Трагедія Голодомору-геноциду українців відбилася в багатьох свідченнях – найбільш вражаючими є спомини очевидців, якими передається вся палітра великої загрози для існування нашої нації.
У Дніпрі знесли пам’ятник російському письменнику Максиму Горькому. Раніше в місті вже прибрали пам'ятники Олександру Пушкіну, Володі Дубініну, а наразі настала черга Горького.
Глава Української греко-католицької церкви Святослав і Предстоятель Православної церкви України Епіфаній вирішили створити спільну робочу групу щодо реформи церковного календаря.
Ізраїльські вчені дослідили 2000-літню печеру і заявили, що у ній може бути похована «повитуха Ісуса» Саломея. У печері, яка була місцем паломництва ранніх християн, було знайдено нові артефакти та різьблення
Більшістю голосів Європейський парламент ухвалив резолюцію з приводу дев'яностих роковин Голодомору в Україні, яка визнає ті жахливі події 30-х років минулого століття геноцидом українського народу.
У випадку з визнанням Бундестагом ФРН Голодомору 1932 – 1933 років геноцидом українського народу згадується ось такий крилатий вислів нашого Кобзаря: «І на Січі мудрий німець картопельку садить. А ви її купуєте, їсте на здоров’я…».