Чума на конкурента

Чума на конкурента

Білоруське молоко та м’ясо, виявляється, не таке вже й «білоруське». Тобто, сусідська продукція може виявитися не настільки вже аж еталоном якості, як це зазвичай вважають в Україні. Принаймні так вирiшила наша ветеринарна служба, яка у перший день весни заборонила ввезення білоруського м’яса та молочних продуктів. Причина — при імпорті білоруських харчів упродовж лютого було виявлено систематичні порушення ветеринарно–санітарних вимог України. Зокрема, наші контролюючі органи зафіксували у молоці та м’ясі надто великі дози ветеринарних препаратів. «А це свідчить про недостатній рівень контролю з боку компетентних органів Білорусі», — зробили висновок українські ветеринари.

Ходоки до СОТ

Україно–російська «сирна війна» розпочала підрахунок перших випадкових жертв. «Кілька днів в окремих областях України спостерігається зменшення закупівельних цін на молоко. Водночас відповідного зниження цін на молокопродукти в магазинах громадяни не бачать», — сказав, відкриваючи вчорашнє засідання уряду, Прем’єр–міністр Микола Азаров. Урядовець старанно блиснув окулярами, намагаючись продемонструвати свою лють. Обурюватися й справді є чим: літр молока, яке здають селяни, подешевшало з 2,80—2,90 до 2 гривень.

Просто свій хлопець!

Просто свій хлопець!

Несподіванки не сталося. Близький до сім’ї Президента Віктора Януковича банкір Юрій Колобов, який, за словами того ж таки Януковича, був аж ніяк не головним кандидатом на цю посаду серед інших претендентів, таки очолив Міністерство фінансів. Експерти, втім, сумніваються, що інші кандидатури були і глава держави, який нині намагається особисто контролювати фінансові потоки держави, робив якийсь вибір.

Підняти чи нехай їздять?

Останніми днями українські водії, проїжджаючи повз автозаправні станції, почали гальмувати і знову взялися вивчати цінники. Бензин де на три копійки, де на п’ять, а де й на цілих десять, але таки почав зростати в ціні. Автовласники, знаючи схему, за якою їм зазвичай підвищують вартість пального, підозрюють, що готується черговий злет цін. Тим паче на носі весняна посівна — час, коли всі «об’єктивно ринкові» умови чомусь викликають хоча й тимчасове, але подорожчання. Утiм у цьому році надмірна активність нафтотрейдерів може спрацювати проти них самих.

Між Сім’єю і роботою

Віктор Янукович зробив те, що від нього чекали — взявся до зміни управлінської моделі у державі. Президент фактично відправив у відставку Прем’єр–міністра Азарова, не зробивши для цього жодного формального кроку. Скажімо, позавчорашнє призначення Валерія Хорошковського першим віце–прем’єром означає, що той — за загальним визначенням, досить ефективний управлінець — «наглядатиме» за роботою Миколи Азарова. «Він буде дублером Азарова, — вважає й політолог Кость Бондаренко. — А оскільки Хорошковський — давній опонент Миколи Яновича, то в уряді можливі конфлікти». На думку Бондаренка, Азаров у цьому «двобої» явно програватиме. «Хорошковський не потерпить тиску на себе, а Микола Янович нині більш схильний до компромісів, він прислуховуватиметься», — каже експерт.

Потеплішало — час мріяти!..

Природний газ, особливо російського походження, має яскраво виражений політичний запах. Позавчора цю істину вкотре підтвердив офіційний спікер газового монополіста з РФ Сергій Купріянов, який зробив дуже гучну заяву: «Газпром» має намір виключити на даний момент головного транзитера російського газу на експорт — Україну — з системи доставки російського газу на цільові ринки». І навіть пояснив, як таку масштабну задачу може бути розв’язано: «Після реалізації всіх запланованих газо­транспортних проектів — «Південного потоку» з максимальною продуктивністю, «Північного потоку» з додатковими новими нитками, — враховуючи вже наявні у власності компанії транспортні потужності в Білорусі і в Чорному морі, транзитне значення України для експорту російського газу дорівнюватиме нулю».

«Моретта» на холодних вітрах

«Моретта» на холодних вітрах

«А що там під накидкою? Є щось тепле?» — кутаючись у товсту шубу, запитала — трохи французькою, трохи жестами — немолода туристка у дівчини в масці, одягненої у класичний середньовічний костюм. Та, не вагаючись, відкинула тонку тканину, демонструючи довгу рукавичку на оголеній, як і належить, руці до самих плечей. «Ого!» — не стрималися від здивування професійні фотографи і просто туристи з фотоапаратами, які супроводжували кожну більш–менш цікаву маску площею Святого Марка. На холодному колючому вітрі, який дув із лагуни, такий одяг виглядав справжнім героїзмом.

І вам дамо, і тобі!..

І вам дамо, і тобі!..

Днями в інформпросторі з’яви­лася, на перший погляд, дуже цікава новина: Російська Федерація несподівано для багатьох запропонувала поновити газові перемовини з Україною. Ті самі, які вона сама завела у глухий кут. Стартова пропозиція росіян — знижка на газ у розмірі 10%! Втім, якщо подивитися на ситуацію уважніше, вона виглядає зовсім не так привабливо.

А в іншому — повне «чучхе»

У нашій країні створена нова політична реальність, але бракує енергоаудиту. Приблизно так оцінює ситуацію в Україні Прем’єр–міністр Микола Азаров. Нова реальність, за його словами, це об’єднання Президента, уряду і «регіоналів» у Раді заради... ні, не дерибану ресурсів, а забезпечення сталого розвитку країни. І цей розвиток Микола Янович дуже чітко бачить. На відміну від дешевого російського газу, який владна команда вже навіть не обіцяє. А тому очільник українського уряду, як колись один північнокорейський політик, нещодавно оголосив про нову ідеологію — орієнтацію на власні сили.

А «Газпром», виявляється, голий!

А «Газпром», виявляється, голий!

«У вас проблеми — ми вам радо допоможемо!». «Та що ви!!! Це ми готові прийти вам на допомогу!..». Чергове українсько–російсько–європейське протистояння нині починається не гострими заявами і не металом у голосі посадових осіб, як було в 2009–му, а якоюсь просто–таки нелюдською ввічливістю. Від якої — у виконанні лідерів щонайменше двох держав — чомусь починає холонути кров.