Про Мюнхгаузена згадали

Про Мюнхгаузена згадали

У Хмельницькому перейнялися збереженням оригінальної скульптури, що в тихому дворі будинку № 48 по вулиці Кам'янецькій. Ідеться про пам'ятник барону Мюнхгаузену—хвальку й оптимісту, неперевершеному вигаднику, а простіше кажучи, звичайнісінькому брехуну.

Мамонти повернулися

Скелетом мамонта, якому приблизно 250 тисяч років, щойно поповнилася експозиція Кам'янець-Подільського історичного музею-заповідника. Відкопали його місцеві археологи в урочищі Унгуряна, біля самісінької річки Дністер. Пошуки велися у складних умовах, адже ентузіастам довелося працювати по коліна у воді, яка, до того ж, прибувала. Аби не пошкодити цінну знахідку, кожен фрагмент довелося діставати разом із піском та глиною. Затим важкі мішки тягнули під гору. І вже на рівнині звільняли кістки від мулу.

Склянка води для збоченця

Древній Кам'янець-Подільський сколихнуло жорстоке вбивство 9-річної дівчинки. Мати, повернувшись увечері з роботи, знайшла доньку з перерізаним горлом у власній квартирі. За висновком судмедекспертів, дитину спочатку задушили, потім їй завдали кілька ударів ножем, а наостанок мертве тіло ще й згвалтували.

Свої встановили, свої ж і скосили

Свої встановили, свої ж і скосили

Всеукраїнський тур лідерки БЮТ у вівторок проліг через Хмельницький. Спочатку Юлія Тимошенко була присутня на аукціоні з реалізації права оренди земельних ділянок, що вперше проводився у місті. Торги виявилися доволі успішними. Стартова ціна за ділянку в 15 соток зросла в підсумку у 25 разів. Новий господар виклав півмільйона гривень, які поповнять фонд розвитку обласного центру. Вигідно для громади були реалізовані й інші земельні лоти. У такий спосіб, за сміливими прогнозами деяких можновладців, цьогоріч місто може заробити щонайменше 100 млн. гривень. Юлія Володимирівна пообіцяла, що аукціонний досвід хмельничан впроваджуватимуть по всій країні.

Фальшивий блиск погонів

Двоє курсантів Національної академії Державної прикордонної служби України імені Б. Хмельницького вирішили в дещо дивний спосіб покращити своє фінансове становище. Хлопці хоча й не з бідних родин, однак юнацькі забаганки вимагали суттєвих витрат. Отож придбавши сучасну комп'ютерну техніку, супермени в зелених беретах налагодили вдома виготовлення фальшивих грошей. Бійці добряче освоїли підпільне ремесло, клепаючи купюри номіналом 100, 50 і 20 гривень. Певну кількість липових банкнот вони зуміли-таки збути в торгiвельних закладах міста.

Спецоперація «Дуля»

Спецоперація «Дуля»

Послухати новоявлених революціонерів із «Народної самооборони» — Юрія Луценка й Тараса Стецьківа — минулої п'ятниці на площу Незалежності у Хмельницькому прийшли більше 10 тисяч небайдужих громадян. Відвідинами міста над Південним Бугом очільник «НаСа» завершив, так би мовити, освоєння Подільського краю. Раніше він побував із презентаційною поїздкою «Самооборони» у Вінниці й Тернополі.

Гіркий присмак Городища

Не пощастило археологічнiй пам'ятці XII—XIII ст., що у селі Городище Шепетівського району. На її місці за вказівкою керівника тамтешнього акціонерного товариства вирили кілька траншей для зберігання цукрових буряків. Довжина цих сховищ коливається від 140 до 250 метрів, ширина становить 1 метр. У результаті бездумних дій господарників знищено земельне покриття староруського поселення на площі 3,5 гектара. Сума завданих державі матеріальних збитків, за попередньою оцінкою фахівців, наближається до 10 мільйонів гривень.

Моторизовані христопродавці

Упродовж останніх місяців на Хмельниччині зареєстрували два десятки крадіжок із церков. Злочинці зазвичай цупили ікони, датовані ХІХ — початком ХХ століть, Євангелія, хрести, чаші для причастя та інші атрибути. Траплялося, за одну ніч крадії «обчищали» кілька храмів у різних селах, поблизу автодоріг. Потрапляли непрохані гості до святинь, зламуючи замки та перекушуючи металеві скоби. До того ж уміло замітали сліди: одного разу навіть забрали із собою замки.

Різак для Калашникова

Різак для Калашникова

Скорочення української армії вимагає знищення надлишкової стрілецької зброї та легкого озброєння. Роботи з їх утилізації щойно розпочалися на Центральній артилерійській базі Західного оперативного командування Сухопутних військ ЗС України, що в Кам'янці-Подільському. Це стало можливим завдяки реалізації чергової фази проекту Трастового фонду НАТО «Партнерство заради миру». Країни-донори виділили для благородної справи 900 тисяч євро, ще близько 3 мільйонів гривень вишукала українська сторона. Впродовж двох років переодбачається утилізувати 400 тисяч одиниць зброї, а саме: автомати Калашникова різних модифікацій, карабіни, гвинтівки, пістолети, кулемети, гранатомети тощо. Її завезуть сюди зі складів у Шепетівці, Вознесенську та Ніжині.

Озеро було і загуло

Свідками цікавого природного явища стають періодично жителі Весельця Городоцького району. Приблизно раз на вісім років просторий луг, що поблизу села, починає наповнюватися водою. Голубе плесо поволі, місяць за місяцем, розширює свої володіння. Через рік озеро набуває звичних обрисів, розливаючись на три кілометри у довжину. Та й глибина в ньому пристойна — до п'яти метрів.