знiмається якась нова версiя безсмертного Гоголя i ви бачите майстерно виконанi декорацiї? Та все виявляється навдивовиж реальним, справжнiм. Господарі цього українського куточка в серці Криму — Тетяна й Олег Потапови, саме завдяки їхній ініціативі й старанням з’явився скансен «Рідне село».

Царські «веселощі»

Царські «веселощі»

Кримським шанувальникам царського роду і збереження російської ідентичності доведеться задовольнитись лише 50 тисячами бюджетних гривень. Саме такою сумою парламент Криму рекомендував місцевій Раді міністрів профінансувати всі «царські» заходи 2013 року в рамках ухваленого ним на останньому пленарному засіданні минулого тижня рішення «Про заходи, присвячені святкуванню 400–річчя Царственого дому Романових в Автономній Республіці Крим». Як мудровано розтлумачив колегам розробник цього та всіх інших подібних «москвофільних» документів, висуванець партії «Руська єдність» Сергій Цеков, «ми повинні розуміти, що святкування 400–річчя дому Романових буде проходити в усьому світі, і ці дати змушують нас задумуватись над тим, чому ми приймаємо ці веселощі чи не приймаємо».

А «надлишок»

А «надлишок»

Оборудку викрили­ співробітники управління Служби безпеки в Черкаській області, припинивши протиправну діяльність службових осіб одного з будівельних підприємств, які справно заволоділи дер­жавними коштами. Ще в 2009—2011 роках Національний дендрологічний парк «Софіївка» уклав з будівельною компанією Черкащини низку угод. Зокрема, про реконструкцію об’єктів інфраструктури цієї пам’ятки культури, а також укріплення берегів її водоймищ. На виконання робіт iз держбюджету виділили 16,5 мiльйона гривень.

«Ми з Аришею вже вдома»

Через три місяці вийшла з коми трирічна дівчинка, яка впала з висоти третього поверху в одному з торговельно–розважальних центрів Херсона. За словами лікарів, те, що дівчинка вижила з такими травмами, — диво.

Поліцейська педагогіка

Поліцейська педагогіка

Із нового навчального року вчити прикарпатських школярів уму–розуму разом із традиційними педагогами зможуть і правоохоронці. Принаймні таке нововведення — запровадження у школах посад офіцерів поліції — передбачає реалізація в області міжнародного проекту «Ювенальна юстиція», ініційо­ваного амбасадою Канади. Ця північноамериканська країна має багаторічний досвід успішного залучення поліцейських до процесу виховання дітей із так званих груп ризику. Канадські «копи» не тільки вгамовують тамтешніх «важких підлітків», а й стоять на сторожі прав дітей.

Старе кіно

Адміністрація Міжнародного кінофестивалю «Харківський бузок» оголосила збір документів та речей, які потенційно можуть стати експонатами Музею кінематографічної історії Харкова. Останній уже незабаром буде відкрито у приміщенні найстарішого кінотеатру міста «Бомер», де наразі проводять ремонт у спеціально відведених кімнатах.

«Німці» в українських деталях

У Чернівці навідались представники німецької компанії Sumitomo Electric Bordnetze Gmbh. Під час їхнього приїзду йшлося про презентацію проекту розміщення виробництва провідникової продукції Sumitomo Electric Bordnetze Gmbh для німецьких автомобілів «Фольксваген Гольф7» та «Aуді A4».

Пес–відбувайло за чиї гріхи?

Пес–відбувайло за чиї гріхи?

Днями в обласному центрі відбулася акція «Стоп убивству тварин у Полтаві!». Влаштували її під стінами мерії активісти зоозахисної благодійної організації «Право на життя». Саме так вони відреагували на «зачистку» міста від братів наших менших після гучних кількаденних пошуків нібито скаженого рудого пса, який покусав близько півсотні земляків («УМ» про це розповідала). Попри те, що схожого на підозрілу тварину пса таки знайшли і приспали, а лабораторні аналізи не підтвердили наявності в нього збудників сказу, волонтери–зоозахисники продовжують виявляти у різних мікрорайонах міста трупи собак. Як повідомила «УМ» координатор зі зв’язків із громадськістю згаданої організації Ольга Жуковська, таких випадків явно незаконного умертвіння тварин унаслідок безпідставної паніки перед «скаженою загрозою» зафіксували вже кілька десятків.

Корова з пробірки

У рамках проекту «Село майбутнього», реалізація якого на Харківщині розпочнеться вже цього року, збудують перший в Україні селекційно–генетичний центр. Там буквально з пробірок будуть вирощувати голштинівську породу корів, які дають по 35 літрів молока на день. Технологію виведення унікальних теличок область придбає в Ізраїлі. «Йдеться про корів, які в середньому дають близько 13 тисяч літрів молока на рік, тоді як в Україні цей показник не набагато перевищує 4 тисячі, — каже заступник голови облдержадміністрації Юрій Сапронов. — Черга на ізраїльських теличок розписана у світі на п’ять років уперед, але нам вдалося отримати дозвіл на ввезення певної кількості ембріонів поза конкурсом».