Художники на снігу

Художники на снігу

Доля часто несправедлива до такого виду мистецтва, як лендарт. Художні твори, для яких необхідним тлом і органічним складником стало природне середовище, зазвичай живуть недовго, бо їх швидко руйнують стихії. Особливо це відчувається тоді, коли в холодний сезон артефакти творяться на засніжених територіях, а в ролі важливого будівельного елементу виступає сніг. Для прикладу можна назвати «Сноухендж», створений торік на Вінниччині за зразком знаменитої пам’ятки Стоунхендж, от тільки не з каменю, а зі снігу.

Убивча позика

Навіть тепер, коли суд поставив останню крапку в цій кримінальній справі, важко відповісти на запитання, куди врешті–решт пішли гроші, які мешканець села Корделівка Юрій Родічев позичив у кількох банків, кредитної спілки та у громадянки Н. Спочатку вони йому знадобилися, щоб купити машину. Трохи поїздивши на ній, чоловік автівку продав, однак кредити не повернув.

Зовсім не майор...

Зовсім не майор...

Інформація про те, що в обласному центрі з’явився спритний офіцер УБОЗу, який нібито береться для бажаючих «пробити» дозвіл на купівлю пістолетів для стрільби гумовими кулями, відразу зацікавила оперативні служби міліції. По–перше, невідомий відрекомендовувався майором елітного підрозділу, а такої людини серед особового складу не було, по–друге, за послугу він просив кілька тисяч гривень. Відтак вирахувати спритника було справою техніки.

Резервація для Кліо

У мешканців Вінниці з’явилася надія, що місто не розділить долю української столиці, яка нині забудовується так, що їй реально загрожує втрата історичної своєрідності. І хоч обласний центр не може похвалитися надзвичайними архітектурними комплексами національного значення, він має свої неповторні родзинки. А головне, як показали висновки Інституту пам’яткоохоронних досліджень, тут чудово збереглось планування, яке сформувалося у минулі століття, та типовий для них характер забудови, чим низка інших обласних центрів похвалитись не може.

Поклик крові

Дані судової статистики за минулий рік мимоволі примушують здригнутися. У 2009 році Апеляційний суд Вінницької області розглянув 24 кримінальні справи, в яких підсудних притягували до відповідальності за так звані «кваліфіковані вбивства», тобто такі, що характеризуються підвищеною суспільною небезпечністю. Із них п’ятеро засуджених — це люди, що один раз уже були засуджені за такий самий злочин і вийшли з колоній або після закінчення терміну покарання, або після умовно–дострокового звільнення. Тобто йдеться про рецидивістів, які не стають на шлях виправлення.

На добраніч, дітки!

Ініціатива, з якою до керівництва міста звернулися міліціонери, покликана знизити рівень злочинності серед неповнолітніх. Досить сказати, що торік міські підлітки скоїли майже півтори сотні кримінальних правопорушень, половина з яких кваліфікуються як важкі (крадіжки майна, грошей, транспортних засобів, пограбування і навіть розбійні напади). Тридцять правопорушень узагалі скоєні дітьми у віці 14—15 років. Оскільки ці «подвиги» припадають переважно на нічну пору, міліція запропонувала обмежити перебування підлітків на вулицях міста до 22.00 — пізніше вони мають право виходити надвір тільки з батьками.

Був просто «Шок»

Був просто «Шок»

Новий велетенський торговельний центр «Шок», що «виріс» у Вінниці на околиці спального масиву Вишенька, пропрацював трохи більше місяця (його поспіхом відкрили до новорічних свят). І ще навіть не встигли заповнити торговельні площі, як трапилася біда. У п’ятницю приблизно о пів на дев’яту ранку в цокольному поверсі ТЦ, де розташувався закритий паркінг, спалахнула автівка. За попередніми даними, зайнялась «Газель», вогонь із якої перекинувся на сусідні автомобілі, пошкодивши ще кілька десятків транспортних засобів.

Відчуй себе «губернатором»

Понад півтори сотні випускників вишів та студентів, які готуються незабаром отримати дипломи, взяли участь у конкурсі «Молодіжний призов у владу», організований на Вінниччині з ініціативи голови облдержадміністрації Олександра Домбровського і призначений для відбору на державну службу обдарованих і перспективних молодих людей.

Дисидент від електроніки

Дисидент від електроніки

Хто стежить за новинками електронно–обчислювальної техніки і перспективами її розвитку, той, безумовно, перебуває в очікуванні нового технологічного прориву, який ось–ось повинен статися. Принаймні ще кілька років тому експерти прогнозували, що 2010–й буде переломним у появі комп’ютерів нового покоління: корпорація IBM має запустити в серійне виробництво перші машини на оптоелектронних процесорах, які й швидкістю, й обсягами обробки інформації незрівнянно переважатимуть існуючі мікроелектронні процесори. У цьому ж напрямі провадять наукові дослідження й інші провідні виробники ЕОМ.

Чим тут може похвалитись наша країна? Та практично нічим... За винятком того, що саме в нас вперше виникла і була обґрунтована ідея оптоелектронного комп’ютера. І навіть більше: нові принципи обробки інформації вперше успішно застосували на практиці теж у нас. Складались передумови, щоб саме Україна стала визнаним лідером у новій технології, але...

Озброєні зубами

Озброєні зубами

Пристрасті довкола вовків, збурені після судового позову Київського еколого–культурного центру до Держкомлісгоспу про обмеження полювання на них, а також пропозиція природоохоронців занести цих хижаків до Червоної книги України і взагалі припинити на них полювання примусили поцікавитись, наскільки обґрунтовані такі ініціативи.