Після перемоги над нацизмом у Другій світовій війні цивілізований світ розробив концепцію пам’яті під гаслом «Ніколи знову», що мала на меті нагадати людству про криваві наслідки війни та не допустити нових зародків фашистських ідеологій.
На заваді незаконному пересиланню за межі України у міжнародному поштовому відправленні 75 предметів старовини V ст. до н.е — XVII ст. н.е., які мають культурну цінність – стали Київські митники.
Новий сезон археологічних розкопок розпочато у Митрополичому саду Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» на місці склоробної майстерні XI–XII ст.
Угоду про співпрацю офіційно уклали генеральні директорки заповідників: від «Софії Київської» - Неля Куковальська та від «Чернігова стародавнього» - Наталія Реброва.
Сьогодні ми є свідками, як країна-агресор прагне знищити нашу ідентичність, культуру, духовні цінності, захопити нашу землю, привласнити собі нашу історію і переписати її на свій лад, стерти родову пам’ять, мову, наше славне минуле.
Світовий Конґрес Українців, Об’єднання українців Франції та інші українські організації діаспори закликали офіційний Париж скасувати запрошення росії на урочистості з нагоди 80-ї річниці висадки союзних військ в Нормандії.
Нову доісторичну тварину – "єхиднапуса", який жив в Австралії близько 100 мільйонів років тому, вдалося виявити вченим. Він має схожість із качкодзьобом і єхидною та був представником панівного тоді ряду – однопрохідних.
Консультативна рада Департаменту охорони культурної спадщини КМДА відхилила історичну довідку на статус памʼятки для фундаментів палацу Розумовського, 1790 року.