Страждання Луїджі та Мокрини,

Ця хвилююча історія тягнеться ще з часів Другої світової війни. Тоді в одному з австрійських концтаборів зустрілися італієць Луїджі Педутто та українська дівчина Мокрина Юрасюк. Хлопець служив у армії Муссолінні, однак не поділяв завойовницьких устремлінь диктатора і поплатився за це. А уродженку хутора Немиринці (нині — Теофіпольського району Хмельницької області) на чужину погнали гітлерівські загарбники.

Замкові повернуть молодість

Кожен, хто буває у Сутківцях Ярмолинецького району, мимоволі зупиняє свій захоплений погляд на білосніжній Покровській церкві — замку, що вважається найдовершенішим зразком оборонного храму в українській архітектурі. Звели її у XV столітті, про що свідчить і напис слов'янською в'яззю на дзвоні: «Року Божія 1476».

Кулі оминули депутата

Напевно, у сорочці народилася 43-річна жителька Нетішина, на яку минулої п'ятниці в під'їзді будинку напав озброєний злочинець. Негідник ще вдосвіта зачаївся за ліфтом і чекав, коли відчиняться двері потрібної йому квартири. Щойно рано вранці жінка вийшла на сходовий майданчик, здоровань з усієї сили огрів її металевим прутом. На крик жертви вибіг її чоловік, 49-річний Мирослав Стефанський, депутат-бютівець Хмельницької обласної ради, з яким потерпіла проживає у неофіційному шлюбі. Зчинилася бійка. Під час з'ясування стосунків нападник устиг двічі вистрелити з пістолета. На щастя, кулі влучили в підлогу.

В афери — жіноче обличчя

Троє жінок віком від 25 до 40 років, дві з яких були приватними підприємцями, а одна — працівницею банківської установи, вигадали просту, але надзвичайно прибуткову аферу. Впродовж року вони оформляли низьковідсоткові кредити на підставних осіб. «Клієнтів» підшуковували здебільшого в дешевих забігайлівках та підворотнях. В обмін на пляшку горілки жінки брали у них паспортні дані та ідентифікаційні коди. Працівниці банку, користуючись своїм службовим становищем, оформляли за цими даними пакет документів, необхідний для отримання кредитної картки. Робили все ретельно, чітко дотримуючись встановленої процедури. У графі «місце роботи» зловмисниці вказували назви шістьох досить поважних фірм, які теж обслуговувалися в цьому ж банку і мали гарну фінансову репутацію.

Смітять не метри, а люди

У Хмельницькому кількамісячна затримка з приходом нової владної команди, спричинена повторними виборами мера та міської ради, зумовила відтермінування в перегляді житлово-комунальних тарифів. Зміни останніх, враховуючи стрімке подорожчання енергоносіїв, сировини і матеріалів, стали невідворотними. Тим паче що востаннє цінова політика торкнулася цієї сфери ще в 1999 році, коли розрахунки здійснювалися, виходячи з рівня мінімальної зарплати у 70 гривень.

Зміни у метриці міста

Наприкінці вересня Хмельницький традиційно відзначатиме День міста, що зазвичай «прив'язується» до чергової річниці його заснування. Досі офіційно вважалося, що свій початок нинішній обласний центр бере з 1493 року. Про це свідчить і великий пам'ятний камінь з викарбуваною відповідною датою, встановлений свого часу місцевою владою на березі Південного Бугу. Однак тривалі архівні й історичні дослідження, здійснені працівниками Хмельницького обласного краєзнавчого музею, насамперед невтомним пошуковцем Сергієм Єсюніним, дозволили відшукати ще 62 неврахованих досі роки з біографії «серця Поділля».

БЮТівці взяли мерію

Із тримісячним запізненням змогли обрати місцеву владу жителі Хмельницького. Нагадаємо, напередодні 26 березня тут «посипався» міськтервиборчком, поставлений перед необхідністю виконати рішення обласного апеляційного суду про зняття з реєстрації тодішнього мера Миколи Приступи (за використання адмінресурсу). Видати на дільниці бюлетені для голосування фактично не було кому, отож невдовзі подоляни знову поринули у вир передвиборчих баталій. На крісло градоначальника претендувало 22 охочих; 37 партій і блок висунули своїх кандидатів до міськради. Як і годиться, агітаційна кампанія щедро супроводжувалася гострими випадами суперників, компроматом і судовими позовами. Зрештою, хто чого вартий, визначили минулої неділі повторні вибори.

Тарифи просяться вгору,

На тлі підвищення ціни за природний газ та електроенергію хмельничани з сумом очікують подорожчання й інших компонентів житлово-комунального сектору. Йдеться передовсім про гарячу і холодну воду та послуги ЖЕКів. Тим паче що ситуація в цій життєво важливій галузі подільського краю далека від благополучної.

І «хатинка», і ставок

Невід'ємним атрибутом сучасного пейзажу навколо малих і великих міст стали розкішні кількаповерхові хатинки — палаци, в яких розкошують нові українці. Нерідко грошовиті власники зводять ці маєтки на прихопленій за допомогою несумлінних посадовців земельній ділянці незаконно. Втім здебільшого кричущі факти стають хіба що предметом обурливих розмов трудового люду, від яких «крутим» хлопцям ні холодно ні жарко. Бо правоохоронці зухвалі оборудки не завжди вміють помічати.

Гроші на вибори знайшли

Знято фактично останні бар'єри перед проведенням 25 червня в Хмельницькому повторних виборів міського голови та депутатського корпусу. Сесія міськради ухвалила кошторис повторних виборів та розставила всі крапки у складі тервиборчкому. На майбутній похід електорату до виборчих скриньок виділено з бюджету 702,2 тисячі гривень. На цю суму, приблизно в рівних частках, схудне резервний фонд органу самоврядування та зменшаться видатки на реалізацію наказів хмельниччан.