Заклик на виклик

Наступного понеділка відбудеться перше засідання комісії, на якому обговорюватимуться принципи спільних дій опозиції на виборах до парламенту в 2012 році. «Ми сідаємо за стіл переговорів, будемо обговорювати формат роботи, визначимо принципи роботи. Після цього будемо погоджувати конкретних кандидатів від опозиції на кожен округ», — заявив заступник голови фракції БЮТ Сергій Соболєв у коментарі інтернет–виданню «Ліга».

Гуманізація грошей

Гуманізація грошей

Невдовзі заможні люди, котрі представляють приватні структури, зможуть відкупитися від злочинів. Цілком легально — у рамках нового законодавства. Як уже повідомляла «УМ», позавчора Верховна Рада ухвалила закон про гуманізацію відповідальності за порушення у сфері господарської діяльності. Цей акт виводить низку злочинців із в’язниці, пропонуючи порушникам розплатитися із державою штрафами. Юлії Тимошенко закон не стосується — вона лишатиметься за ґратами.

Аз ЄСмь європеєць?

Шлях до ратифікації угоди про асоціацію України з Європейським Союзом відкрито. Таку оцінку висловив представник Єврокомісії Пітер Стано після завершення чергового, 21–го, пленарного раунду переговорів у Брюсселі. «ЄС вітає дуже значний прогрес, досягнутий під час п’ятничного раунду, після чого лише одне питання з тексту угоди залишається відкритим для вирішення на найвищому політичному рівні», — цитує представника Єврокомісії агенція УНІАН.

Фальсифікації починаються із закону

Фальсифікації починаються із закону

Демократичність парламентських виборів 2012 року можна поставити під сумнів уже зараз. Це випливає із заяв міжнародних експертів, які можна було почути на широкому «круглому столі» з назвою «За якими правилами Україна вибиратиме парламент у 2012 році?» У форумі взяли участь представники Національного демократичного інституту (базується в США), Міжнародної фундації виборчих систем (IFES), провідні українські експерти в галузі електорального права, народні депутати від опозиції. Показово, що політики «синього» флангу проігнорували цей захід. За винятком представниці адміністрації Президента, екс–«помаранчевої» Марини Ставнійчук. Яка, здалося, теж має претензії до проекту.

Покарати за те, чого немає

Виявляється, міліція не знає, хто звів новий великий паркан біля Верховної Ради. У рамках розслідування кримінальної справи «за фактом хуліганських дій та нанесення тілесних ушкоджень» співробітникам МВС під час акції протесту 3 листопада слідчі встановлюють, кому належить металева огорожа біля центрального входу до парламенту.

Виростеш ти, сину...

Відрядження Анатолія Могильова у Крим стало тільки однією ланкою в низці ротацій у високих кабінетах. Як уже повідомляла вчора «УМ», у Міністерстві внутрішніх справ Могильова замінив уродженець міста Костянтинівка, що на Донеччині, Віталій Захарченко — тепер уже екс–голова Державної податкової служби. У свою чергу, керівником податкової став «зам» Захарченка Олександр Клименко. Обидва — люди з оточення Олександра Януковича, старшого сина Президента України. До того Олександрові Вікторовичу вдалося просунути свою людину на посаду голови Національного банку — Сергія Арбузова. Тепер Олександр Янукович має вплив також на міліцію й податківців. Конструкція влади в Україні дедалі виразніше набуває сімейно–кланових рис.

Михайла — на Михайла,

Учора пообіді у Львові та Запоріжжі представили нових «губернаторів». Їхні попередники подали у відставку напередодні, після розширеного засідання Кабінету Міністрів, у якому, нагадаємо, брав участь Президент.

Кримінальний елемент законодавства

Кримінальний елемент законодавства

Цей тиждень обіцяє бути відповідальним для парламенту. На порядку денному — бюджетний процес, ухвалення нового виборчого закону тощо. Втім, фракція Блоку Юлії Тимошенко вирішила, що депутатський корпус може трохи зачекати, бо його, БЮТу, лідерка й досі перебуває у СІЗО.